- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
02.11.2023 № 3889/ІПК/99-00-04-03-03-06 |
Щодо надання благодійної допомоги неприбутковим організаціям у грошовій формі платником єдиного податку третьої групи із застосуванням ставки 5 відсотків
Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення про надання індивідуальної податкової консультації щодо питання надання благодійної допомоги неприбутковим організаціям у грошовій формі платником єдиного податку третьої групи із застосуванням ставки 5 відсотків та про податкові наслідки, керуючись ст.
52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI (далі -
Кодекс), у межах компетенції повідомляє.
Об'єднання є платником єдиного податку третьої групи зі ставкою 5 відсотків.
У зверненні зазначено, що Об'єднання має намір надавати благодійну допомогу на користь благодійних фондів (надалі - БФ)...
Враховуючи вищевикладене, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з таких питань:
1) Чи може юридична особа, яка є платником єдиного податку та перебуває на спрощеній системі оподаткування третьої групи і до якої застосовується ставка 5%, надавати неприбутковим організаціям благодійну допомогу у грошовій формі?
2) Якщо юридична особа, яка є платником єдиного податку та перебуває на спрощеній системі оподаткування третьої групи і до якої застосовується ставка податку 5%, може надавати благодійну допомогу неприбутковим організаціям у грошовій формі, то які це тягне податкові наслідки для платника податків? Яких умов має дотримуватись платник податків третьої групи з метою надання благодійної допомоги на користь благодійних організацій?
Щодо першого та другого питань
Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлені главою 1 розділу XIV
Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями.
Відповідно до п. 291.3 ст.
291 Кодексу юридична особа може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим главою 1 "Спрощена система оподаткування обліку та звітності" розділу ХIV Кодексу.
Поряд з тим пп. 2 п. 292.1 ст.
292 Кодексу визначено, що доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 Кодексу.
Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акту приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (п. 292.6 ст. 292 Кодексу).
До складу доходу, визначеного ст. 292 Кодексу, не включаються суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, та суми кредитів (підпункт 3 пункту 292.11 статті 292 Кодексу).
Відповідно до підпункту 14.1.257 пункту 14.1 статті
14 Кодексу фінансова допомога - фінансова допомога, надана на безповоротній або поворотній основі.
Статтею
1 Закону №5073 визначено, що благодійна діяльність - добровільна особиста та/або майнова допомога для досягнення визначених Законом №5073 цілей, що не передбачає одержання благодійником прибутку, а також сплати будь-якої винагороди або компенсації благодійнику від імені або за дорученням бенефіціара.
Щодо обмежень, то пунктом 291.5 ст.
291 Кодексу визначено перелік видів діяльності, здійснення яких не дає права на застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності. Зокрема, не можуть бути платниками єдиного податку третьої групи суб'єкти господарювання (юридичні особи), які здійснюють таку діяльність:
................Перейти до повного тексту