- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
08.11.2021 N 4233/ІПК/99-00-07-05-02-06 |
Державна податкова служба України розглянула звернення Товариства щодо надання податкової консультації та в порядку статті
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє таке.
Як зазначено у зверненні, у Товариства виникла практична необхідність отримання індивідуальної податкової консультації наступних питань:
Чи призведе відсутність у фіскальному чеку реквізиту - цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої (рядок 9), встановленого наказом МФУ N 329 до порушення норм цього наказу?
Чи можливо подальше використання реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) Товариством, якщо при формуванні фіскального чеку буде відсутній обов'язковий реквізит - рядок 9, встановлений наказом МФУ N 329?
Чи треба Товариству здійснити перепрограмування наявних РРО та додати реквізит цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої, якщо Товариство не здійснює реалізацію алкогольних напоїв, що підлягає маркування, при цьому заводом виробником здійснено доопрацювання програмного забезпечення з метою внесення цього реквізиту?
У разі не зазначення у фіскальному чеку обов'язкового реквізиту - рядок 9, встановленого наказом МФУ N 329, чи будуть застосовані до Товариства заходи відповідальності за порушення норм щодо форми та змісту розрахункових документів?
Правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає
Закон України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР " Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон N 265). Його дія поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Статтею
8 Закону N 265 передбачено, що форма, зміст розрахункових документів, порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, а також форма та порядок подання звітності, пов'язаної із застосуванням РРО або програмних РРО (далі - ПРРО) чи використанням розрахункових книжок, встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Відповідно до п. 1 розділу I Положення про форму та зміст розрахункових документів / електронних розрахункових документів, затвердженого
наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 р. N 13 (далі - Положення N 13), визначено, що форми і зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, які в обов'язковому порядку мають надаватися особам, які отримують або повертають товар, отримують послуги або відмовляються від них, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням інтернету, при здійсненні розрахунків суб'єктами господарювання для підтвердження факту, зокрема: продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів у сфері торгівлі, ресторанного господарства та послуг; здійснення операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, якщо такі операції виконуються не в касах банків; здійснення операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів, мають відповідати його вимогам.
Наказом Міністерства фінансів України від 08.06.2021 р. N329"Про затвердження Змін до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів" (далі - наказ N 329), який набув чинності 01 липня 2021 року, внесено зміни до форми фіскального касового чеку на товари (послуги) та фіскального касового чеку видачі коштів і доповнено їх новим реквізитом - "цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої", який зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством (рядок 9).
................Перейти до повного тексту