- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
08.11.2021 N 4227/ІПК/99-00-07-05-01-06 |
Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення товариства з обмеженою відповідальністю"(далі - Товариство)впро надання індивідуальної податкової консультації та керуючись статтею
52 Податкового кодексу України повідомляє таке.
Товариство, з метою практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на податкові органи, звернулось із наступними запитаннями:
Чи діють норми абзацу першого пункту третього
наказу Міністерства фінансів України від 18.06.2020 р. N 306 "Про внесення змін до наказу міністерства фінансів України від 21 січня 2016 р. N 13" (далі - Наказ N 306) щодо нерозповсюдження вимог до форми та змісту розрахункових документів, що створюються реєстратором розрахункових операцій (далі - РРО) та які перебували на обліку в контролюючих органах до набрання чинності з урахуванням норм
Наказу N 306?
Чи діють норми пункту другого
наказу Міністерства фінансів України від 08.06.2021 г. N 329 "Про затвердження Змін до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів" (далі - Наказ N 329) щодо нерозповсюдження вимог до форми та змісту розрахункових документів, що створюються РРО, та які перебували на обліку в контролюючих органах, до дня набрання чинності з урахуванням норм
Наказу N 329?
Чи потрібно доопрацьовувати РРО версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру РРО, та які перебували на обліку в контролюючих органахдо набрання чинності
Наказом N 306 в частині створення електронних розрахункових документів; відображення найменування суб'єкта господарювання; цифрового значення штрихового коду товару; заокруглення суми до сплати; зазначення валюти операції; повного найменування платіжної системи; QR-коду?
У випадку необхідності доопрацювання наведених вище РРО, таке доопрацювання стосується паперових чи електронних розрахункових документів створених РРО, та які перебували на обліку в контролюючих органах, до 01 серпня 2021 р.?
Чи потрібно доопрацьовувати РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру РРО, та які перебували на обліку в контролюючих органах, до 01жовтня 2021 р. в частині забезпечення можливості виконання всіх вимог і змісту розрахункових документів?
У випадку необхідності доопрацювання наведених вище РРО, таке доопрацювання стосується паперових чи електронних розрахункових документів, створених РРО, що включені до Державного реєстру РРО та які перебували на обліку в контролюючих органах, до 01 серпня 2021 р. й 01 жовтня 2021 р. відповідно?
Щодо питань 1 та 2
Відповідно до частини другої статті
57 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов'язки громадян, мають бути доведені до відома населення у порядку, встановленому законом.
Відповідно до пункту 5
Наказу N 306, встановлено, що цей наказ набирає чинності з 01 серпня 2020 року, але не раніше дня його офіційного опублікування.
Також, пунктом 4
Наказу N 329 визначено, що цей наказ набирає чинності з 01 липня 2021 року, але не раніше дня його офіційного опублікування.
Враховуючи викладене, на сьогодні положення Наказів
N 306 та
329 набрали чинності (є діючими).
Щодо питань 3 - 6
................Перейти до повного тексту