- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 23.05.2023 №1254/ІПК/99-00-09-04-03-06 |
Щодо здійснення діяльності з реалізації пального
(витяг)
Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Підприємства щодо здійснення діяльності з реалізації пального, керуючись статтею
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Як зазначено у зверненні, Підприємство для забезпечення безперебійної роботи в умовах воєнного стану планує здійснити закупівлю товарів, робіт (послуг) та укласти такі цивільно-правові договори:
Договір зберігання (далі - Договір 1), умовами якого передбачено зобов'язання зберігача зберігати пальне та, використовуючи власні автомобільні цистерни (бензовози), повернути його для власного споживання в паливні баки суден та/або обладнання Підприємства;
Договір купівлі-продажу (далі - Договір 2), умовами якого передбачено зобов'язання постачальника, використовуючи власні автомобілі цистерни (бензовози), передати пальне у власність Підприємства шляхом його фізичної передачі на акцизні склади зберігача - третьої особи, з яким укладено Договір 1.
Підприємство зазначає, що воно є платником акцизного податку, але не здійснює зберігання пального.
Враховуючи зазначене, Підприємство запитує:
1. Чи дійсно зберігач набуває статусу "Особи-отримувача пального" та постачальник пального при складанні акцизної накладної за рядком "Найменування; прізвище, ім'я, по батькові - для фізичної особи - підприємця" повинен зазначати найменування зберігача?
2. Який напрям використання пального визначити за операцією зберігача щодо передачі пального із зберігання в паливні баки суден та/або обладнання Підприємства та, відповідно, яку ознаку необхідно зазначити зберігачу в акцизній накладній за рядком "Напрям використання"?
3. У випадку, якщо напрям використання пального визначається як "фізичний відпуск (зберігання) зберігачем пального суб'єкту господарювання - платнику пального, пальне якого зберігалося на акцизному складі зберігача" та зберігач в акцизній накладній за рядком "Напрям використання" зазначає ознаку "15", то яка ознака повинна бути зазначена зберігачем в такій акцизній накладній за рядком "Коди операцій для складання в одному примірнику"?
4. Чи вірно Підприємство розуміє, що отримувати ліцензію на зберігання пального Підприємству не потрібно, враховуючи, що бензовози постачальника та зберігача будуть використовуватись тільки для переміщення та передачі пального в паливні баки суден та/або обладнання Підприємства для кінцевого споживання?
До запитань 1, 2, 3.
Згідно із пп. 14.1.212 п. 14.1 ст.
14 Кодексу, реалізація пального для цілей розділу VI Кодексу - будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального з переходом права власності на таке пальне чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу/акцизного складу пересувного:
- до акцизного складу;
- до акцизного складу пересувного;
- для власного споживання чи промислової переробки;
- будь-яким іншим особам.
Відповідно до пп. 212.1.15 п. 212.1 ст.
212 Кодексу платником акцизного податку є особа (у тому числі юридична особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без створення юридичної особи), постійне представництво, які реалізують пальне або спирт етиловий.
Згідно з п. 231.1 ст.
231 Кодексу, платник податку при реалізації пального зобов'язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі - ЄРАН) з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.
Згідно із п. 231.3 ст.
231 Кодексу акцизна накладна складається платником податку в день реалізації пального при кожній повній або частковій операції з реалізації пального.
При відвантаженні пального з акцизного складу/акцизного складу пересувного на акцизний склад іншого суб'єкта господарювання для зберігання, а також при зворотному відвантаженні такого пального його власнику суб'єкти господарювання, які здійснюють фізичний відпуск пального, складають акцизні накладні у двох примірниках на кожну операцію та реєструють їх в ЄРАН з дотриманням строків реєстрації, встановлених п. 231.6 ст.
231 Кодексу.
Форми заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового затверджено
наказом Міністерства фінансів України від 27.11.2020 №729 (далі - Порядок).
В акцизній накладній форми "П" наведено перелік цифрових кодів, за якими в акцизній накладній зазначаються, зокрема, умови оподаткування та напрями використання пального.
Згідно з п. 4 розділу II
Порядку для пального, з яким здійснюються операції, не віднесені до одного з кодів ознаки напряму використання "1" - "17", у відповідному рядку зазначається цифра "0".
При фізичній передачі (відпуску) пального зберігачу такий зберігач є отримувачем пального. Тому в акцизних накладних, складених на операції з фізичного відпуску пального на акцизний склад зберігача, у передбачених для цього полях акцизної накладної зазначаються реквізити зберігача як отримувача такого пального.
Оскільки відповідно до пп. 14.1.224-1 п. 14.1 ст.
14 Кодексу розпорядником акцизного складу є платник акцизного податку - власник пального, в акцизних накладних, складених на операції з фізичного відпуску (передачі) пального з акцизного складу зберігача на акцизний склад пересувний, у передбачених для отримувача полях документа зазначаються реквізити власника пального. В таких акцизних накладних зазначається напрям використання "0".
................Перейти до повного тексту