- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
17.09.2021 N 3472/ІПК/99-00-09-03-02-06 |
Державна податкова служба України, відповідно до ст.
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула запит Підприємства стосовно надання індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства і в межах компетенції повідомляє таке.
У зверненні Підприємство, зокрема, зазначає, що зареєстровано як платник податків та здійснює вид діяльності відповідно КВЕД 46.34 "Оптова торгівля напоями". Підприємство має ліцензію на здійснення оптової торгівлі алкогольною продукцією.
Відповідно договору, Підприємство відвантажило алкогольну продукцію покупцю на суму 120 тис. грн. (у тому числі ПДВ 20 тис. грн. та акцизний податок 10 тис. грн.). В подальшому, Підприємство отримало послуги від цього покупця на суму 120 тис. грн. (у тому числі ПДВ 20 тис. грн.).
Таким чином, Підприємство має дебіторську заборгованість в сумі 120 тис. грн. та кредиторську в сумі 120 тис. грн. по покупцю. Дебіторська та кредиторська заборгованість погоджена сторонами. За умовами договорів строк сплати заборгованості настав, вимоги зустрічні та однорідні.
Підприємство не має непогашених податкових зобов'язань або податкового боргу по податкам або зборам, його майно не знаходиться в податковій заставі, з постачальником підакцизної продукції здійснено розрахунки в повному обсязі грошовими коштами.
З врахуванням викладеного, Підприємство запитує:
1. Чи порушать підприємства норми Кодексу або
Закону України від 19 грудня 1995 року N 481/95-ВР " Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального" (далі - Закон N 481) у разі здійснення заліку однорідних вимог на суму 120 тис. грн?
2. Чи порушать підприємства норми Кодексу або
Закону N 481 у разі здійснення заліку однорідних вимог частини ціни підакцизної продукції на суму 110 тис. грн., а за іншу частину (акцизний податок) у сумі 10 тис. грн. будуть перераховані грошові кошти?
3. Чи порушать підприємства норми Кодексу або
Закону N 481 у разі здійснення заліку однорідних вимог частини ціни підакцизної продукції на суму 90 тис. грн., а за іншу частину акцизний податок у сумі 10 тис. грн. та ПДВ у сумі 20 тис. грн. будуть перераховані грошові кошти?
До зазначених запитань.
Частиною шістдесят четвертою статті
15 Закону N 481 забороняється сплата акцизного податку з алкогольних напоїв шляхом взаємних заліків, зустрічних зобов'язань, векселями та в інших формах, які не передбачають сплату такого акцизного податку коштами.
У разі продажу (інших видах відчуження) алкогольних напоїв у межах бартерних (товарообмінних) операцій або інших операцій, що не передбачають їх оплати в грошовій формі, у тому числі векселями чи іншими видами боргових зобов'язань, покупець (отримувач) підакцизної продукції зобов'язаний здійснити сплату суми акцизного податку, включеного до ціни продукції, а також податку на додану вартість, нарахованого на таку ціну, виключно у грошовій формі. У такому ж порядку здійснюється оплата вартості виготовлення (переробки, обробки) підакцизної продукції на давальницьких умовах (частина шістдесят п'ята статті
15 Закону N 481).
................Перейти до повного тексту