- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ОФІС ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА
НАКАЗ
Про внесення змін до Інструкції про порядок розгляду звернень і запитів та особистого прийому громадян в органах прокуратури України, затвердженої наказом Генерального прокурора від 06.08.2020 № 363
З метою удосконалення організації роботи з особистого прийому громадян в органах прокуратури, керуючись
статтею 9 Закону України "Про прокуратуру", НАКАЗУЮ:
1.1. Розділ VI Інструкції викласти у такій редакції:
"VI. Організація особистого прийому громадян
1. Особистий прийом громадян в органах прокуратури проводиться Генеральним прокурором, заступниками Генерального прокурора, керівниками обласних і окружних прокуратур, їх першими заступниками та заступниками, відповідальними підрозділами, а також іншими працівниками органів прокуратури за дорученням керівництва.
2. Особистий прийом громадян керівництвом Офісу Генерального прокурора, обласних, окружних прокуратур здійснюється у встановлені дні та години згідно з графіком, затвердженим керівником органу прокуратури, а працівниками відповідальних підрозділів - у день їх звернення у робочі дні з 9 по 13 годину та з 13 години 45 хвилин по 17 годину 30 хвилин, у п'ятницю - з 9 по 13 годину та з 13 години 45 хвилин по 16 годину 15 хвилин, як правило, у порядку черговості або за дорученням керівництва.
Генеральним прокурором та його заступниками, керівниками обласних прокуратур прийом громадян проводиться за попереднім записом.
3. У разі відсутності Генерального прокурора, керівника обласної чи окружної прокуратури прийом громадян проводиться виконувачем їх обов'язків, а заступників Генерального прокурора, керівника обласної чи окружної прокуратури - особою, що виконує їх обов'язки або уповноваженими ними працівниками.
4. Прийом громадян за місцем їх роботи і проживання та в інших державних установах проводиться у разі потреби в порядку, визначеному керівником відповідної прокуратури.
5. Графіки особистого прийому громадян розміщуються на офіційних вебсайтах Офісу Генерального прокурора, обласних прокуратур та в приміщеннях органів прокуратури в доступному для ознайомлення місці. Поряд з ними мають бути розміщені тексти Законів України
"Про звернення громадян",
"Про прокуратуру", графіки прийому громадян керівництвом прокуратур вищого рівня.
6. У кожній прокуратурі для приймання громадян облаштовується спеціальне приміщення для здійснення особистого прийому громадян (приймальня громадян).
7. Прийом громадян в Офісі Генерального прокурора та обласних прокуратурах, крім приймалень громадян, може проводитися в інших службових приміщеннях органів прокуратури лише за дорученням керівників органів прокуратури, їхніх заступників або осіб, які виконують їх обов'язки.
Звернення, прийняті під час особистого прийому громадян, за резолюцією зазначених осіб невідкладно передаються для реєстрації до відповідальних підрозділів.
8. Вхід громадян до службових приміщень органів прокуратури, в яких проводиться особистий прийом громадян, не потребує оформлення перепустки.
Забороняється відмова в особистому прийомі громадянам з огляду на політичні погляди, партійну належність, віросповідання, стать, вік, національність, етнічне та соціальне походження, майновий стан, місце проживання, незнання державної мови або інші обставини.
10. Організація прийому громадян Генеральним прокурором, заступниками Генерального прокурора, керівниками обласних прокуратур, їх першими заступниками та заступниками покладається на відповідальні підрозділи або проводиться за їхнім безпосереднім дорученням.
11. Попередній запис громадян на особистий прийом до Генерального прокурора та його заступників, керівника обласної прокуратури здійснюється відповідальним підрозділом на підставі письмової заяви громадянина, в якій викладається суть порушеного питання та до якої додаються копії оскаржуваних відповідей за його попередніми зверненнями. Запис розпочинається наступного дня після проведення зазначеними керівниками особистого прийому та завершується за п'ятнадцять днів до передбаченої графіком дати здійснення прийому.
Відповідальним підрозділом формується список громадян, готуються необхідні документи та матеріали, що надаються на його вимогу структурними підрозділами відповідної прокуратури згідно з компетенцією, а також у телефонному режимі або в інший спосіб повідомляються громадяни про час і місце проведення прийому керівництвом.
Матеріали для організації особистого прийому Генеральним прокурором передаються до підрозділу забезпечення діяльності керівництва не пізніше ніж за п'ять днів до дня особистого прийому.
12. Перед початком прийому громадян, а також під час попереднього запису на особистий прийом відповідальні підрозділи з'ясовують прізвище, ім'я, по батькові заявника, місце проживання або іншу адресу, за якою йому може бути надана відповідь, номери контактних телефонів (за бажанням громадянина) чи відомості щодо інших засобів зв'язку, а також суть порушеного питання, вивчають матеріали, які подає громадянин на обґрунтування своїх вимог. Отримання інших відомостей про громадянина чи його представника та інформації, що не стосується його звернення, забороняється.
Під час звернення на особистий прийом громадянин повинен пред'явити документ, що посвідчує його особу, а в разі представництва ним інтересів інших осіб, у тому числі здійснення їх захисту, - також документи, що підтверджують відповідні повноваження, за винятком випадків, передбачених
Законом України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" та іншим законодавством.
13. Керівники органів прокуратури приймають громадян за зверненнями, у задоволенні яких відмовлено їх заступниками, або у разі оскарження їх дій чи рішень.
................Перейти до повного тексту