1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
02.10.2023 №3305/ІПК/99-00-21-03-02-06
Щодо коригування податкової накладної після сплину 1095 календарних днів з дати складання такої податкової накладної (витяг)
Державна податкова служба України розглянула звернення щодо коригування податкової накладної після сплину 1095 календарних днів з дати складання такої податкової накладної та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.
Як зазначено у зверненні, Підприємством в лютому 2020 року було укладено договір поставки на придбання основного засобу. В договорі визначено найменування, кількість, ціну та загальну вартість основного засобу. Протягом лютого 2020 року - червня 2020 року, згідно з умовами договору, Підприємством були перераховані постачальнику авансові платежі за обладнання. Постачальником було складено та зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податкові накладні на суму кожного авансового платежу. В червні 2023 року обладнання відвантажено. На дату відвантаження сторонами було прийнято рішення про зміну ціни обладнання, про що підписана додаткова угода до договору. Для приведення у відповідність податкових накладних до первинних документів, у постачальника виникає необхідність скласти розрахунок коригування кількісних та вартісних показників до податкових накладних, складених в лютому - червні 2020 року на зміну кількості та ціни.
З огляду на викладене Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з таких питань:
1) який порядок реєстрації розрахунків коригування до податкових накладних, складених пізніше 1095 календарних днів з дня складання таких податкових накладних?;
2) які наслідки для покупця, який в 2020 році включив до складу податкового кредиту суми ПДВ по податкових накладних, складених та зареєстрованих в ЄРПН на суми авансових платежів, якщо постачальник на дату відвантаження (дату зменшення ціни згідно з додатковою угодою) не зареєструє РК до податкових накладних на зміну ціни та кількості?
'...'
Платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН у терміни, встановлені ПКУ для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами послугами, необоротними активами, придбаними виготовленими з податком на додану вартість (для товарів послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися в неоподатковуваних операціях або в негосподарській діяльності платника податку (пункт 198.5 статті 198 ПКУ).
Пунктом 192.1 статті 192 ПКУ передбачено, що у разі, якщо після постачання товарів послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеного в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованого в ЄРПН.

................
Перейти до повного тексту