1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
15.04.2024 № 2022/ІПК/99-00-24-03-03
Щодо практичного застосування окремих норм чинного законодавства (витяг)
Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула звернення '...' щодо практичного застосування окремих норм чинного законодавства і в межах компетенції повідомляє.
Відповідно до інформації, наведеної у зверненні, платник єдиного податку третьої групи - юридична особа (далі - Товариство) планує збільшити статутний капітал за рахунок направлення нерозподіленого прибутку.
У зв'язку з чим Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо питань:
1. Чи прирівнюється сума, яка віднесена до збільшення статутного капіталу за рахунок направлення нерозподіленого прибутку, до дивідендів?
2. Чи приведе така операція до виникнення доходу у фізичних осіб - учасників Товариства?
3. Чи будуть оподатковуватися такі доходи?
Правовий статус товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю, порядок їх створення, діяльності та припинення, права та обов'язки їх учасників визначено Законом України від 06 лютого 2018 року №2275-VIII "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" (далі -Закон №2275).
Порядок формування статутного капіталу товариства регулюється нормами глави ІІІ Закону №2275, ст. 12 якого визначено, що розмір статутного капіталу товариства складається з номінальної вартості часток його учасників, виражених у національній валюті України.
Відповідно до ст. 17 Закону №2275 збільшення статутного капіталу товариства без додаткових вкладів можливе за рахунок нерозподіленого прибутку товариства.
У разі збільшення статутного капіталу за рахунок нерозподіленого прибутку товариства без залучення додаткових вкладів склад учасників товариства та співвідношення розмірів їхніх часток у статутному капіталі не змінюються.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються Кодексом, відповідно до пп. 14.1.81 п. 14.1 ст. 14 якого господарські операції, які передбачають придбання основних засобів, нематеріальних активів, корпоративних прав та/або цінних паперів в обмін на кошти або майно, є інвестиціями. Одним з видів інвестицій є реінвестиції - господарські операції, що передбачають здійснення капітальних або фінансових інвестицій за рахунок прибутку, отриманого від інвестиційних операцій (пп. "в" пп. 14.1.81 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

................
Перейти до повного тексту