- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Роз"яснення
Головне управління ДПС у Полтавській області
Роз’яснення
від 04.12.2023 р.
Чи можна додавати коди товарів/послуг згідно з УКТЗЕД/ДКПП у вже прийняту таблицю даних платника податку
Таблиця даних платника податку складається за тими операціями, які є типовими.
Коди послуг (ДК 016-2010) повинні містити від 5 до 14 знаків (крапка теж рахується як знак). Коди в податкових накладних/розрахунках коригування також мають вказуватися у такому ж вигляді, у якому вони були наведені у таблиці даних платника податку. Якщо на послуги був 5-значний код, то такий же 5-значний код повинен використовуватись і в податкових накладних/розрахунках коригування.
У разі значної кількості видів діяльності доцільно подавати окремі таблиці для основних і неосновних видів діяльності.
Діяльності можна поділити за групами та відобразити інформацію по них окремо. Електронна форма таблиці (ідентифікатор J(F) 1312303) передбачає обмеження в 99 рядків. Тому рекомендуємо відображати в таблиці даних платника податку коди тих товарів (послуг), які найчастіше придбаваються платником та/або реалізуються.
Якщо товари/послуги були придбані у неплатника ПДВ, то тоді коди УКТЗЕД/ДКПП треба підбирати та вказувати самостійно.
Звертаємо увагу, що нормами Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 "Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних" (із змінами) не передбачено алгоритму додавання кодів товарів/послуг УКТЗЕД/ДКПП до вже врахованої таблиці даних платника податку.
Дублювання даних у таблицях даних платника податку не допускається. Тобто, коди товарів/послуг, які були зазначені в раніше прийнятій таблиці, не потрібно повторювати в наступних таблицях.
Перейти до повного тексту