- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
23.10.2021 N 4031/ІПК/99-00-21-02-03-06 |
Державна податкова служба України розглянула звернення щодо надання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування окремих норм ст.
39 "Трансфертне ціноутворення"
Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та, керуючись ст.
52 Кодексу, в межах своїх повноважень повідомляє наступне.
У Товариства виникають наступні питання щодо підготовки Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній (далі - Повідомлення):
Як правильно слід заповнити графу 10 Повідомлення та відповідно який код обрати, у випадку коли платник податків - це юридична особа - резидент України, яка є учасником міжнародної групи компаній (далі - МГК), яка звітує про контрольовані операції та подає Повідомлення, яка не є материнською компанією МГК та не уповноважена материнською компанією на подання звіту в розрізі країн, але Звіт в розрізі країн подає материнська компанія або уповноважений материнською компанією інший учасник МГК?
Чи заповнюється Розділ ІІІ Повідомлення, у разі, якщо у графі 15 Повідомлення вказується значення CBC801 або CBC802?
Чи заповнюється Розділ ІІІ Повідомлення, у разі, якщо у графі 15 Повідомлення вказується значення CBC809?
Як правильно варто заповнювати графу 11.3 Повідомлення, у разі, якщо міжнародна група компаній складає фінансову звітність у валюті USD (Долар США) чи в іншій валюті, відмінній від Євро?
Який середній обмінний курс для перерахунку має застосовуватися у графі 11.3 Повідомлення (наприклад, опублікований Національним банком України чи інший)?
Зазначити конкретний середній обмінний курс для зазначення в повідомленні про МГК за 2020 рік (для перерахунку показників звітності з доларів США у Євро).
Які джерела інформації мають використовуватися платником податків для коректного обрання та застосування середнього обмінного курсу за звітний рік, за який подається Повідомлення та який зазначається у графі 11.3 Повідомлення (наприклад, публікації на сайті НБУ чи інші)?
У разі, якщо у звітності материнської групи компаній суми, зокрема, сукупний консолідований дохід МГК, округлюється до мільйонів або мільярдів, чи потрібно зазначати тисячі та інші повні одиниці суми? Чи можна не вказувати їх, не деталізувати ще тисячі, сотні?
Щодо запитання 1 зазначаємо наступне.
Відповідно до п. 9 Розділу ІІ Порядку складання Повідомлення затвердженого
Наказом N 839, із змінами, внесеними згідно з
Наказом N 484 (далі - Порядок), у графі 10 зазначається код, який відповідає ролі платника податків у поданні Звіту. Залежно від обставин, визначених підпунктом 39.4.10 пункту 39.4 статті
39 Кодексу, зазначається один із таких кодів:
платник податків є материнською компанією МГК - CBC701;
материнська компанія МГК уповноважує платника податків - резидента України на подання Звіту - CBC702;
платник податків є учасником МГК, іншим, ніж материнська компанія МГК, і не уповноважений на подання Звіту - СВС709;
відповідно до вимог законодавства місцезнаходження материнської компанії МГК подання Звіту від такої МГК не вимагається, і при цьому материнська компанія такої групи не уповноважує іншого учасника МГК на подання Звіту в іншій іноземній юрисдикції, де передбачено його подання - СВС709. У цьому разі у графі 15 Повідомлення має зазначатися код "CBC809".
................Перейти до повного тексту