- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
21.09.2021 N 3493/ІПК/99-00-21-02-02-06 |
Державна податкова служба України розглянула звернення щодо відображення в податковому обліку сум роялті, які сплачуються на користь інституту спільного інвестування, та, керуючись ст.
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє таке.
Відповідно до наданої інформації, товариство уклало ліцензійний договір на використання зареєстрованої торгової марки. Власником зареєстрованої торгової марки та отримувачем роялті є інститут спільного інвестування.
Заявника цікавить питання правомірності збільшення фінансового результату до оподаткування на суму витрат по нарахуванню роялті у повному обсязі, якщо роялті нараховані на користь інститутів спільного інвестування.
Відповідно до пп. 14.1.225 п. 14.1 ст.
14 Кодексу роялті - будь-який платіж, отриманий як винагорода за використання або за надання права на використання об'єкта права інтелектуальної власності, а саме на будь-які літературні твори, твори мистецтва або науки, включаючи комп'ютерні програми, інші записи на носіях інформації, відео- або аудіокасети, кінематографічні фільми або плівки для радіо- чи телевізійного мовлення, передачі (програми) організацій мовлення, інші аудіовізуальні твори, будь-які права, які охороняються патентом, будь-які зареєстровані торговельні марки (знаки на товари і послуги), права інтелектуальної власності на дизайн, секретне креслення, модель, формулу, процес, права інтелектуальної власності на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау).
Частинами першою та другою ст.
1109 Цивільного кодексу України встановлено, що за ліцензійним договором одна сторона (ліцензіар) надає другій стороні (ліцензіату) дозвіл на використання об'єкта права інтелектуальної власності (ліцензію) на умовах, визначених за взаємною згодою сторін з урахуванням вимог цього Кодексу та іншого закону.
У випадках, передбачених ліцензійним договором, може бути укладений субліцензійний договір, за яким ліцензіат надає іншій особі (субліцензіату) субліцензію на використання об'єкта права інтелектуальної власності. У цьому разі відповідальність перед ліцензіаром за дії субліцензіата несе ліцензіат, якщо інше не встановлено ліцензійним договором.
................Перейти до повного тексту