1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
14.06.2021 р. №2381/IПК/99-00-07-05-01-06
Щодо питань застосування реєстраторів розрахункових операцій
Державна податкова служба України розглянула звернення '...' про надання індивідуальної податкової консультації з питань застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) і в порядку ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Згідно зі зверненням товариство здійснює торгівлю одноразовим посудом, надаючи на запит покупця рахунок-фактуру, після оплати якого товар доставляється покупцю. Iнколи покупцями є фізичні особи, які оплачують рахунок-фактуру перерахуванням з власного карткового рахунку за допомогою інтернет-банкінгу.
1. Чи необхідно товариству застосовувати РРО при отриманні від покупців - фізичних осіб оплати за допомогою Iнтернет-банкінгу?
2. Як відрізняти розрахункові операції, що мають бути проведені через РРО, при надходженні коштів на поточний рахунок?
Правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон №265), дія якого поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та безготівковій формі.
Встановлення норм щодо незастосування РРО у інших законах, крім Податкового кодексу України, не допускається.

................
Перейти до повного тексту