1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
20.09.2021 N 3488/ІПК/99-00-21-02-02-06
Державна податкова служба України розглянула звернення щодо норм списання палива і мастильних матеріалів та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Як зазначено у зверненні, ТОВ є платником податку на прибуток на загальних підставах та є платником ПДВ. Основним видом економічної діяльності є "Дiяльнiсть у сферi права" (код 69.10 за КВЕД ДК 009:2010).
ТОВ повідомляє, що має на балансі легковий автомобіль Nissan відповідної моделі 2021 року випуску. Норм витрат палива і мастильних матеріалів, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 10.02.1998 р. N 43 (далі - наказ N 43), на вищезазначений транспортний засіб немає.
При цьому, зазначений автомобіль має істотні конструктивні відмінності та відрізняється від базової моделі, що виключає можливість застосування тимчасової лінійної норми витрат палива відповідно до пп. 2.1.1 п. 2.1 розд. 2 наказу N 43.
Як зазначає платник, з метою запровадження режиму економії і раціонального використання паливно-мастильних матеріалів (далі - ПММ) на підприємстві, враховуючи неможливість застосування наказу N 43, платник планує скористатися можливістю встановлення власних норм, опираючись на інформацію від заводу-виробника.
У запиті заявника поставлено питання:
Чи має право ТОВ розробити власні форми документів, які встановлюватимуть норми витрат ПММ, базуючись на нормах, визначених заводом-виробника в технічній документації на відповідний транспортний засіб, з урахуванням усіх технічних характеристик авто, експлуатаційних норм та інших факторів.
Відповідно до п. 44.1 ст. 44 розділу II Кодексу для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим п. 44.1 ст. 44 Кодексу.
Для обрахунку об'єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування (п. 44.2 ст. 44 Кодексу).
Як прописано в преамбулі (розділ "Загальні положення") наказу N 43, норми витрат палива на автомобільному транспорті призначені для планування потреб підприємств, організацій та установ, контролю за їх витратами, ведення звітності, запровадження режиму економії та раціонального використання нафтопродуктів, а також можуть застосовуватися для розроблення питомих норм витрат палива.

................
Перейти до повного тексту