1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
02.11.2021 N 4157/ІПК/99-00-21-03-02-06
Державна податкова служба України розглянула звернення щодо врахування в системі електронного адміністрування ПДВ (далі - СЕА ПДВ) коштів, вилучених контролюючим органом відповідно до статті 95 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) в рахунок погашення податкового боргу з податку на додану вартість та, керуючись статтею 52 ПКУ, повідомляє.
Як вбачається із звернення, контролюючим органом здійснюються заходи в порядку, передбаченому статтею 95 ПКУ, щодо погашення податкового боргу платника податків з податку на додану вартість шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності / продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Статтею 95 ПКУ визначено порядок та умови стягнення коштів, які перебувають у власності платника податків / продажу майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, в межах здійснення контролюючим органом за платника податків і на користь держави заходів щодо погашення податкового боргу такого платника податків.
В межах проведення таких заходів контролюючі органи здійснюють, зокрема, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків (пункт 95.3 статті 95 ПКУ); стягнення готівкових коштів (пункт 95.4 статті 95 ПКУ); реалізацію майна, яке перебуває у податковій заставі (пункт 95.10 статті 95 ПКУ), тощо.
Пунктом 95.5 статті 95 ПКУ передбачено, що вилучені відповідно до статті 95 ПКУ готівкові кошти вносяться посадовою особою контролюючого органу до банку в день їх стягнення для перерахування до відповідного бюджету чи державного цільового фонду в рахунок погашення податкового боргу платника податків, а у разі погашення податкового боргу з податку на додану вартість за задекларованими до сплати податковими зобов'язаннями за періоди, починаючи з 1 липня 2015 року, визначеними платником податків у податковій декларації з податку на додану вартість або уточнюючому розрахунку, такі кошти вносяться на рахунок платника в СЕА ПДВ.
Основні принципи функціонування СЕА ПДВ визначено статтею - 200-1 ПКУ.
Відповідно до пункту 200-1.2 статті - 200-1 ПКУ платникам податку автоматично відкриваються рахунки в СЕА ПДВ. Розрахунки з бюджетом в СЕА ПДВ здійснюються з цих рахунків, крім випадку, передбаченого абзацом другим пункту 87.1 статті 87 ПКУ.
Пунктом 200-1.3 статті - 200-1 ПКУ визначено формулу, за якою обчислюється сума податку, на яку платник податку має право зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податкові накладні та/або розрахунки коригування (далі - реєстраційна сума). Складовою зазначеної формули є, зокрема, Сум ПопРах- загальна сума поповнення з поточного рахунку платника податку рахунка в системі електронного адміністрування податку.

................
Перейти до повного тексту