1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
09.01.2024 № 154/ІПК/99-00-21-02-02
Щодо деяких питань пільгового оподаткування
Державна податкова служба України розглянула звернення щодо деяких питань пільгового оподаткування та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Відповідно до наданої інформації, товариство є сільськогосподарським товаровиробником, що провадить діяльність за класами КВЕД-2010 01.47 та 10.12 та є платником податку на прибуток.
Кодексом передбачено надання пільги з податку на прибуток підприємств з 01.01.2022 по 01.01.2027 для сільськогосподарських товаровиробників за відповідними видами діяльності. У платника виникли труднощі із правильністю застосування нормативно-правових актів з вказаного питання.
У зв'язку із викладеним вище заявник запитує:
Який порядок застосування пільги:
можливість зарахування суми застосованих пільг поквартально чи в інших періодах у рахунок майбутніх інвестиційних витрат до 01.01.2027;
необхідність понесення платником витрат на відповідні цілі у відповідному періоді для застосування пільги;
наявність взаємозв'язку між обов'язком платника донарахувати податкові зобов'язання за невикористані суми вивільнених коштів у І кварталі 2027 року та забороною перенесення вивільнених коштів на інші податкові періоди, а також розкрити їх сутність.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами Кодексу (п. 1.1 ст. 1 Кодексу).
Відповідно до пунктів 5.1 - 5.3 ст. 5 Кодексу поняття, правила та положення, установлені Кодексом та законами з питань митної справи, застосовуються виключно для регулювання відносин, передбачених ст. 1 Кодексу. У разі якщо поняття, терміни, правила та положення інших актів суперечать поняттям, термінам, правилам та положенням Кодексу, для регулювання відносин оподаткування застосовуються поняття, терміни, правила та положення Кодексу. Інші терміни, що застосовуються у Кодексі і не визначаються ним, використовуються у значенні, встановленому іншими законами.
Пунктом 57 підрозділу 4 розділу ХХ "Перехідні положення" Кодексу встановлено, що тимчасово, до 1 січня 2027 року, звільняється від оподаткування прибуток сільськогосподарських товаровиробників, що провадять виключно такі види діяльності згідно з КВЕД-2010: клас 01.47 (розведення та вирощування свійської птиці, за виключенням вирощування курей, одержування яєць курей та діяльності інкубаторних станцій з вирощування курей); клас 01.49 (в частині розведення та вирощування перепелів і страусів) та клас 10.12 (виробництво м'яса свійської птиці, за виключенням виробництва м'яса курей, витоплювання жиру курей, забою, оброблення та фасування м'яса курей), а також здійснюють діяльність з реалізації власно виробленої (вирощеної) такої продукції (за виключенням м'яса курей).
Вивільнені кошти (суми податку, що не сплачуються до бюджету та залишаються в розпорядженні платника податку) використовуються на створення чи переоснащення матеріально-технічної бази, збільшення обсягу виробництва, впровадження новітніх технологій. Використання таких коштів має бути пов'язано з діяльністю платника податку, прибуток від якої звільняється від оподаткування. Порядок контролю за використанням вивільнених коштів встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Суми вивільнених коштів визнаються як отримане цільове фінансування відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності.

................
Перейти до повного тексту