- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
04.10.2021 N 3677/ІПК/99-00-09-03-02-06 |
Державна податкова служба України відповідно до ст.
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула запит Товариства про надання індивідуальної податкової консультації та в межах компетенції повідомляє таке.
Товариство повідомляє, що здійснює дистрибуцію алкогольних напоїв заводу-виробника шляхом оптової та роздрібної торгівлі.
З 01 липня 2021 набрав чинності
наказ Міністерства фінансів України від 08.06.2021 р. N 329 "Про затвердження Змін до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних документів", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 24.06.2020 р. за N 832/36454 (далі - Наказ N 329), яким вносяться зміни до змісту фіскального касового чеку на товари (послуги), зокрема до обов'язкових реквізитів, що мають міститись у розрахунковому документі, додається цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством) - рядок 9.
Проте, як зазначено у зверненні, станом на 01.10.2021 р. на складах Товариства, а також заводу-виробника ще буде зберігатись продукція (алкоголь) із акцизними марками попереднього зразка.
Товариство запитує:
Чи має право завод-виробник та дистриб'ютор здійснювати продаж алкогольних напоїв із акцизними марками попереднього зразка з 01.10.2021 року?
Якщо продаж алкогольних напоїв із акцизними марками старого зразка з 01.10.2021 р. заборонено - яким чином здійснювати заміну акцизної марки попереднього зразка на акцизну марку нового формату?
Яку інформацію, починаючи з 01.10.2021 року, необхідно вносити у фіскальний чек при здійсненні продажу алкогольних напоїв із акцизними марками попереднього зразка за готівкові кошти?
Щодо зазначених питань.
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах та пальним, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального на території України визначені
Законом України від 19 грудня 1995 року N 481/95-ВР " Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального" (далі - Закон N 481).
Відповідно до абзацу третього ч. 4 ст.
11 Закону N 481 алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.
У разі зміни зразка марок акцизного податку вже закуплені марки попереднього зразка застосовуються у виробництві алкогольних напоїв та тютюнових виробів до їх повного використання, а марковані такими марками алкогольні напої та тютюнові вироби знаходяться в обігу до їх повної реалізації, в межах терміну придатності для споживання (абзац четвертий ч. 4 ст.
11 Закону N 481).
При цьому алкогольні напої та тютюнові вироби, вироблені в Україні або імпортовані в Україну, до набрання чинності внесеними відповідним законом змінами щодо маркування, знаходяться в обігу до їх повної реалізації, в межах терміну придатності для споживання (абзац 6 ч. 4 ст.
11 Закону N 481).
Законом України від 06 липня 1995 N 265/95-ВР " Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон N 265) визначено правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Відповідно до п. 1, 2, 11 ст.
3 Закону N 265 суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані:
................Перейти до повного тексту