1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Роз"яснення


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
РОЗ'ЯСНЕННЯ
від 04.07.2022 р.
Яким чином формувати чеки на продаж тютюнових виробів, вироблених до/та після 01 квітня 2022 року та на сьогоднішній день не реалізованих?
У зв'язку зі змінами в оподаткуванні акцизним податком роздрібної торгівлі тютюновими виробами суб'єкти господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю, повинні забезпечити:
- окреме відображення в бухгалтерському обліку та обліку у місці торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, вироблених до та після 01 квітня 2022 року;1
1Див. також статтю "Сплата акцизу з сигарет з МРЦ" у "ДК" №23/2022. - Прим. ред.
- відображення в розрахункових документах (чеках РРО/програмних РРО) обов'язкових реквізитів відповідно до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 р. №13, зокрема:
для СГ роздрібної торгівлі, що здійснюють реалізацію підакцизних товарів та зареєстровані платниками акцизного податку, - окремим рядком літерне позначення, розмір ставки такого податку, загальна сума такого податку за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка друкується назва такого податку (рядок 22). У реквізиті "Акцизний податок" його назва зазначається згідно з Податковим кодексом України. За потреби дозволяється використовувати скорочення.

................
Перейти до повного тексту