- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
27.04.2023 №1028/ІПК/99-00-24-03-03-06 |
Щодо оподаткування доходу у вигляді компенсації вартості освітніх послуг з міського бюджету приватній організації
(витяг)
Державна податкова служба України, керуючись ст.
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення щодо оподаткування доходу у вигляді компенсації вартості освітніх послуг з міського бюджету Приватній організації (установі, закладу) (далі/- Товариство) та в межах компетенції повідомляє.
Платник податку у своєму зверненні повідомив, що є юридичною особою, основний вид діяльності якої - освітня діяльність у сфері дошкільної освіти. Товариство знаходиться на спрощеній системі оподаткування.
Також Товариство зазначило, що отримують компенсації за надання освітньої послуги.
Управління освіти районної в м. Києві Державної адміністрації щомісяця здійснює компенсацію за фактично надану освітню послугу суб'єкту освітньої діяльності на умовах укладеного тристороннього договору в розмірі базового фінансового нормативу.
Батьки оплачують вартість дошкільних освітніх послуг, а на отриману суму Товариство зменшує вартість оплати за навчання батькам.
Таким чином, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з таких питань:
1. Чи підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб та військовим збором сума компенсацій вартості освітніх послуг, отримана закладом освіти у випадку, якщо компенсація не виплачується батькам, а використовується для зниження вартості освітніх послуг на наступний місяць?
2. Чи необхідно сплачувати єдиний податок з суми отриманої компенсації за надання освітньої послуги?
Щодо першого питання
Відповідно до пп. 14.1.54 п. 14.1 ст.
14 Кодексу дохід з джерелом його походження з України/- це будь-який дохід, отриманий, зокрема, резидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України.
Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV
Кодексу, відповідно до п. 162.1 ст.
162 якого платником податку на доходи фізичних осіб є, зокрема, фізична особа/- резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи.
Дохід з джерелом їх походження з України/- будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні (пп. 14.1.54 п. 14.1 ст.
14 Кодексу).
Згідно з пп. 163.1.1 п. 163.1 ст.
163 Кодексу об'єктом оподаткування фізичної особи - резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.
Перелік доходів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків, визначено ст.
165 Кодексу, зокрема сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги, компенсацій, вартість соціальних послуг та реабілітаційної допомоги (включаючи грошові компенсації особам з інвалідністю, на дітей з інвалідністю при реалізації індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю, суми допомоги по вагітності та пологах), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги особам з інвалідністю з Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю згідно із законом, указами Президента України та актами Кабінету Міністрів України, а також вартість соціальної допомоги в натуральній формі малозабезпеченим сім'ям, що отримана від надавачів соціальних послуг відповідно до
Закону України "Про соціальні послуги" (пп. 165.1.1 п. 165.1 ст.
165 Кодексу).
Разом з тим до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається:
дохід, отриманий таким платником як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст.
165 Кодексу) у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку, крім сум, зазначених у пп. 165.1.53 п. 165.1 ст.
165 Кодексу (пп. "е" пп. 164.2.17 п. 164.2 ст.
164 Кодексу);
................Перейти до повного тексту