- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
18.10.2021 N 3849/ІПК/99-00-09-03-02-06 |
Державна податкова служба України, відповідно до ст.
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Товариства стосовно надання індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства і повідомляє таке.
У зверненні Товариство зазначає, що здійснює посередницьку (агентську) діяльність щодо укладення суб'єктами господарювання договорів купівлі-продажу товарів через веб-сайт посередника (Товариства), а саме: надає продавцям товару посередницькі послуги по сприянню в реалізації їх товарів через свій веб-сайт шляхом розміщення даних товарів на сайті; сприяння в укладенні електронних договорів купівлі-продажу товару; прийому і обробці замовлень товарів для продавця через веб-сайт.
При цьому:
посередницькі послуги, надаються Товариством від імені та за рахунок продавця товару;
право власності на товар до Товариства, як до посередника, в процесі його реалізації кінцевому споживачу не переходить;
товар в процесі виконання договору до посередника фізично не переміщується, кінцевому споживачу (покупцю) товар відвантажує напряму його продавець\виробник;
кошти за проданий товар надходять від покупця напряму продавцю товару, а посередник в подальшому отримує свою агентську винагороду від продавця.
Таким чином, Товариство надає лише посередницькі послуги щодо розміщення товарів на сайті для їх наступного продажу, опрацювання замовлень покупців, здійснює їх інформаційно-консультаційне обслуговування. Жодних розрахунків за проданий через веб-сайт товар чи відвантаження товару покупцям Товариство не здійснює.
Враховуючи вищезазначене, Товариство запитує чи потрібно йому як агенту (посереднику), одержувати ліцензію на роздрібну торгівлю підакцизними товарами, у випадку надання посередницьких послуг по реалізації суб'єктами господарювання (продавцями) через веб-сайт посередника алкогольних напоїв на вищевикладених умовах, а саме: продаж товару від імені та за рахунок продавця, товар відвантажується покупцю напряму продавцем, кошти за товар надходять безпосередньо продавцю товару, а не посереднику (Товариству).
До зазначеного запитання.
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв на території України визначено
Законом України від 19.12.1995 р. N 481/95-ВР " Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального" (далі - Закон N 481).
Інтернет-торгівля - це електронна торгівля, внаслідок якої товари реалізують дистанційним способом посередництвом інтернет-магазину.
Інтернет-магазин - засіб для представлення або реалізації товару, роботи чи послуги шляхом вчинення електронного правочину (п. 8 ст.
3 Закону N 675).
Покупець повинен отримати підтвердження вчинення електронного правочину у формі електронного документа, квитанції, товарного чи касового чеку, квитка, талона або іншого документа у момент вчинення правочину або у момент виконання продавцем обов'язку передати покупцеві товар (п. 11 ст.
11 Закону N 675).
Роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання (у тому числі іноземними суб'єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю з зазначенням в них місця торгівлі (ст.
15 Закону N 481).
У додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами суб'єктом господарювання зазначається адреса місця торгівлі і вказуються перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі (ст.
15 Закону N 481).
Місце торгівлі - місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів та пива - без обмеження площі, для алкогольних напоїв, крім пива, - торговельною площею не менше 20 кв. метрів, обладнане реєстраторами розрахункових операцій (незалежно від їх кількості) або де є книги обліку розрахункових операцій (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів (абз. 14 ст.
1 Закону N 481).
................Перейти до повного тексту