- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ОФІС ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА
НАКАЗ
21.06.2023 № 171
Про внесення змін до наказу Генерального прокурора від 21.08.2020 № 389 "Про організацію діяльності прокурорів щодо представництва інтересів держави в суді"
1. Внести зміни до наказу Генерального прокурора від 21.08.2020
№ 389 "Про організацію діяльності прокурорів щодо представництва інтересів держави в суді" (далі - наказ).
1.1. У тексті наказу слова "перші заступники та заступники Генерального прокурора" у всіх відмінках замінити словами "перший заступник та заступники Генерального прокурора" у відповідних відмінках, а слова "у військовій та оборонній сфері" - словами "у сфері оборони".
1.2. В абзаці першому пункту 3 слово "шляхом" замінити словами "у формах".
1.3. У пункті 4:
- в абзаці першому слово "щодо" замінити словами "для встановлення";
- в абзаці четвертому слова "у засобах масової інформації" замінити словами "у медіа".
1.4. Пункт 5 доповнити абзацом другим такого змісту:
"Про кожен факт початку процедури встановлення наявності підстав для представництва інтересів держави в суді відповідно до
статті 23 Закону України "Про прокуратуру" прокуратурі нижчого рівня повідомляти прокуратуру вищого рівня не пізніше 5 днів з дати направлення першого запиту про витребування інформації чи документів".
1.5. В абзаці четвертому пункту 5.1 абревіатуру "ЗМІ" замінити словом "медіа".
1.6. У пункті 5.2 слово "Забезпечити" замінити словом "Забезпечувати".
1.7. У пункті 6:
- у першому реченні слова "процесуальних документів" замінити словами "позовів та заяв";
- у другому реченні слова "достатні докази" замінити словами "достатні/вірогідні докази", слова "скарг", "скарги" виключити, а слово "них" замінити словом "неї".
1.8. У пункті 6.1 слова "його перших заступників" замінити словами "його першого заступника".
1.9. У пункті 8:
- у першому реченні слово "своєчасне" виключити;
- друге речення викласти в такій редакції:
"Дотримуватися визначених процесуальним законодавством вимог щодо форми, змісту, порядку і строків подання скарг, заяв до суду, за наявності підстав подавати клопотання про їх поновлення та наводити підтверджені доказами поважні причини їх пропуску".
1.10. Пункти 8.3 - 8.6 викласти в такій редакції:
"8.3. Апеляційні скарги на судові рішення у справах за позовами інших осіб, виявлені в порядку моніторингу, подавати керівникам, першим заступникам, заступникам керівників прокуратур, якими виявлено таке судове рішення, та керівникам прокуратур вищого рівня, їх першим заступникам та заступникам з урахуванням визначених процесуальним законодавством присічних строків.
8.4. Апеляційні скарги на судові рішення у справах, розглянутих за участі прокурора, якими вирішено спір по суті позовних вимог, подавати керівникам, першим заступникам, заступникам керівників обласних прокуратур за місцем розташування суду, що розглядав справу, у тому числі у справах за позовами окружних прокуратур та за позовами інших осіб, у які прокурором здійснено вступ.
Якщо справу розглянуто без участі прокурора, апеляційну скаргу подавати керівникам, першим заступникам, заступникам керівників обласних прокуратур, у структурі яких функціонують окружні прокуратури, що пред'явили позов або вступили у справу за позовом інших осіб.
Керівникам окружних прокуратур не пізніше 3 днів після отримання копії судового рішення забезпечувати направлення повідомлення з обґрунтуванням підстав для його оскарження до прокуратури вищого рівня.
Апеляційні скарги на ухвали суду першої інстанції, прийняті не по суті вирішення спору, які можуть бути оскаржені окремо від рішення суду (частина перша
статті 255 ГПК України, частина перша
статті 353 ЦПК України та частина перша
статті 294 КАС України), подавати прокурору, який пред'явив позов, та керівникам прокуратур вищого рівня, їх першим заступникам та заступникам.
................Перейти до повного тексту