- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
НАЦІОНАЛЬНЕ АНТИКОРУПЦІЙНЕ БЮРО УКРАЇНИ
НАКАЗ
Про внесення змін до наказу Директора Національного бюро від 05 жовтня 2017 року N 192-О "Про заохочувальні відзнаки Національного антикорупційного бюро України"
наказую:
1. Викласти у новій редакції Положення про заохочувальні відзнаки Національного антикорупційного бюро України, яке затверджене наказом Національного бюро від 05 жовтня 2017 року N 192-О "Про заохочувальні відзнаки Національного антикорупційного бюро України", що додається.
2. Юридичному управлінню (Ярчак І. С.) направити цей наказ у встановленому порядку до Міністерства юстиції України для включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів України.
3. Управлінню зовнішніх комунікацій (Оліфіра С. О.) оприлюднити цей наказ на офіційному сайті Національного бюро.
4. Відділу документообігу (Асанова Л. М.) ознайомити з цим наказом заступника Директора Національного бюро, керівників самостійних структурних підрозділів та головного спеціаліста з питань мобілізаційної роботи.
5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Тимчасово виконуючий повноваження Директора |
Гізо УГЛАВА |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Національного антикорупційного бюро України
05 жовтня 2017 року N 192-О
(у редакції наказу
від 29 червня 2022 року N 231)
ПОЛОЖЕННЯ
про заохочувальні відзнаки Національного антикорупційного бюро України
I. Загальні положення
1.1. Положення про заохочувальні відзнаки Національного антикорупційного бюро України (далі - Положення, Національне бюро) розроблено з метою нормативної регламентації особливостей заохочення працівників Національного бюро, а також осіб, які надають допомогу в попередженні, виявленні, припиненні і розслідуванні кримінальних правопорушень, віднесених до підслідності Національного бюро, передбаченого п. 9, 10 частини першої статті
8 Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України".
1.2. Це Положення поширюється на працівників Національного бюро, а саме: на осіб начальницького складу, державних службовців центрального та територіальних управлінь (далі - працівники Національного бюро), а також осіб, які надають допомогу в попередженні, виявленні, припиненні і розслідуванні кримінальних правопорушень, віднесених до підслідності Національного бюро.
1.3. Положення розроблено відповідно до
законів України "Про Національне антикорупційне бюро України", "Про державну службу",
Кодексу законів про працю України, Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ, Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29 липня 1991 N 114, Правил внутрішнього розпорядку для осіб начальницького складу Національного бюро, затверджених наказом Директора Національного бюро від 30 червня 2016 N 167, Правил внутрішнього службового розпорядку державних службовців Національного бюро, затверджених загальними зборами (конференцією) державних службовців від 07 вересня 2016 N 2, з урахуванням Положення про відомчі заохочувальні відзнаки, затвердженого
Указом Президента України від 30 травня 2012 N 365, та інших нормативно-правових актів із зазначених питань.
1.4. Норми цього Положення не відміняють і не замінюють норми Закону України "Про державну службу" в частині підстав та видів заохочення відомчими відзнаками для держслужбовців; Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ, Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29 липня 1991 N 114, в частині підстав та видів заохочення відомчими відзнаками осіб начальницького складу, а також Положення про відомчі заохочувальні відзнаки, затвердженого
Указом Президента України від 30 травня 2012 N 365, яким визначено порядок встановлення та використання відомчих заохочувальних відзнак, та поширюються на відповідні правовідносини в частині регламентації підстав та видів заохочення заохочувальними відзнаками Національного бюро, які не є відомчими відзнаками в розумінні вищезазначених нормативних актів, а є заохоченням працівників Національного бюро за успіхи у роботі, передбаченим законодавством про працю.
Встановлені цим Положенням заохочувальні відзнаки Національного бюро (далі - відзнаки) можуть застосовуватися до працівників Національного бюро разом з відомчими відзнаками, передбаченими чинним законодавством України.
До осіб, які надають допомогу в попередженні, виявленні, припиненні і розслідуванні кримінальних правопорушень, віднесених до підслідності Національного бюро, можуть бути застосовані виключно відзнаки Національного бюро.
1.5. Цим Положенням визначається порядок заохочення такими відзнаками Національного бюро:
Подяка Національного антикорупційного бюро України;
Грамота Національного антикорупційного бюро України;
Почесна грамота Національного антикорупційного бюро України;
Нагрудний знак Національного антикорупційного бюро України
"За сумлінну службу" III ступеня;
Нагрудний знак Національного антикорупційного бюро України
"За сумлінну службу" II ступеня;
Нагрудний знак Національного антикорупційного бюро України
"За сумлінну службу" I ступеня;
Нагрудний знак Національного антикорупційного бюро України
"За відзнаку в службі" III ступеня;
Нагрудний знак Національного антикорупційного бюро України
"За відзнаку в службі" II ступеня;
Нагрудний знак Національного антикорупційного бюро України
"За відзнаку в службі" I ступеня;
Нагрудний знак Національного антикорупційного бюро України
"За вагомий внесок у боротьбу з корупцією".
1.6. Подякою Національного антикорупційного бюро України заохочуються працівники Національного бюро за вагомі досягнення у службовій або трудовій діяльності та зразкове виконання обов'язків чи конкретних завдань.
1.7. Грамотою Національного антикорупційного бюро України заохочуються працівники Національного бюро за високий професіоналізм та відданість справі.
1.8. Почесною грамотою Національного антикорупційного бюро України заохочуються працівники Національного бюро за особливі заслуги у справі запобігання та боротьби з корупцією, зміцнення авторитету Національного бюро, удосконалення форм та методів роботи.
1.9. Заохочення Подякою, Грамотою, Почесною грамотою Національного бюро здійснюється послідовно від нижчої за статусом (Подяки) до вищих - Грамоти та Почесної грамоти.
Заохочення Грамотою Національного антикорупційного бюро України здійснюється не раніше ніж через рік після оголошення Подяки Національного антикорупційного бюро України.
За конкретні особисті досягнення у трудовій (службовій) діяльності, хоробрість, самовідданість, мужність і відвагу під час виконання спеціальних заходів - незалежно від попереднього заохочення.
Заохочення Почесною грамотою Національного антикорупційного бюро України здійснюється не раніше ніж через два роки після заохочення Грамотою Національного антикорупційного бюро України.
За рішенням Директора Національного бюро або особи, яка виконує його повноваження (далі - Директор Національного бюро), за виконання конкретних завдань або досягнення значних результатів у трудовій (службовій) діяльності заохочення може здійснюватися відразу Почесною грамотою або Грамотою Національного антикорупційного бюро України.
1.10. Нагрудним знаком Національного антикорупційного бюро України "За сумлінну службу" трьох ступенів, з яких вищим є I ступінь, заохочуються працівники Національного бюро, які досягли високих показників у трудовій (професійній) діяльності, сумлінно виконують трудовий (службовий) обов'язок та мають відповідну вислугу років (стаж державної служби) в календарному обчисленні, з яких не менше п'яти років безпосередньо у Національному бюро.
1.10.1. Нагрудним знаком Національного антикорупційного бюро України "За сумлінну службу" III ступеня заохочуються працівники, які мають не менше п'яти років вислуги (стажу державної служби).
1.10.2. Нагрудним знаком Національного антикорупційного бюро України "За сумлінну службу" II ступеня заохочуються працівники, які мають не менше п'ятнадцяти років вислуги (стажу державної служби).
1.10.3. Нагрудним знаком Національного антикорупційного бюро України "За сумлінну службу" I ступеня заохочуються працівники, які мають двадцять п'ять і більше років вислуги (стажу державної служби).
Заохочення відповідними ступенями нагрудного знаку "За сумлінну службу" здійснюється послідовно.
Якщо на момент першого заохочення працівник Національного бюро має 15 і більше років вислуги (стажу державної служби), заохочення нагрудним знаком "За сумлінну службу" здійснюється, починаючи з того ступеня, який відповідає строку вислуги (стажу державної служби).
1.11. Нагрудним знаком Національного антикорупційного бюро України "За відзнаку в службі" трьох ступенів, з яких вищим є I ступінь, заохочуються працівники Національного бюро за:
зразкове виконання трудових (службових) обов'язків і досягнення конкретних результатів у діяльності Національного бюро;
особисту ініціативу і високий професіоналізм, виявлені під час виконання трудових (службових) обов'язків;
організацію ефективної роботи структурних підрозділів Національного бюро;
особисту мужність, сміливі і самовіддані дії, виявлені під час виконання трудового (службового) обов'язку.
1.12. Нагрудним знаком Національного антикорупційного бюро України "За відзнаку в службі" заохочуються працівники Національного бюро, які вже були заохочені Подякою, Грамотою або Почесною грамотою Національного бюро.
Заохочення нагрудним знаком Національного антикорупційного бюро України "За відзнаку в службі" здійснюється послідовно, починаючи з III ступеня.
Заохочення наступним ступенем цієї відзнаки проводиться не раніше трьох років від дати заохочення попереднім ступенем.
Заохочення відзнакою одного ступеня повторно не допускається.
За рішенням Директора Національного бюро, враховуючи вагомий особистий внесок у розвиток Національного бюро та особливі заслуги під час виконання трудових (службових) обов'язків, нагрудним знаком Національного антикорупційного бюро України "За відзнаку в службі" можуть бути відзначені працівники Національного бюро, які не були попередньо заохочені Подякою, Грамотою або Почесною грамотою Національного бюро та/або без дотримання вимоги щодо послідовності.
1.13. Нагрудний знак Національного антикорупційного бюро України "За вагомий внесок у боротьбу з корупцією" є вищою відзнакою Національного бюро.
1.14. Нагрудним знаком Національного антикорупційного бюро України "За вагомий внесок у боротьбу з корупцією" заохочуються детективи та особи начальницького складу Національного бюро за високий професіоналізм та наполегливість у розкритті (розслідуванні), забезпеченні розкриття (розслідування) резонансних корупційних злочинів, незалежно від попереднього заохочення.
За рішенням Директора Національного бюро, за результатами системної, багаторічної роботи з розбудови Національного бюро та його структурних підрозділів, що забезпечило високу ефективність запобігання та протидії корупції, нагрудним знаком Національного антикорупційного бюро України "За вагомий внесок у боротьбу з корупцією" також можуть бути заохочені інші працівники Національного бюро.
1.15. За рішенням Директора Національного бюро, враховуючи вагомість внеску у боротьбу з корупцією, у забезпечення інституційної незалежності Національного бюро, продуктивність та тривалість співпраці з Національним бюро, такими відзнаками Національного бюро як: Подяка Національного антикорупційного бюро України; Грамота Національного антикорупційного бюро України; Почесна грамота Національного антикорупційного бюро України; Нагрудний знак Національного антикорупційного бюро України "За вагомий внесок у боротьбу з корупцією" можуть бути заохочені особи, які надають допомогу в попередженні, виявленні, припиненні і розслідуванні кримінальних правопорушень, віднесених до підслідності Національного бюро.
На день подання до заохочення зазначені особи не можуть бути працівниками Національного бюро, входити до складу Ради громадського контролю Національного бюро, а також інших органів, які здійснюють контроль за діяльністю Національного бюро.
Подання до заохочення відзнаками зазначених осіб готуються та надаються на розгляд Директору Національного бюро керівниками тих самостійних структурних підрозділів Національного бюро, які безпосередньо взаємодіяли з такими особами під час реалізації покладених на ці підрозділи функцій з попередження, виявлення, припинення і розслідування кримінальних правопорушень, віднесених до підслідності Національного бюро.
Заохочення одним і тим же нагрудним знаком Національного бюро повторно не здійснюється.
1.18. За рішенням Директора Національного бюро заохочення відзнаками може проводитись і в інші дати.
Крім того, заохочення відзнаками може здійснюватися у зв'язку зі звільненням працівників за віком, за станом здоров'я (через хворобу), якщо вони не були раніше заохочені відзнаками і відповідають підставам для заохочення.
1.19. Розрахунок вислуги років (стажу державної служби) здійснюється станом на 14 жовтня року, в якому працівник подається до заохочення відповідною відзнакою.
II. Порядок та підстави для представлення до заохочення відзнаками, розгляду матеріалів та прийняття відповідного рішення
2.1. Рішення щодо висунення кандидатур до заохочення відзнаками приймається керівником (начальником) відповідного самостійного структурного підрозділу Національного бюро шляхом внесення Директору Подання до заохочення (додаток 1).
2.2. Рішення щодо висунення до заохочення кандидатур з числа керівників (начальників) самостійних структурних підрозділів приймається заступниками Директора Національного бюро відповідно до розподілу обов'язків.
Щодо кандидатур керівників (начальників) самостійних структурних підрозділів, які безпосередньо підпорядковані Директору Національного бюро, рішення щодо висунення до заохочення приймається виключно Директором Національного бюро. Подання до заохочення у цьому випадку готується Відділом забезпечення роботи Директора бюро.
2.3. Не можуть бути висунені до заохочення відзнаками та заохочені працівники, які не відповідають підставам для заохочення відзнакою, визначеним цим Положенням, мають незняті дисциплінарні стягнення та/або отримали негативну оцінку за результатами останнього щорічного оцінювання результатів службової діяльності або атестації (для осіб начальницького складу).
2.4. За достовірність відомостей про заслуги та інших відомостей, зазначених у документах про заохочення особи відзнакою, дотримання порядку, форм і строків подання відповідають керівники відповідних самостійних структурних підрозділів.
2.5. Після прийняття Директором Національного бюро позитивного рішення про заохочення особи відзнакою подання з іншими документами передається до Відділу по роботі з персоналом для підготовки відповідного наказу.
2.6. Подання до заохочення відзнаками надаються на розгляд Директору Національного бюро:
у разі заохочення до Дня Незалежності України - до 15 серпня відповідного року;
у разі заохочення у зв'язку зі звільненням зі служби за станом здоров'я (через хворобу) або за віком - не пізніше ніж за три робочі дні до дня звільнення зі служби;
у разі відзначення особливих заслуг, прояву мужності та відваги працівників Національного бюро - за потреби.
III. Порядок вручення, носіння, зберігання відзнак
3.1. Про заохочення відзнаками видається наказ Директора Національного бюро.
3.2. Вручення відзнак здійснюється урочисто Директором Національного бюро або за його дорученням заступниками Директора Національного бюро, або керівниками відповідних самостійних структурних підрозділів.
Перед врученням відзнаки працівниками Відділу по роботі з персоналом оголошується наказ Директора Національного бюро про заохочення.
3.3. Особі, заохоченій відзнакою у вигляді нагрудного знаку, разом з відзнакою вручається посвідчення встановленого зразка.
3.4. В особовій справі (трудовій книжці) заохоченого згідно з Інструкцією ведення трудових книжок працівників робиться відповідний запис із зазначенням найменування відзнаки, дати і номера наказу Національного бюро про заохочення.
3.5. Відзнаки носяться і розміщуються підряд зліва направо у такій послідовності:
нагрудні знаки Національного антикорупційного бюро України "За сумлінну службу", "За відзнаку у службі" та "За вагомий внесок у боротьбу з корупцією" - на правому боці грудей нижче знаків державних нагород України, іноземних державних нагород.
3.6 Замість відзнак заохочений має право носити планки до них, які розміщуються після планок державних нагород України, іноземних державних нагород у такій послідовності: планки нагрудних знаків Національного антикорупційного бюро України "За сумлінну службу", "За відзнаку в службі" та "За вагомий внесок у боротьбу з корупцією".
На одязі, який не є форменим, замість відзнак заохочений має право носити мініатюру ("фрачник") відповідної відзнаки, яка розміщується на лівому лацкані піджаку (жакета - для жінок). У цьому випадку носиться одна мініатюра, яка відповідає найвищій із наявних відзнак Національного бюро.
3.7. У разі втрати (псування) відзнаки та посвідчення до неї дублікати відзнаки і посвідчення не видаються.
3.8. Відзнаки зберігаються у заохоченого, а після смерті (загибелі) заохоченого залишаються в сім'ї померлого (загиблого) як пам'ять.
3.9. За рішенням Директора Національного бюро заохочена особа може бути позбавлена відзнаки у разі набрання законної сили рішенням суду щодо притягнення її до відповідальності за корупційне або пов'язане з корупцією правопорушення, вчинення іншого умисного злочину, а також за вчинення будь-яких дій, які дискредитують Національне бюро та статус його працівників. У таких випадках відзнака, мініатюра та посвідчення до неї підлягають поверненню до Національного бюро.
Заступник начальника Відділу по роботі з персоналом |
Іван КРАСОВСЬКИЙ |
_____________________________ _____________________________ _____________________________ _____________________________ _____________________________ (резолюція) |
Додаток 1 по Положення про заохочувальні відзнаки Національного бюро (у редакції наказу від 29.06.2022 N 231) |
ПОДАННЯ
до заохочення заохочувальною відзнакою Національного антикорупційного бюро України
I. Загальні дані |
Спеціальне звання (за наявності) |
|
Посада |
|
Прізвище |
|
Ім'я |
|
По батькові |
|
Дата народження |
|
Загальний стаж роботи (служби) |
|
Стаж служби у Національному бюро |
|
Участь у бойових діях, АТО, ОСС |
|
Державні нагороди |
|
Заохочення (за весь час служби у Національному бюро) |
|
Стягнення (за весь час служби у Національному бюро) |
|
II. Характеристика із зазначенням конкретних заслуг особи, яка представляється до заохочення |
|
|
Висновок відповідно до 1.6, 1.7.1.8, 1.9, 1.10, 1.11, 1.14., 1.15 Положення |
Подається до заохочення |
|
Назва відзнаки |
Посада безпосереднього керівника |
Звання (за наявності) |
Підпис, ім'я та прізвище |
Посада керівника самостійного структурного підрозділу |
Звання (за наявності) |
Підпис, ім'я та прізвище |
Заступник Директора бюро (відповідно до розподілу повноважень) - за потреби |
Звання (за наявності) |
Підпис, ім'я та прізвище |
Дані Розділу I відповідають фактичним |
|
Підпис, ім'я та прізвище працівника ВРП |
Реалізовано: наказ N ____ від ____________ N відзнаки _________ |
|
Підпис, ім'я та прізвище працівника ВРП |
Заступник начальника Відділу по роботі з персоналом |
Іван КРАСОВСЬКИЙ |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Національного антикорупційного бюро України
05 жовтня 2017 року N 192-О
ОПИС ПОДЯКИ
Національного антикорупційного бюро України
Бланк Подяки Національного антикорупційного бюро України виготовляється на паперовому носії, який має розмір 210 х 297 мм.
По периметру бланка розташовується декоративна рамка жовтого кольору.
У верхній частині бланку, посередині, на жовтій фігурній стрічці розташовується знак Національного антикорупційного бюро України, який являє собою щит, поділений по діагоналі від правового верхнього краю до лівого нижнього краю на дві нерівні частини, з яких ліва - темно-сірого кольору, а права - жовтого кольору. У верхній частині щита зображено Знак Княжої Держави Володимира Великого. Нижче розміщено стрічку темно-сірого кольору з написом "ЗНЕШКОДИТИ ТА ЗАПОБІГТИ" літерами білого кольору. Облямівка щита і стрічки - сірого кольору.
................Перейти до повного тексту