1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Роз"яснення


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
РОЗ'ЯСНЕННЯ
від 01.08.2022 р.
Скорочений робочий час для працівників, зайнятих на роботах зі/шкідливими умовами праці
Роз'яснення Управління Держпраці у Чернівецькій області
Кодексом Законів України про працю, а саме статтею 51, передбачено встановлення відповідним категоріям працюючих скороченого робочого часу. З'ясуємо, кому роботодавець повинен встановити скорочений робочий час (тиждень) і якими нормативно-правовими актами це передбачено.
Скорочений робочий час (тиждень) - це час виконання роботи, передбаченої посадовими обов'язками, скорочений на відповідну кількість годин, при тому, що працюючий має право на оплату праці в розмірі повної тарифної ставки, повного окладу. Це є однією з відмінностей скороченого робочого часу від неповного робочого часу, відповідно до листа Мінсоцполітики від 22.03.2006 р. №1993/0/14-06/13.
Право на скорочену тривалість робочого тижня мають працівники, зайняті на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці відповідно до статті 7 Закону України "Про охорону праці". Для працівників, зайнятих на роботах зі шкідливими умовами праці, встановлюють скорочену тривалість робочого часу/- не більш як 36 годин на тиждень відповідно до статті 51 Кодексу Законів України про працю. Перелік виробництв, цехів, професій і посад зі шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001/р. №163.
Однією з підстав встановлення скороченого робочого часу (тижня) є зайнятість працівників на роботах зі шкідливими і небезпечними умовами праці. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2001 року №163 "Про затвердження Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня" (далі - Перелік), право на скорочений робочий час (тиждень) мають працівники виробництв, цехів, посад, професій, передбачених зазначеним Переліком, на підставі результатів атестації робочого місця за умовами праці, незалежно від форми власності підприємства, організації.

................
Перейти до повного тексту