- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Роз"яснення
Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків
Роз’яснення
від 12.03.2024 р.
До уваги платників єдиного податку четвертої групи
Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків інформує, що Державна податкова служба України з метою належного адміністрування єдиного податку четвертої групи та забезпечення контролю за повнотою справляння єдиного податку з юридичних ociб листом від 11.03.2024 № 6680/7/99-00-04-03-03-07 повідомила наступне.
У 2023 році платники єдиного податку четвертої групи в рамках п.п. 298.8.7 п. 298.7 ст. 298 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) мали право самостійно відмовитись від спрощеної системи оподаткування, а саме, статусу платника єдиного податку четвертої групи.
Разом з тим, в ході камеральних перевірок податкових декларацій платника єдиного податку четвертої групи контролюючим органом виявляються обставини, якi впливають на винесення рішення щодо не підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи на 2024 piк.
Відповідно до п. 2971.1 ст. 2971 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платники єдиного податку – власники, орендарі, користувачі на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, а також голови сімейних фермерських господарств, у тому числі щодо земельних ділянок, що належать членам такого сімейного фермерського господарства та використовуються таким сімейним фермерським господарством, зобов’язані подавати додаток з розрахунком загального мінімального податкового зобов’язання у складі податкової декларації за податковий (звітний) piк.
Miнімальнe податкове зобов’язання (далі – МПЗ) – мінімальна величина податкового зобов’язання iз сплати податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю та/або користуванням (орендою, суборендою, емфітевзисом, постійним користуванням) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь, розрахована відповідно Кодексу. Сума МПЗ, визначених щодо кожної iз земельних ділянок, право користування якими належить одній юридичній або фізичній особі, у тому числі фізичній особі – підприємцю, є загальним МПЗ (пп. 14.1.1142 ст. 14 Кодексу).
МПЗ визначається за період володіння (користування) земельною ділянкою, який припадає на відповідний податковий (звітний) piк (пп. 381 1.4 п. 381 .1 ст. 381 Кодексу).
При цьому з урахуванням пп. 298.8.1 п. 298.8 ст. 298 Кодексу сільськогосподарські товаровиробники для переходу на спрощену систему оподаткування або щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку подають, зокрема, не пізніше 20 лютого поточного року:
§ загальну податкову декларацію з податку на поточний piк щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок (сільськогосподарських угідь, (piллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень), та/або земель водного фонду внутрішніх водойм (озер, ставків та водосховищ), – контролюючому органу за своїм місцезнаходженням (місцем перебування на податковому обліку);
................Перейти до повного тексту