1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Роз"яснення


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
РОЗ'ЯСНЕННЯ
11.10.2023 № 19.1.2-12/33-23
Роз'яснення щодо показників форми державного статистичного спостереження №1-ПВ (квартальна) "Звіт із праці"
I. Загальні положення
1. Ці Роз'яснення містять інформацію щодо показників форми державного статистичного спостереження №1-ПВ (квартальна) "Звіт із праці" (далі - форма №1-ПВ (квартальна).
2. Джерелами інформації показників форми №1-ПВ (квартальна) є дані первинної облікової документації підприємств, установ, організацій (далі - підприємства).
3. Показники форми №1-ПВ (квартальна) визначаються відповідно до положень пунктів 1.2 та 1.3 глави 1 Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Держкомстату від 28 вересня 2005 року №286, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30 листопада 2005 року за №1442/11722 (зі змінами) (далі - Інструкція зі статистики кількості працівників), та Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13 січня 2004 року №5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27 січня 2004 року за №114/8713 (далі - Інструкція зі статистики заробітної плати).
4. У формі зі зведеною інформацією щодо декількох бюджетних установ (дошкільні навчальні заклади, школи, спортивні заклади, заклади культури, медичні заклади) міститься назва виду діяльності, щодо якого подається звіт, наприклад охорона здоров'я.
У формі з інформацією щодо підпорядкованих сільській, селищній раді або об'єднаній територіальній громаді установ (школа, дошкільний навчальний заклад, заклад культури) міститься назва виду діяльності, щодо якого подається звіт, наприклад дошкільна освіта.
Якщо підприємство, установа, організація має структурний/ні підрозділ/ли, то у формі №1-ПВ (квартальна) відображено дані щодо номера, найменування, виду та коду економічної діяльності відповідного структурного підрозділу.
Дані щодо номера структурного підрозділу дорівнюють даним номера структурного підрозділу, які відображено за формою №1-ПВ (місячна).
5. Однойменні показники, що містяться у формі №1-ПВ (квартальна) та інших формах державних статистичних спостережень і розраховані за однією методологією та однаковий період часу, є тотожними.
6. Показники форми №1-ПВ (квартальна) не містять від'ємних значень.
7. Форма №1-ПВ (квартальна) уключає інформацію на дискретній основі, тобто окремо за I, II, III, IV квартали.
8. Форма №1-ПВ (квартальна) складається із п'яти розділів.
9. Якщо немає даних на підприємстві, установі, організації, то форма містить позначку в блоці "Інформація щодо відсутності даних" за однією із наведених причин: "Одиниця припинена або перебуває в стадії припинення", "Здійснюється сезонна діяльність або економічна діяльність, пов'язана з тривалим циклом виробництва", "Тимчасово призупинено економічну діяльність через економічні чинники/карантинні обмеження", "Проведено чи проводиться реорганізація або передано виробничі фактори іншій одиниці", "Відсутнє явище, яке спостерігається".
Інші причини відсутності даних не використовуються.
II. Показники щодо кількості штатних працівників
1. Показники щодо кількості штатних працівників форми №1-ПВ (квартальна) містять дані щодо прийому на роботу та звільнення штатних працівників у звітному кварталі, їх облікової кількості на кінець звітного кварталу, а також окремих категорій штатних працівників станом на 31 грудня.
Показники цього розділу не включають дані стосовно тих працівників, які прийняті на роботу за сумісництвом з інших підприємств (далі - зовнішні сумісники); зайняті за цивільно-правовими договорами; переведені з інших підприємств за договорами між суб'єктами господарювання.
Показники цього розділу також містять дані щодо руху кадрів, який відбувається в разі реорганізації підприємства й документально підтверджений.
2. Показники щодо кількості прийнятих штатних працівників і кількості прийнятих штатних працівників-жінок містять дані про кількість працівників, які у звітному періоді прийняті на роботу наказом чи розпорядженням власника підприємства або уповноваженого ним органу.
Якщо дані за показником щодо кількості прийнятих штатних працівників дорівнюють нулю, то дані за показником щодо кількості прийнятих штатних працівників-жінок мають дорівнювати нулю.
3. Показники щодо кількості звільнених штатних працівників і кількості звільнених штатних працівників-жінок містять дані про кількість працівників, які у звітному періоді звільнені з роботи на цьому підприємстві в результаті припинення або розірвання трудового договору, незалежно від причин звільнення.
Різниця даних за показником щодо кількості звільнених штатних працівників і суми даних за показниками щодо кількості звільнених штатних працівників із причин змін в організації виробництва і праці (реорганізація, скорочення кількості або штату працівників) і щодо кількості звільнених штатних працівників із причин плинності кадрів (за власним бажанням, за угодою сторін, порушення трудової дисципліни, ін.) має бути більшою або дорівнювати різниці даних за показником щодо кількості звільнених штатних працівників-жінок і суми даних за показниками щодо кількості звільнених штатних працівників-жінок із причин змін в організації виробництва і праці (реорганізація, скорочення кількості або штату працівників) і щодо кількості звільнених штатних працівників-жінок із причин плинності кадрів (за власним бажанням, за угодою сторін, порушення трудової дисципліни, ін.).
Якщо дані за показником щодо кількості звільнених штатних працівників дорівнюють нулю, то дані за показником щодо кількості звільнених штатних працівників-жінок мають дорівнювати нулю.
Якщо дані за показником щодо середньооблікової кількості штатних працівників (попереднього місяця, що передував звітному кварталу форми №1-ПВ (місячна)) більше даних за показником щодо облікової кількості штатних працівників на кінець звітного періоду, то дані за показником щодо кількості звільнених штатних працівників можуть бути більше нуля.
4. Показники щодо кількості звільнених штатних працівників і звільнених штатних працівників-жінок із причини змін в організації виробництва і праці (реорганізація, скорочення кількості або штату працівників) містять дані про кількість працівників, які звільнені з підприємства у зв'язку з розірванням трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу у випадках змін в організації виробництва й праці, у тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, скорочення чисельності або штату працівників.
Якщо дані за показником щодо кількості звільнених штатних працівників більше нуля, то дані хоча б одного із показників щодо кількості звільнених штатних працівників із причин змін в організації виробництва і праці (реорганізація, скорочення кількості або штату працівників) або щодо кількості звільнених штатних працівників із причини плинності кадрів (за власним бажанням, за угодою сторін, порушення трудової дисципліни, ін.) можуть бути більше нуля.
Різниця даних за показником щодо кількості звільнених штатних працівників із причин змін в організації виробництва і праці (реорганізація, скорочення кількості або штату працівників) і даних за показником щодо кількості звільнених штатних працівників-жінок із причин змін в організації виробництва і праці (реорганізація, скорочення кількості або штату працівників) має бути меншою або дорівнювати різниці даних за показником щодо кількості звільнених штатних працівників і даних за показником щодо кількості звільнених штатних працівників-жінок.
5. Показники щодо кількості звільнених штатних працівників і звільнених штатних працівників-жінок із причини плинності кадрів (за власним бажанням, за угодою сторін, порушення трудової дисципліни, ін.) містять дані про кількість працівників, які звільнені з підприємства у зв'язку з такими причинами:
розірвання трудового договору з ініціативи працівника, за винятком випадків, коли заява про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу;
припинення трудового договору за згодою сторін;
прогул без поважних причин, інші порушення трудової дисципліни;
розірвання трудового договору у випадках виявленої невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі, систематичного невиконання працівником без поважних причин обов'язків, покладених на нього трудовим договором або правилами внутрішнього трудового розпорядку.
Сума показників кількості звільнених штатних працівників із причини змін в організації виробництва і праці (реорганізація, скорочення кількості або штату працівників) і кількості звільнених штатних працівників із причини плинності кадрів (за власним бажанням, за угодою сторін, порушення трудової дисципліни, ін.) може бути меншою порівняно з даними показника щодо кількості звільнених штатних працівників. Різницю може становити кількість працівників, які звільнилися з підстав:
закінчення визначеного строку трудового договору (контракту), установленого за погодженням сторін, закінчення тимчасових і сезонних робіт;
призову або вступу працівника на військову службу, направлення працівника на альтернативну (невійськову) службу;
розірвання трудового договору з ініціативи працівника, коли заява про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу: переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання в цій місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність і пологи; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин;
переведення працівника за його згодою на інше підприємство або переходу на виборну посаду.
Відповідно до пункту 5.5 глави 5 Інструкції зі статистики кількості працівників днем звільнення працівника вважається перший день його виключення з обліку на підприємстві (перший робочий день після дати, зазначеної в заяві, наказі про звільнення). Для підприємств із безперервним циклом виробництва днем звільнення вважається наступний робочий день.
Різниця даних за показником щодо кількості звільнених штатних працівників із причин плинності кадрів (за власним бажанням, за угодою сторін, порушення трудової дисципліни, ін.) і даних за показником щодо кількості звільнених штатних працівників-жінок із причин плинності кадрів (за власним бажанням, за угодою сторін, порушення трудової дисципліни, ін.) має бути меншою або дорівнювати різниці даних за показником щодо кількості звільнених штатних працівників і даних за показником щодо кількості звільнених штатних працівників-жінок.
6. Показники щодо облікової кількості штатних працівників і облікової кількості штатних працівників-жінок на кінець звітного періоду містять дані про облікову кількість штатних працівників на останню дату звітного періоду відповідно до глави 2 Інструкції зі статистики кількості працівників, включно з працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, а також працівниками, відносно яких призупинено дію трудового договору, які евакуювались в іншу місцевість або місцезнаходження яких тимчасово невідомо та працівниками, які протягом періоду дії воєнного стану перебувають у відпустках без збереження заробітної плати без обмеження строку, встановленого частиною першою статті 26 Закону України "Про відпустки".
Дані за показником щодо облікової кількості штатних працівників на кінець звітного періоду є сумою даних за показником щодо облікової кількості штатних працівників на кінець звітного періоду з попереднього звіту та даних за показником щодо кількості прийнятих штатних працівників, за винятком даних за показником щодо кількості звільнених штатних працівників (для даних у графі 1 та 2).
Дані за показником щодо облікової кількості штатних працівників на кінець звітного періоду мають бути більшими або дорівнювати даним за показником щодо облікової кількості штатних працівників, прийнятих на умовах неповного робочого дня (тижня) (для звіту за IV квартал).
Дані за показником щодо облікової кількості штатних працівників на кінець звітного періоду мають бути більшими або дорівнювати даним за показником щодо облікової кількості штатних працівників, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею віку, встановленого чинним законодавством (для звіту за IV квартал).
Дані за показником щодо облікової кількості штатних працівників-жінок на кінець звітного періоду мають бути більшими або дорівнювати даним за показником щодо облікової кількості штатних працівників-жінок, прийнятих на умовах неповного робочого дня (тижня) (для звіту за IV квартал).
Дані за показником щодо облікової кількості штатних працівників-жінок на кінець звітного періоду мають бути більшими або дорівнювати даним за показником щодо облікової кількості штатних працівників-жінок, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами (для звіту за IV квартал).
Дані за показником щодо облікової кількості штатних працівників-жінок на кінець звітного періоду мають бути більшими або дорівнювати сумі даних за показником щодо облікової кількість штатних працівників-жінок, прийнятих на умовах неповного робочого дня (тижня), даних за показником щодо облікової кількості штатних працівників-жінок, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, даних за показником щодо облікової кількості штатних працівників-жінок, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею віку, встановленого чинним законодавством (для звіту за IV квартал).
Дані за показником щодо облікової кількості штатних працівників-жінок на кінець звітного періоду мають бути більшими або дорівнювати даним за показником щодо облікової кількості штатних працівників-жінок, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею віку, встановленого чинним законодавством (для звіту за IV квартал).
Різниця даних за показником щодо облікової кількість штатних працівників на кінець звітного періоду та даних за показником щодо облікової кількість штатних працівників-жінок на кінець звітного періоду має бути більшою або дорівнювати різниці даних за показником щодо облікової кількості штатних працівників, прийнятих на умовах неповного робочого дня (тижня), та даних за показником щодо облікової кількість штатних працівників-жінок, прийнятих на умовах неповного робочого дня (тижня) (для звіту за IV квартал).
Різниця даних за показником щодо облікової кількість штатних працівників на кінець звітного періоду та даних за показником щодо облікової кількість штатних працівників-жінок на кінець звітного періоду має бути більшою або дорівнювати різниці даних за показником щодо облікової кількості штатних працівників, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею віку, встановленого чинним законодавством, та даних за показником щодо облікової кількості штатних працівників-жінок, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею віку, встановленого чинним законодавством (для звіту за IV квартал).
7. Показники щодо облікової кількості штатних працівників та облікової кількості штатних працівників-жінок, прийнятих на умовах неповного робочого дня (тижня), містять дані про облікову кількість штатних працівників станом на 31 грудня, які згідно із трудовим договором прийняті на роботу на умовах неповного робочого дня (тижня) або яким надалі було встановлено неповний робочий день (тиждень) за згодою працівника.
8. Показники щодо облікової кількості штатних працівників-жінок, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, містять дані про облікову кількість жінок станом на 31 грудня, які відповідно до статті 17 Закону України "Про відпустки" на кінець звітного періоду перебувають в оплачуваних відпустках у зв'язку з вагітністю та пологами.
9. Показники щодо облікової кількості штатних працівників та облікової кількості штатних працівників-жінок, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею віку, встановленого чинним законодавством, містять дані станом на 31 грудня про облікову кількість штатних працівників, які перебувають у відпустках для догляду за дитиною (до досягнення нею трирічного віку або більшої тривалості) відповідно до статті 18 Закону України "Про відпустки".
III. Показники щодо втрат робочого часу штатних працівників
1. Усі показники щодо втрат робочого часу штатних працівників форми №1-ПВ (квартальна) стосуються категорій працівників, які враховуються в середньообліковій кількості штатних працівників згідно з пунктом 3.2 глави 3 Інструкції зі статистики кількості працівників.
2. Показники щодо кількості невідпрацьованого робочого часу через відпустки без збереження заробітної плати (на період припинення виконання робіт) містять дані про кількість невідпрацьованого робочого часу через відпустки без збереження заробітної плати, які надаються власником чи уповноваженим ним органом самостійно, у межах своїх повноважень з незалежних від працівника причин, наприклад на період припинення виконання робіт.
Якщо дані за показником щодо кількості невідпрацьованого робочого часу через відпустки без збереження заробітної плати (на період припинення виконання робіт) дорівнюють нулю, то дані за показником щодо кількості осіб, які не відпрацювали робочий час через відпустки без збереження заробітної плати (на період припинення виконання робіт), мають дорівнювати нулю і навпаки.
Якщо дані за показником щодо кількості невідпрацьованого робочого часу через відпустки без збереження заробітної плати (на період припинення виконання робіт) більше нуля, то дані за показником щодо кількості осіб, які не відпрацювали робочий час через відпустки без збереження заробітної плати (на період припинення виконання робіт), мають бути більше нуля й навпаки.

................
Перейти до повного тексту