- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА СУДОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Про затвердження Інструкції про порядок формування форм звітності № 1-ЄЗ та № 1-ЄЗ (ВС)
Відповідно до пункту 6 частини першої
статті 152 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", з метою належної організації ведення та аналізу судової статистики, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок формування єдиних форм оперативної статистичної звітності щодо стану здійснення правосуддя місцевими та апеляційними судами (форми № 1-ЄЗ та № 1-ЄЗ (ВС)), що додається.
2. Державному підприємству "Інформаційні судові системи" забезпечити реалізацію необхідних змін в автоматизованій системі документообігу суду щодо обліку окремих процесуальних питань: в частині доопрацювання документів первинного обліку - до кінця першого кварталу 2023 року, в частині наповнення статистичної звітності - до звітів за перше півріччя 2023 року.
3. Відділу документального забезпечення та контролю (Парубченко Т.В.) довести копію цього наказу до територіальних управлінь Державної судової адміністрації України, апеляційних судів, апеляційних господарських судів, апеляційних адміністративних судів, Верховного Суду.
4. Начальникам територіальних управлінь Державної судової адміністрації України не пізніше наступного робочого дня за днем отримання цього наказу довести його до відома місцевих загальних судів, місцевих господарських судів, місцевих адміністративних судів.
5. Управлінню забезпечення діяльності керівництва ДСА України (Мельнікова М.О.) опублікувати цей наказ на офіційному вебсайті ДСА України в розділі "Нормативно-правова база" рубрики "Інше".
6. Наказ набуває чинності з дня його видання та вводиться в дію, починаючи зі звіту за перше півріччя 2023 року.
7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державної судової адміністрації України Чорнуцького С.П.
Голова Державної судової адміністрації України |
О. Сальніков |
Додаток
до наказу ДСА України
08.12.2022 № 454
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок формування єдиних форм оперативної статистичної звітності щодо стану здійснення правосуддя місцевими та апеляційними судами (форми № 1-ЄЗ та № 1-ЄЗ (ВС))
I. Загальні положення
1. Ця Інструкція визначає правила формування статистичної звітності про стан розгляду місцевими та апеляційними судами судових справ і матеріалів, а також порядок її подання за формами
№ 1-ЄЗ та № 1-ЄЗ (ВС) (далі - звіт).
2. Звіт містить дані про кількість справ і матеріалів, що надійшли на розгляд, розглянуті і не розглянуті (залишок) станом на початок і кінець звітного періоду.
3. Звіти за формами
№ 1-ЄЗ та № 1-ЄЗ (ВС) формуються усіма місцевими та апеляційними судами, які здійснюють правосуддя, за виключенням судів, територіальну підсудність справ яких змінено відповідно до частини сьомої
статті 147 Закону України "Про судоустрій і статус суддів".
4. Звіт за формою № 1-ЄЗ (ВС) формується судами (з числа судів, визначених відповідно до пункту 3 розділу I цієї Інструкції), яким у поточному звітному періоді передавалась територіальна підсудність судових справ та матеріалів відповідно до розпоряджень Голови Верховного Суду про зміну територіальної підсудності судових справ в умовах воєнного стану - щодо справ та матеріалів (з числа справ та матеріалів, визначених, відповідно до пункту 2 розділу I цієї Інструкції), що надійшли на розгляд, розглянуті і не розглянуті (залишок) станом на початок і кінець звітного періоду, відповідно до зазначених вище розпоряджень Голови Верховного Суду.
5. Звіт складається накопичувальним підсумком даних за відповідні звітні періоди:
- перший квартал (з 01 січня по 31 березня),
- перше півріччя (з 01 січня по 30 червня),
- 9 місяців (з 01 січня по 30 вересня),
- рік (з 01 січня по 31 грудня).
6. Первинні звіти розраховуються місцевими та апеляційними судами автоматично на підставі відомостей, що вносяться до документації первинного обліку у автоматизованій системі документообігу суду.
7. Відомості до документів первинного обліку вносяться негайно (або не пізніше наступного робочого дня) після проведення відповідної процесуальної дії чи винесення відповідного рішення.
8. За достовірність документів первинного обліку відповідають особи, які їх заповнюють.
9. Звіти подаються виключно в електронній формі засобами автоматизованої системи документообігу суду з дотриманням умови щодо засвідчення електронним підписом відповідальних осіб.
10. До звіту може бути додано пояснення (коментар), у разі необхідності - підтвердження того чи іншого показника та/або помилки.
11. Місцеві загальні суди складають та подають первинні звіти до територіальних управлінь Державної судової адміністрації України на 5-й день після звітного періоду.
Місцеві господарські суди, місцеві адміністративні суди та апеляційні суди (апеляційні суди, апеляційні господарські суди, апеляційні адміністративні суди) складають та подають первинні звіти до Державної судової адміністрації на 5-й день після звітного періоду.
12. На підставі первинних звітів місцевих загальних судів територіальними управліннями Державної судової адміністрації України формуються зведені звіти, які подаються до Державної судової адміністрації України на 10-й день після звітного періоду.
13. На підставі отриманих звітів Державною судовою адміністрацією України формуються зведені звіти про розгляд місцевими та апеляційними судами справ і матеріалів (в розрізі судів) у цілому по Україні, а також окремо по: місцевим загальним судам (на підставі зведених звітів територіальних управлінь Державної судової адміністрації України), місцевим господарським судам (на підставі первинних звітів місцевих господарських судів), місцевим адміністративним судам (на підставі первинних звітів місцевих адміністративних судів), апеляційним судам (на підставі первинних звітів апеляційних судів), апеляційним господарським судам (на підставі первинних звітів апеляційних господарських судів), апеляційним адміністративним судам (на підставі первинних звітів апеляційних адміністративних судів). Зведений звіт підписує виконавець та керівник структурного підрозділу ДСА України, який здійснює зведення звітів.
14. У суді за дотримання вимог цієї Інструкції, за достовірність та своєчасність подання первинних звітів відповідає працівник апарату суду, на якого покладено обов'язки щодо складання звіту, а контроль здійснює голова суду.
15. У територіальному управлінні Державної судової адміністрації України за достовірність та своєчасність подання зведених звітів відповідають безпосередні виконавці звітів, а контроль здійснює начальник територіального управління Державної судової адміністрації України.
16. При формуванні звіту, який направляється до територіального управління Державної судової адміністрації України та до Державної судової адміністрації України, обов'язково заповнюються поля щодо:
респондентів (повне найменування та місцезнаходження);
підписантів (повні найменування посади, прізвище, ім'я, по батькові керівника та виконавця);
засобів зв'язку з виконавцем (номер телефону в міжнародному форматі, який складається із символу "плюс" (+), коду країни, коду регіону (оператора мобільного зв'язку) й номера абонента; електронна пошта);
дати формування звіту.
Недотримання вказаних вимог є підставою для відхилення звіту для усунення недоліків.
17. Респонденти (організації-складачі) інформації, у звітних даних яких виявлені приписки та інші перекручення (далі - помилки), вносять виправлення у документи первинного обліку та відповідно переформовують звіти (після їх відхилення), і надсилають виправлений звіт адресатам, яким подаються звіти, не пізніше наступного дня з моменту виявлення помилки.
Корегування показників звітів шляхом внесення змін у документи первинного обліку допускається, коли така необхідність підтверджується матеріалами судової справи.
19. Усі справи та матеріали систематизуються у звітах за спеціалізацією (розгляд цивільних, кримінальних, господарських, адміністративних справ, справ про адміністративні правопорушення) та з урахуванням інстанційності (місцеві суди, апеляційні суди).
Відповідно до спеціалізації, усі справи та матеріали групуються у первинних звітах за видами судочинства та деталізуються за видами провадження чи іншими узагальнюючими ознаками.
Зведений звіт містить окремі вкладки про стан здійснення правосуддя місцевими загальними судами, місцевими господарськими судами, місцевими адміністративними судами, апеляційними (загальними) судами, апеляційними господарськими судами, апеляційними адміністративними судами, а також вкладку з узагальнюючими показниками про стан здійснення правосуддя місцевими та апеляційними судами (в розрізі судів).
II. Особливості обліку окремих процесуальних питань
1. За кодом 600010000 "Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів" обліковуються матеріали розгляду відповідних процесуальних питань, зокрема:
про забезпечення доказів, скасування ухвали про забезпечення доказів (
ст. 116,
ст. 118 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК);
ст. 110,
ст. 112 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК);
ст. 114,
ст. 117 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС));
про забезпечення позову, зміну заходу забезпечення позову чи скасування забезпечення позову (
ст. 149,
ст. 153,
ст. 156,
ст. 158 ЦПК;
ст. 137,
ст. 140,
ст. 143,
ст. 145 ГПК;
ст. 150,
ст. 154,
ст. 155,
ст. 157 КАС);
про вжиття, скасування або зміну заходів щодо забезпечення вимог кредиторів чи обтяжень майна боржника (
ст. 35,
ст. 39,
ст. 40,
ст. 56,
ст. 118 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - КУзПБ)).
2. За кодом 600020000 "Заява про відвід судді" обліковуються матеріали розгляду процесуальних питань про відвід (самовідвід) судді, присяжного (
ст. 40 ЦПК;
ст. 81,
ст. 387,
ст. 390 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК);
ст. 39 ГПК,
ст. 40 КАС).
3. За кодом 600030000 "Заява про виправлення помилки у судовому рішенні" обліковуються матеріали розгляду відповідних процесуальних питань, зокрема:
4. За кодом 600040000 "Заява про роз'яснення судового рішення" обліковуються матеріали розгляду відповідних процесуальних питань (
ст. 271 ЦПК;
ст. 380 КПК;
ст. 245 ГПК;
ст. 254 КАС).
5. За кодом 600050000 "Заява про ухвалення додаткового рішення" обліковуються матеріали розгляду процесуальних питань про додаткове рішення суду (
ст. 270 ЦПК;
ст. 244 ГПК;
ст. 252 КАС).
6. За кодом 600060000 "Заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами" обліковуються матеріали розгляду відповідних процесуальних питань (
ст. 423 ЦПК;
ст. 459 КПК;
ст. 320 ГПК;
ст. 361 КАС).
7. За кодом 600070000 "Заява про перегляд судового рішення за виключними обставинами" обліковуються матеріали розгляду відповідних процесуальних питань (
ст. 423 ЦПК;
ст. 459 КПК;
ст. 320 ГПК;
ст. 361 КАС).
8. За кодом 600080000 "Заява про відновлення втраченого провадження" обліковуються матеріали розгляду відповідних процесуальних питань (
ст. 488 ЦПК;
ст. 524 КПК;
ст. 357 ГПК;
ст. 384 КАС).
9. За кодом 600090000 "Заява про відстрочку або розстрочку виконання судового рішення" обліковуються матеріали розгляду відповідних процесуальних питань, зокрема:
про відстрочення чи розстрочення виконання судового наказу (
ст. 173 ЦПК;
ст. 160 ГПК);
про відстрочку виконання вироку (
ст. 536 КПК);
про відстрочку виконання постанови про накладення адміністративного стягнення (
ст. 301 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП)).
10. За кодом 600100000 "Заява про заміну сторони виконавчого провадження" обліковуються матеріали розгляду відповідних процесуальних питань (
ст. 442 ЦПК;
ст. 334 ГПК;
ст. 379 КАС).
11. За кодом 600110000 "Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)" обліковуються матеріали розгляду відповідних процесуальних питань, зокрема:
про визнання судового наказу таким, що не підлягає виконанню (
ст. 173 ЦПК;
ст. 160 ГПК);
про зміну способу та порядку виконання судового наказу (
ст. 160 ГПК);
про виправлення помилки у виконавчому документі та визнання його таким, що не підлягає виконанню (
ст. 432 ЦПК;
ст. 328 ГПК;
ст. 374 КАС);
про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого документа до виконання (
ст. 433 ЦПК;
ст. 329 ГПК України;
ст. 376 КАС);
про затвердження мирової угоди в процесі виконання судового рішення (
ст. 434 ЦПК;
ст. 330 ГПК;
ст. 377 КАС);
про зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення (
ст. 435 ЦПК;
ст. 331 ГПК;
ст. 378 КАС);
про вирішення питань, пов'язаних із виконанням вироку (
ст. 539 КПК);
про вирішення питань, зв'язаних з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення (
ст. 304 КУпАП);
про тимчасове влаштування дитини до дитячого або лікувального закладу (
ст. 437 ЦПК);
про оголошення розшуку боржника або дитини, привід боржника (
ст. 438 ЦПК);
про вирішення питання про примусове проникнення до житла чи іншого володіння особи (
ст. 439 ЦПК);
про звернення стягнення на грошові кошти, що належать іншим особам, та нерухоме майно, право власності на яке не зареєстровано в установленому законом порядку (
ст. 440 ЦПК;
ст. 336 ГПК);
про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України (
ст. 441 ЦПК;
ст. 337 ГПК).
про визначення частки майна боржника у майні, яким він володіє спільно з іншими особами (
ст. 443 ЦПК;
ст. 335 ГПК);
про розгляд питань в порядку здійснення судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах (про зобов'язання подати звіт про виконання судового рішення; про встановлення нового строку подання звіту про виконання судового рішення; про накладення штрафу за невиконання судового рішення) (
ст. 382 КАС);
про оскарження рішення, дії або бездіяльності під час виконання судового рішення (
ст. 451 ЦПК;
ст. 343 ГПК;
ст. 383 КАС);
про видачу дубліката виконавчого документа ( п. 17.4 розділу XIII ЦПК; п. 19.4 розділу XI ГПК; п. 18.4 розділу VII
КАС ).
12. За кодом 600120000 "Виконання судових доручень іноземних судів" обліковуються матеріали розгляду відповідних процесуальних питань (
ст. 500 ЦПК;
ст. 567 КПК;
ст. 369 ГПК; ст. 87 КАС).
13. За кодом 600130000 "Заява про скасування судового наказу" обліковуються матеріали розгляду відповідних процесуальних питань (
ст. 171 ЦПК;
ст. 158 ГПК).
14. За кодом 600140000 "Інші процесуальні питання" обліковуються матеріали, пов'язані із застосуванням законодавства про адміністративні правопорушення (неповага до суду
ст. 185-3 КУпАП) та інші матеріали розгляду окремих процесуальних питань, відповідно до переліку, визначеного у пункті 15 розділу II цієї Інструкції.
15. Для здійснення в місцевих та апеляційних судах статистичного обліку матеріалів процесуальних звернень (заяв), судові рішення за наслідками розгляду яких виносяться, у тому числі за ініціативою суду, у межах судових справ, як закінчених провадженням, так і тих, які знаходяться у провадженні суду, та, зокрема, можуть бути оскаржені окремо, у звіті за кодом 600140000 "Інші процесуальні питання" додатково обліковуються матеріали розгляду відповідних процесуальних питань:
15.1. про звернення судів із судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (
ст. 498 ЦПК;
ст. 367 ГПК;
ст. 85 КАС);
15.3. про самовідводи та відводи секретарю судового засідання, експерту, спеціалісту, перекладачу (
ст. 40 ЦПК;
ст. 39 ГПК України;
ст. 40 КАС); про самовідводи та відводи прокурору, слідчому, дізнавачу, захиснику, представнику, експерту, представнику персоналу органу пробації, спеціалісту, перекладачу, секретарю судового засідання (
ст. 83 КПК);
15.4. про застосування заходів процесуального примусу, про вжиття заходів для запобігання зловживання процесуальними правами, про застосування заходів забезпечення кримінального провадження (
ст. 44,
ст. 143,
ст. 144 ЦПК;
ст. 132,
ст. 323,
ст. 327,
ст. 330 КПК;
ст. 43,
ст. 131,
ст. 132 ГПК;
ст. 45,
ст. 144,
ст. 145 КАС);
15.6. про зміну предмета або підстав позову, збільшення (зменшення) розміру позовних вимог (
ст. 49 ЦПК;
ст. 46 ГПК;
ст. 47 КАС);
15.7. про правонаступництво, призначення / заміну / залучення нових учасників судового процесу (у т. ч. залучення третьої особи, виклик / призначення свідків, перекладачів, експертів, спеціалістів, потерпілих, захисників тощо) (
ст. 13,
ст. 47,
ст. 51,
ст. 52,
ст. 53,
ст. 55,
ст. 56,
ст. 59,
ст. 63,
ст. 72,
ст. 73,
ст. 74,
ст. 75,
ст. 85,
ст. 86,
ст. 91,
ст. 94,
ст. 102,
ст. 197,
ст. 198,
ст. 203,
ст. 337,
ст. 365,
ст. 450 ЦПК;
ст. 44,
ст. 49,
ст. 53,
ст. 54,
ст. 55,
ст. 65,
ст. 68,
ст. 69,
ст. 71,
ст. 356 КПК;
ст. 269,
ст. 270,
ст. 271,
ст. 272,
ст. 273,
ст. 274 КУпАП;
ст. 48,
ст. 49,
ст. 50,
ст. 52,
ст. 57,
ст. 69,
ст. 70,
ст. 71,
ст. 72,
ст. 82,
ст. 83,
ст. 89,
ст. 98,
ст. 182,
ст. 183,
ст. 188,
ст. 267,
ст. 342 ГПК;
ст. 39,
ст. 43,
ст. 96,
ст. 114 КУзПБ;
ст. 48,
ст. 49,
ст. 50,
ст. 52,
ст. 56,
ст. 65,
ст. 68,
ст. 69,
ст. 70,
ст. 71,
ст. 81,
ст. 82,
ст. 92,
ст. 180,
ст. 181,
ст. 186,
ст. 220,
ст. 306 КАС);
................Перейти до повного тексту