- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Меморандум
ОФІС ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА
МЕДЇЙНІ ТА ПРАВОЗАХИСНІ ГРОМАДСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ
МЕМОРАНДУМ
про взаєморозуміння та співпрацю Офісу Генерального прокурора з медійними та правозахисними громадськими організаціями
ОФІС ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА (далі - ОГП) в особі Генерального прокурора Венедіктової Ірини Валентинівни, яка діє на підставі
Закону України "Про прокуратуру", з однієї сторони, та
МЕДІЙНІ ТА ПРАВОЗАХИСНІ ГРОМАДСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ (далі - ГО):
ГО "Інститут масової інформації" в особі Романюк Оксани Миколаївни;
ГО "Кримська правозахисна група" в особі Скрипник Ольги Сергіївни;
ГО "Інститут розвитку регіональної преси" в особі Панкратової Людмили Леонідівни;
ГО "Платформа прав людини" в особі Бурмагіна Олександра Олександровича;
ГО "Детектор медіа" в особі Петренко Галини Павлівни;
ГО "Центр інформації про права людини" в особі Печончик Тетяни Іларіонівни,
які діють на підставі
Конституції України та
Закону України "Про інформацію", з іншої сторони (далі іменовані - Сторони та кожна окремо - Сторона), усвідомлюючи, що встановлення ефективного співробітництва через постійні й прозорі контакти та обмін інформацією відповідає інтересам обох Сторін, визнаючи важливість відкритості, прозорості та незалежності в діяльності органів прокуратури, підвищення довіри до них з боку суспільства, а також результативної комунікації та партнерства з журналістами і представниками сфери медіа,
уклали цей Меморандум про таке:
Стаття 1. Мета
Метою цього Меморандуму є консолідація зусиль Сторін, спрямованих на:
1.1. Визначення спільного бачення Сторін на вдосконалення способів захисту прав журналістів від протиправних посягань.
1.2. Спрощення забезпечення свободи та безпеки журналістів завдяки захисту, гарантованому законодавством та визначеному практикою Європейського суду з прав людини, а також зобов’язаннями України як держави-учасниці Ради Європи.
1.3. Підвищення ефективності нагляду за додержанням вимог законодавства під час здійснення досудового розслідування, а також підтримання публічного обвинувачення у кримінальних провадженнях про кримінальні правопорушення, вчинені проти журналістської діяльності, і притягнення до відповідальності осіб, винних у кримінальних правопорушеннях, учинених проти журналістської діяльності.
1.4. Забезпечення відкритості, прозорості та незалежності діяльності органів прокуратури, висвітлення їхньої діяльності у конкретних кримінальних провадженнях і досягнень, зокрема з питань притягнення до відповідальності осіб, винних у вчиненні кримінальних правопорушень проти журналістської діяльності.
Стаття 2. Напрями співпраці
Сторони домовились взаємодіяти за такими напрямами співпраці:
2.1. Підготовка пропозицій з удосконалення законодавства з питань, які належать до компетенції ОГП.
2.2. Участь у громадських обговореннях проектів нормативно-правових актів, які становлять взаємний інтерес.
2.3. Сприяння моніторингу порушень законних прав та інтересів журналістів від протиправних посягань і розроблення механізму якнайшвидшого отримання даних про переслідування та перешкоджання їхній професійній діяльності.
2.4. Сприяння моніторингу порушень законних прав та інтересів журналістів і свободи слова, вчинених на окупованих територіях Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, у Донецькій та Луганській областях, та постійна взаємодія з ГО для проведення ефективного розслідування злочинів проти журналістів, учинених на окупованих територіях Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, у Донецькій та Луганській областях.
2.5. Організація та проведення спільних публічних заходів з актуальних питань.
2.6. Висвітлення діяльності органів прокуратури з питань організації і процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про кримінальні правопорушення, вчинені проти журналістської діяльності.
2.7. Розроблення механізму запобігання вчиненню злочинів проти журналістської діяльності та швидкого реагування на факти їх скоєння.
2.8. Дослідження практики застосування законодавства під час здійснення досудового розслідування злочинів проти журналістської діяльності з метою підвищення його ефективності.
2.9. Розроблення методичних рекомендацій, стандартів.
Стаття 3. Заходи взаємодії та співпраці
3.1. Для практичної реалізації положень цього Меморандуму Сторони домовились:
3.1.1. Проводити регулярні робочі зустрічі на всіх рівнях, а також окремі робочі зустрічі щодо кримінальних правопорушень, учинених проти журналістської діяльності на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, у Донецькій та Луганській областях.
3.1.2. Обмінюватися наявною у їх розпорядженні інформацією з питань, що становлять взаємний інтерес, зокрема щодо випадків, які мають ознаки кримінальних правопорушень проти журналістської діяльності.
3.1.3. Створити постійно діючу робочу групу з метою періодичного розгляду змісту окремих скарг, поданих на дії (або бездіяльність) ОГП та / або прокуратур нижчого рівня, у зв’язку з протиправними посяганнями на журналістську діяльність, вжиття заходів щодо усунення таких порушень і притягнення до відповідальності осіб, винних у їх вчиненні.
3.1.4. За потреби створювати спільні робочі групи з метою розроблення рекомендацій до проектів нормативно-правових актів із питань, що є предметом цього Меморандуму.
3.1.5. Надавати взаємну допомогу в організації та проведенні семінарів, конференцій, ділових зустрічей, розробленні навчальних програм і стандартів діяльності прокурорів з метою підвищення їх професіоналізму та ефективності розслідування кримінальних правопорушень, учинених проти журналістської діяльності.
................Перейти до повного тексту