- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
08.10.2021 N 3808/ІПК/99-00-04-01-03-06 |
Державна податкова служба України на звернення Товариства щодо сплати земельного податку (далі - Податок), керуючись ст.
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що має на праві постійного користування земельну ділянку та одним з видів його діяльності є "Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна" (код КВЕД 68.20).
Товариство, посилаючись на те, що частину об'єктів нерухомого майна (далі - Об'єкти) надає в оренду, запитує про порядок справляння Податку за вказану земельну ділянку (за всю площу земельної ділянки або за частину площі земельної ділянки під Об'єктами, які надаються в оренду).
Платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності, зокрема, податку на майно в частині земельного податку за земельні ділянки, що використовуються платниками єдиного податку першої - третьої груп для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку) та платниками єдиного податку четвертої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва (пп. 4 п. 297.1 ст.
297 Кодексу).
Отже, у платників єдиного податку другої - третьої груп, які набули у власність або у постійне користування земельну ділянку та надають її та/або нерухоме майно, що знаходиться на такій земельній ділянці, в оренду, виникає обов'язок сплачувати Податок та надавати податкову декларацію з плати за землю на загальних підставах.
Відповідно до ст.
796 Цивільного кодексу України одночасно з правом найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) наймачеві надається право користування земельною ділянкою, на якій вони знаходяться, а також право користування земельною ділянкою, яка прилягає до будівлі або споруди, у розмірі, необхідному для досягнення мети найму. У договорі найму сторони можуть визначити розмір земельної ділянки, яка передається наймачеві. Якщо розмір земельної ділянки у договорі не визначений, наймачеві надається право користування усією земельною ділянкою, якою володів наймодавець).
................Перейти до повного тексту