- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Роз"яснення
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
РОЗ'ЯСНЕННЯ
від 19.08.2022 р.
Яким чином у Додатку 1 до Розрахунку після закінчення строку його подання провести коригування сум єдиного внеску та реквізитів, що стосуються застрахованої особи у зв'язку з виправленням помилок?
Форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі - Розрахунок) та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі - Порядок) затверджені
наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 р. №4 зі змінами та доповненнями.
Проведення коригувань Розрахунку здійснюється відповідно до розд. V Порядку.
Згідно з п. 5 розд. V Порядку після закінчення строку подання Розрахунку з типом "Звітний" та/або "Звітний новий" подається Розрахунок з типом "Уточнюючий". Уточнюючий Розрахунок може подаватися як за звітний період, так і/за попередні періоди.
Відповідно до пп. 5 п. 9 розд. V Порядку у разі виявлення платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) або його правонаступником в додатку 1 "Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам" (далі/- Додаток 1) до Розрахунку помилки лише в реквізитах, що стосуються застрахованої особи та не стосуються сум нарахованого єдиного внеску, у відповідному додатку з типом "Уточнюючий" проводиться коригування лише за рядками, які уточняються на підставі інформації з попередньо поданого Розрахунку з типом "Звітний" або "Звітний новий" у порядку, визначеному абзацом п'ятим п. 6 розд./V Порядку (для заміни одного помилкового рядка іншим потрібно виключити помилкову інформацію та ввести правильну інформацію, тобто повністю заповнити два рядки, один з яких виключає попередньо внесену інформацію, а другий вносить правильну інформацію. У такому разі в першому рядку відповідної графи указується "1" - рядок на виключення, а в другому - "0" - рядок на введення).
Для виключення одного помилкового рядка з попередньо поданої (прийнятої) інформації потрібно повторити всі графи такого рядка і у відповідній графі додатків указати "1" - на виключення рядка (абзац третій п. 6 розд. V Порядку).
Для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи і у відповідній графі додатків указати "0" - на введення рядка (абзац четвертий п. 6 розд. V Порядку).
................Перейти до повного тексту