1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАКАЗ
09.09.2021 № 803
Про затвердження Методичних рекомендацій щодо впровадження в органах ДПС механізмів заохочення викривачів та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції"
Відповідно до Закону України "Про запобігання корупції", з метою заохочення та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції" та з урахуванням листа Міністерства фінансів України від 18.08.2021 № 29000-10-62/25887
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Методичні рекомендації щодо впровадження в органах Державної податкової служби України механізмів заохочення викривачів та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції" (далі - Методичні рекомендації), що додаються.
2. Керівникам структурних підрозділів ДПС та територіальних органів ДПС забезпечити ознайомлення підлеглих працівників з Методичними рекомендаціями у межах проведення внутрішніх навчань.
3. Управлінню з питань запобігання та виявлення корупції (Тишківський Вячеслав), керівникам територіальних органів ДПС забезпечити здійснення заходів щодо заохочення та формування культури повідомлень про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції" відповідно до Методичних рекомендацій.
Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
В.о. Голови Є. Олейніков
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної податкової
служби України
09.09.2021 № 803
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо впровадження в органах Державної податкової служби України механізмів заохочення викривачів та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції"
I. Загальні положення
1. Ці Методичні рекомендації регламентують організаційні засади щодо функціонування в апараті та територіальних органах Державної податкової служби України (далі - органи ДПС) механізму заохочення та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції" (далі - Закон).
2. Органи ДПС сприяють особам, які мають відомості про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, що стосуються працівників органів ДПС.
3. Ці Методичні рекомендації розроблено з урахуванням міжнародних актів, а саме Конвенції Організації Об'єднаних Націй проти корупції, Кримінальної конвенції Ради Європи про боротьбу з корупцією, Цивільної конвенції Ради Європи про боротьбу з корупцією та вимог Закону.
II. Мета заохочення та формування культури повідомлення
1. Метою заохочення та формування культури повідомлення є сприяння працівникам органів ДПС у виявленні та повідомленні ними про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону, вчинених працівниками органів ДПС.
2. Заохочення та формування культури повідомлення мають сприяти повазі до викривачів як сталої норми та частини корпоративної культури органів ДПС і сприятливого середовища для здійснення повідомлень викривачами та нульової толерантності (нетерпимості) до корупції серед працівників органів ДПС.
III. Форми механізмів заохочення та формування культури повідомлення
1. Механізми заохочення повідомлення реалізуються у таких формах:
1) надання методичної допомоги та консультацій працівникам органів ДПС щодо здійснення повідомлення;
2) видання розпорядчих документів з питань заохочення повідомлення.
2. Механізми формування культури повідомлення реалізуються у таких формах:
1) видання розпорядчих документів з питань формування культури повідомлення;
2) проведення внутрішніх навчань з питань формування культури повідомлення.
IV. Організаційні засади щодо функціонування механізму заохочення та форми культури повідомлення
1. Органи ДПС сприяють заохоченню та формуванню культури повідомлення шляхом:
1) послідовної та систематичної роботи щодо запобігання корупції в органах ДПС;
2) забезпечення неприпустимості корупційних практик в органах ДПС;
3) об'єктивного та неупередженого реагування на кожне повідомлення відповідно до Закону;
4) забезпечення конфіденційності при взаємодії із викривачами;
5) негайного реагування на всі негативні заходи впливу або загрозу їх застосування щодо викривачів;
6) періодичного інформування працівників органів ДПС про усі виявлені факти за повідомленнями працівників, у тому числі важливість їх участі у такому виявленні (за умови дотримання конфіденційності) та конструктивного діалогу із працівниками щодо шляхів попередження таких ситуацій у майбутньому.
2. Працівник органу ДПС, якому стала відома інформація про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону, вчинених іншим працівником органу ДПС, повинен повідомити про це керівника органу ДПС та уповноважений підрозділ (уповноважену особу) з питань запобігання та виявлення корупції.

................
Перейти до повного тексту