- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
30.06.2022 №6360/6/99-00-24-03-03-06 |
Щодо оподаткування страхових платежів
Державна податкова служба України розглянула звернення '...' щодо оподаткування страхових платежів та в межах компетенції повідомляє.
При цьому ст. 3 Закону №85/96 зазначено, що страхувальниками визнаються юридичні особи, фізичні особи - підприємці та дієздатні фізичні особи, які уклали із страховиками договори страхування або є страхувальниками відповідно до законодавства України.
Страхувальники можуть укладати зі страховиками договори про страхування третіх осіб (застрахованих осіб) лише за їх згодою, крім випадків, передбачених чинним законодавством.
Відповідно до пп. 14.1.52-1 п. 14.1 ст.
14 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) договір добровільного медичного страхування/- це договір страхування, який передбачає страхову виплату, що здійснюється закладам охорони здоров'я у разі настання страхового випадку, пов'язаного із хворобою застрахованої особи або нещасним випадком. Такий договір має також передбачати мінімальний строк його дії один рік та повернення страхових платежів виключно страхувальнику при достроковому розірванні договору.
При цьому страховий платіж (страховий внесок, страхова премія) - це плата за страхування, яку страхувальник зобов'язаний внести страховику згідно з договором страхування (ст.
10 Закону №85/96).
Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV
Кодексу, згідно з пп. 163.1.1 п. 163.1 ст.
163 якого об'єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.
Статтею
165 Кодексу встановлено виключний перелік доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.
Водночас перелік доходів, які включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, визначено п. 164.2 ст.
164 Кодексу, зокрема, сума страхових платежів (страхових внесків) за договорами добровільного медичного страхування, сплачена будь-якою особою - резидентом за платника податку чи на його користь, крім сум, що сплачуються роботодавцем-резидентом за свій рахунок за договорами недержавного пенсійного забезпечення платника податку та/або за договорами добровільного медичного страхування в межах 30 відсотків нарахованої заробітної плати такому працівнику (пп. "в" пп. 164.2.16 п. 164.2 ст.
164 Кодексу).
................Перейти до повного тексту