1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


НАЦІОНАЛЬНЕ АНТИКОРУПЦІЙНЕ БЮРО УКРАЇНИ
НАКАЗ
від 8 грудня 2023 року N 176
Про затвердження Положення про службове посвідчення працівника Національного антикорупційного бюро України
З метою створення належних умов для виконання службових обов'язків працівниками Національного антикорупційного бюро України, встановлення однакового підходу до оформлення та видачі службових посвідчень, керуючись пунктом 5 частини першої статті 8, статті 33 Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України", наказую:
1. Затвердити Положення про службове посвідчення працівника Національного антикорупційного бюро України, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Національного антикорупційного бюро України від 26 березня 2019 року N 51 "Про службове посвідчення працівника Національного антикорупційного бюро України" (зі змінами).
3. Юридичному управлінню надіслати цей наказ у встановленому порядку до Міністерства юстиції України для включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів України.
4. Відділу документообігу (Асанова Л. М.) ознайомити з цим наказом Першого заступника, заступників Директора Національного бюро, керівників самостійних структурних підрозділів.
5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Директор Семен КРИВОНОС
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Національного антикорупційного бюро України
08 грудня 2023 року N 176
ПОЛОЖЕННЯ
про службове посвідчення працівника Національного антикорупційного бюро України
1. Службове посвідчення працівника Національного антикорупційного бюро України (далі - службове посвідчення) є документом, який засвідчує належність особи до Національного антикорупційного бюро України та підтверджує її повноваження, визначені Законом України "Про Національне антикорупційне бюро України" та іншими нормативно-правовими актами (додаток 3).
Разом зі службовим посвідченням працівнику Національного бюро видається шкіряна обкладинка з вмонтованим жетоном (далі - персональний жетон), який містить індивідуальний номер (додаток 4).
Персональний жетон є невід'ємною частиною службового посвідчення.
Довідка замість службового посвідчення видається особам з числа новопризначених працівників або працівників Національного бюро, які втратили службове посвідчення чи тимчасово не мають доступу до нього, на час виготовлення, придбавання бланків службових посвідчень і персональних жетонів або повернення службового посвідчення та є документом, що засвідчує належність до Національного бюро та його працівників.
Облік і видача службових посвідчень та персональних жетонів здійснюється Відділом по роботі з персоналом.
2. Службове посвідчення та персональний жетон видаються працівникам Національного антикорупційного бюро України (далі - працівник Національного бюро) після їх призначення на посаду під особистий підпис у журналі обліку видачі службових посвідчень (додаток 1) та персональних жетонів (додаток 2).
Довідка замість службового посвідчення видається на бланку Національного бюро, в якій зазначається інформація: про займану посаду у Національному бюро, спеціальне звання (у разі наявності), реквізити документа, що посвідчує особу, право на зберігання, носіння та застосування вогнепальної зброї і спеціальних засобів, посада і прізвище та ініціали особи, яка (підписала) видала довідку. Підпис посадової особи, яка підписала (видала) довідку, скріплюється Гербовою печаткою Національного антикорупційного бюро України або печаткою Відділу документообігу з написом "Національне антикорупційне бюро України для документів".
3. Персональні жетони з індивідуальними номерами закріплюються за працівниками Національного бюро розпорядчим актом Національного бюро та зберігаються за ними протягом усього періоду їх служби в Національному бюро.
Інформація про номери службових посвідчень і жетонів заноситься до електронної бази даних працівників Національного бюро.
4. Службове посвідчення та персональний жетон можуть мати різні номери.
5. Службові посвідчення виготовляються персоніфіковано із застосуванням комп'ютерної техніки шляхом занесення фотографічного зображення обличчя працівника Національного бюро та відомостей про нього до бази обліку виданих посвідчень, перенесення їх на бланк службового посвідчення (пластикову картку), з відповідним захистом згідно з технічними вимогами.
6. Службове посвідчення представляє собою багатошарову пластикову картку розміром 54 х 85,6 мм із закругленими кутами, з обох боків якої виконані кольорові захисні графічні зображення.
7. Службове посвідчення може містити електронний носій інформації.
8. Відомості, що вносяться до службового посвідчення під час його оформлення, у тому числі зображення обличчя працівника Національного антикорупційного бюро України, виконуються способом лазерного гравіювання.
9. Усі написи в службовому посвідченні та відомості, які вносяться під час його оформлення, виконуються українською мовою.
10. У верхній частині лицьового боку службового посвідчення розміщено зображення Малого Державного Герба України та виконано напис "НАЦІОНАЛЬНЕ АНТИКОРУПЦІЙНЕ БЮРО УКРАЇНИ", нижче - назва документа та його номер: "СЛУЖБОВЕ ПОСВІДЧЕННЯ N ".
У лівій частині розміщується відцифроване зображення обличчя працівника Національного антикорупційного бюро України, яке повинно відповідати вимогам, встановленим наказом Міністерства внутрішніх справ України від 18.10.2019 N 875.
Вимоги до формату відцифрованого зображення обличчя:
Файл розширення - jpeg;
Роздільна здатність зображення - 600 dpi;
Розмір зображення 30 х 40 мм (709 х 945 точок);
Глибина кольору - 24;
Фон - білий або світло-сірий.
У середній частині, праворуч від зображення обличчя, згори донизу чотирма рядками розміщені поля "Спеціальне звання", "Прізвище", "Ім'я", "По батькові" для внесення відповідної інформації про працівників Національного бюро.
Поле "Спеціальне звання" застосовується лише у службових посвідченнях осіб начальницького складу Національного бюро.
У правій частині картки міститься дифракційний елемент із зображенням малого Державного Герба України, вінка з двох лаврових гілок та напису "Національне антикорупційне бюро України".
У нижній частині розміщені поля для зазначення дати видачі посвідчення та строку його дії: "Видано", "Дійсне до".
11. На зворотньому боці службового посвідчення послідовно розміщуються такі поля:
"Підрозділ", у якому зазначається повна назва підрозділу (крім назв підрозділів, проходження служби в яких є службовою інформацією або становить державну таємницю), до якого призначено на посаду працівника Національного бюро;
"Посада", в якому зазначається посада працівника відповідно до штатного розпису;
"Видав", у якому розміщується відцифрований підпис Директора Національного антикорупційного бюро України, який видав службове посвідчення.
Також може бути розміщено штрих-код або QR-код, зміст інформації в яких визначається Директором Національного бюро.
У середній частині зворотнього боку картки повторюється номер службового посвідчення.
Нижче розміщується напис "ВЛАСНИК СЛУЖБОВОГО ПОСВІДЧЕННЯ МАЄ ПРАВО ЗБЕРІГАТИ, НОСИТИ ТА ЗАСТОСОВУВАТИ ВОГНЕПАЛЬНУ ЗБРОЮ І СПЕЦІАЛЬНІ ЗАСОБИ"
12. Працівники Національного бюро на підставах і в порядку, передбачених Законом України "Про Національну поліцію", мають право на зберігання, носіння та застосування вогнепальної зброї і спеціальних засобів, якщо про це зазначено у службовому посвідченні, довідці замість службового посвідчення чи довідці про надання права на зберігання, носіння та застосування вогнепальної зброї і спеціальних засобів.
Працівник Національного бюро у разі необхідності пред'явлення службового посвідчення під час виконання службових обов'язків, зобов'язаний назвати своє спеціальне звання (за наявності), прізвище та посаду і пред'явити службове посвідчення, надавши можливість ознайомитися з викладеною у ньому інформацією, не випускаючи його з рук.
Службове посвідчення видається строком на п'ять років.
Довідка замість службового посвідчення і довідка про надання права на зберігання, носіння та застосування вогнепальної зброї і спеціальних засобів діють протягом одного року з дати їх видачі.
У разі втрати, викрадення та у разі необхідності видачі нових довідок застосовується порядок, який визначений цим Положенням для службових посвідчень.
Працівник Національного бюро у разі повернення службового посвідчення, видачі йому службового посвідчення протягом двох робочих днів чи не пізніше моменту виникнення такої можливості, повертає до Відділу по роботі з персоналом зазначені вище довідки.
13. Персональний жетон вмонтовується у шкіряну обкладинку для посвідчення та виготовляється з металу у вигляді стилізованого Знаку Національного антикорупційного бюро України, який являє собою щит, поділений по діагоналі від правового верхнього краю до лівого нижнього краю на дві нерівні частини, з яких ліва - світло-сірого кольору, а права - жовтого кольору.
У верхній третині щита зображено абревіатуру "НАБУ", у нижній третині - індивідуальний номер.
14. Бланки службових посвідчень і персональні жетони виготовляються в установленому порядку на замовлення Національного бюро.
15. Управлінський облік виданих службових посвідчень та персональних жетонів ведеться Відділом по роботі з персоналом.
Бухгалтерський облік надходження, зберігання та використання бланків службових посвідчень і персональних жетонів ведеться відповідно до вимог національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку в державному секторі.
Перевірка наявності бланків службових посвідчень (карток) і персональних жетонів, знищення недійсних службових посвідчень та персональних жетонів, які передані до Відділу по роботі з персоналом, списання використаних і зіпсованих бланків службових посвідчень (карток), пошкоджених (фізично зношених), втрачених бланків службових посвідчень (карток) та персональних жетонів проводиться в установленому законодавством України порядку.
Бланки службових посвідчень, виготовлені службові посвідчення та персональні жетони до видачі їх працівникам зберігаються у металевих шафах (сейфах), які повинні опечатуватися.
16. Видача нових посвідчень замість виданих раніше здійснюється у разі:
16.1. закінчення терміну його дії;
16.2. призначення особи на іншу посаду;
16.3. присвоєння чергового спеціального звання особі начальницького складу;
16.4. зміни прізвища, імені чи по батькові;
16.5. замість втрачених або пошкоджених;
16.6. зміни інших відомостей у посвідченні.
17. Працівник зобов'язаний щоразу у разі потреби заміни посвідчення надавати до Відділу по роботі з персоналом відцифроване зображення обличчя, що відповідає вимогам цього Положення.

................
Перейти до повного тексту