1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
21.10.2021 N 3965/ІПК/99-00-04-01-03-06
Державна податкова служба України на звернення Товариства щодо сплати земельного податку (далі - Податок), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі  Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що є власником більшості об'єктів нерухомості (далі - Об'єкти), розташованих на земельній ділянці (далі - Ділянка), яка перебуває у постійному користуванні іншого суб'єкта господарювання на підставі державного акту на право постійного користування землею, і запитує щодо наявності у нього обов'язку зі справляння Податку за Ділянку.
Позиція контролюючих органів щодо виникнення податкових зобов'язань з плати за землю після належного оформлення прав власності або користування земельною ділянкою, викладена в узагальнюючій податковій консультації, затвердженій наказом Міністерства фінансів України від 06.07.2018 р. N 602.
Кодекс визначає, що плата за землю справляється у двох формах: Податок із власників та постійних користувачів земельних ділянок (пп. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 Кодексу), а також орендної плати за надання у строкове користування земельної ділянки державної або комунальної власності (пп. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Відповідно до вимог ст. 125 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
З огляду на викладене, у разі оформлення Товариством відповідного права на Ділянку під Об'єктами, у нього виникне обов'язок із справляння плати за землю.
Питання цивільно-правових відносин у разі надання в оренду окремих будівель, споруд або їх частин, у тому числі щодо компенсації (відшкодування) витрат на сплату Податку, не є об'єктом регулювання Кодексу.
При цьому забороняється будь-яка уступка грошового зобов'язання або податкового боргу платника податків третім особам (п. 87.7 ст. 87 Кодексу).

................
Перейти до повного тексту