- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
12.01.2023 №30/ІПК/99-00-04-03-03-06 |
Щодо включення до складу доходу платника єдиного податку зі ставкою 2 відсотки доходу від дисконтування фінансової допомоги та перерахунку курсових різниць
Державна податкова служба України за результатами розгляду запиту Товариства про надання індивідуальної податкової консультації щодо включення до складу доходу платника єдиного податку зі ставкою 2 відсотки доходу від дисконтування фінансової допомоги та перерахунку курсових різниць та, керуючись ст.
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
У своєму запиті Товариство повідомило, що до 27.04.2022 було платником податку на прибуток на загальних підставах, а з 27.04.2022 є платником єдиного податку третьої групи зі ставкою 2 відсотки.
Товариство обліковує в складі зобов'язань поворотну фінансову допомогу від засновника-нерезидента. До 27.04.2022 Товариство було платником податку на прибуток на загальних підставах та відображало суми фінансової допомоги за теперішньою вартістю з урахуванням дисконтування.
У квітні - травні 2022 року Товариством підписано додаткові угоди щодо продовження строків дії договорів фінансової допомоги, відповідно компанія визнавала модифікацію договорів фінансової допомоги та нараховувала доходи від дисконтування.
Враховуючи вищевикладене, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:
1) чи вважається дохід від дисконтування в розумінні пп. 2 п. 292.1 Кодексу доходом в грошовій, матеріальній чи нематеріальній формі?
2) чи є базою оподаткування єдиним податком зі ставкою 2 відсотки дохід від дисконтування?
3)чи є базою оподаткування єдиним податком зі ставкою 2 відсотки від перерахунку курсових різниць за заборгованістю в іноземній валюті (дебіторська/кредиторська)? Якщо так, то на яку дату здійснювати перерахунок: на дату балансу (дату складання фінансової звітності) відповідно до стандартів або на дату закриття місяця (оскільки звітність з єдиного податку складається помісячно)?
Згідно з пп. 9.4 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ "Перехідні положення" Кодексу відсоткова ставка єдиного податку для платників єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозд./8 розд./ХХ "Перехідні положення" Кодексу, встановлюється у розмірі 2 відсотки доходу, визначеного відповідно до ст.
292 Кодексу.
Відповідно до пп. 2 п. 292.1 ст.
292 Кодексу доходом юридичної особи - платника єдиного податку третьої групи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст.
292 Кодексу.
Юридичні особи - платники єдиного податку третьої групи використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень п. 44.2, 44.3 ст.
44 Кодексу (абзац п'ятий п. 296.1 ст.
296 Кодексу).
Юридичні особи - платники єдиного податку, які відповідають критеріям, визначеним пп./3 п. 291.4 ст.
291 Кодексу, ведуть спрощений бухгалтерський облік доходів та витрат з метою обрахунку об'єкта оподаткування за методикою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (абзац третій п. 44.2 ст.
44 Кодексу).
................Перейти до повного тексту