1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
22.03.2024 № 1535/ІПК/99-00-24-03-03
Щодо застосування податкової соціальної пільги
Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), розглянула звернення '...' щодо окремих норм чинного законодавства і в межах компетенції повідомляє.
Платник податків у зверненні повідомив, що до '...' звернувся працівник '...' з заявою про застосування податкової соціальної пільги як платника податку на доходи фізичних осіб, який утримує трьох дітей віком до 18 років. До заяви були додані копії свідоцтва про народження '...'
Таким чином, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання: чи достатнім є перелік документів, доданий до звернення для застосування соціальної пільги, який утримує трьох дітей віком до 18 років, зважаючи на те, що батьком двох дітей значиться не заявник?
Виникнення прав та обов'язків матері, батька і дитини визначено у ст. 121 Сімейного кодексу України (далі - СКУ), які ґрунтуються на походженні дитини від них, засвідченому органом державної реєстрації актів цивільного стану в порядку, встановленому ст. 122 та 125 СКУ (ст. 121 СКУ).
Відповідно до ст. 141 СКУ мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини незалежно від того, чи перебували вони в шлюбі між собою.
Згідно з частиною другою ст. 51 Конституції України та ст. 180 СКУ батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Звільнення батьків від обов'язку утримувати дитину може бути тільки за рішенням суду (частина друга ст. 188 СКУ).
Крім того, ст. 181 СКУ наведено способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину.
Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини, крім випадку, передбаченого частиною п'ятою ст. 157 СКУ (ст. 141 СКУ).
Разом з тим дитина може бути усиновленою, що передбачає прийняття усиновлювачем у свою сім'ю дитини на правах дочки чи сина, яке здійснене на підставі рішення суду (ст. 207 і 208 СКУ).
Усиновлення надає усиновлювачеві права і накладає на нього обов'язки щодо дитини, яку він усиновив, у такому ж обсязі, який мають батьки щодо дитини (частина четверта ст. 232 СКУ).
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулює ПКУ.

................
Перейти до повного тексту