1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
01.11.2021 N 4137/ІПК/99-00-18-04-03-06
Державна податкова служба України на звернення Підприємства про надання індивідуальної податкової консультації щодо необхідності включення до податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи земельних ділянок, які надані в суборенду іншій юридичній особі, та визначення об'єкту оподаткування земельним податком, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Підприємство поінформувало, що є платником єдиного податку четвертої групи, використовує земельні ділянки, надані йому в користування на підставі укладених договорів оренди земельних ділянок з власниками - фізичними особами, які зареєстровані в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (далі - Ділянки). Підприємство розглядає можливість укладання договорів суборенди зазначених Ділянок з товаровиробником сільськогосподарської продукції, який не є платником єдиного податку четвертої групи.
Підприємство, посилаючись на норми законодавства України, запитує:
1. Чи включаються до податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи (далі - Орендодавець) Ділянки, взяті Підприємством в оренду у фізичних осіб, та передані ним в суборенду юридичній особі, яка не є платником єдиного податку четвертої (далі - Орендар)?
2. Чи є об'єктом оподаткування земельним податком площі Ділянок, у випадку надання таких Ділянок в суборенду іншим суб'єктам господарювання - не платникам єдиного податку четвертої групи, тобто не для ведення сільськогосподарського товаровиробництва?
Щодо першого питання
Особливості застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності визначено гл. 1 розд. XIV Кодексу.
Об'єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площі сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебувають у власності сільськогосподарського товаровиробника або надані йому у користування, у тому числі на умовах оренди (п. 292-1.1 ст. 292-1 Кодексу).
Частиною першою ст. 93 Земельного кодексу України визначено, що право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності.
Згідно із ст. 6 Закону України від 06 жовтня 1998 року N 161-XIV "Про оренду землі"зі змінами (далі - Закон N 161) орендарі набувають права оренди земельної ділянки на підставах і в порядку, передбачених Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим та іншими законами України і договором оренди землі. Право оренди земельної ділянки підлягає державній реєстрації відповідно до закону.

................
Перейти до повного тексту