1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ОФІС ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА
НАКАЗ
02.08.2021 № 247
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Офісу Генерального прокурора № 185 від 05.07.2023 )
Про затвердження Положення про Спеціалізовану екологічну прокуратуру (на правах Департаменту) Офісу Генерального прокурора
З метою забезпечення належної організації роботи, керуючись статтями 8, 9 Закону України "Про прокуратуру" ,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про Спеціалізовану екологічну прокуратуру (на правах Департаменту) Офісу Генерального прокурора, що додається.
2. Заступнику Генерального прокурора Якубовському М.В. забезпечити у встановленому порядку здійснення розподілу обов'язків між працівниками структурних підрозділів Спеціалізованої екологічної прокуратури (на правах Департаменту) Офісу Генерального прокурора.
Генеральний прокурор І. Венедіктова
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Генерального прокурора
02 серпня 2021 року № 247
ПОЛОЖЕННЯ
про Спеціалізовану екологічну прокуратуру (на правах Департаменту) Офісу Генерального прокурора
1. Загальні положення
1.1. Спеціалізована екологічна прокуратура є самостійним структурним підрозділом Офісу Генерального прокурора (на правах Департаменту), підпорядкованим першому заступнику або заступнику Генерального прокурора згідно з розподілом обов'язків між керівництвом Офісу Генерального прокурора.
1.2. У своїй діяльності Спеціалізована екологічна прокуратура керується Конституцією України, Кримінальним кодексом України (далі - КК України), Кримінальним процесуальним кодексом України (далі - КПК України), Законом України "Про прокуратуру", іншими актами законодавства, наказами Генерального прокурора, Регламентом Офісу Генерального прокурора, а також цим Положенням.
1.3. Спеціалізована екологічна прокуратура організовує роботу у взаємодії з іншими структурними підрозділами Офісу Генерального прокурора, прокуратурами всіх рівнів, Тренінговим центром прокурорів України, відповідними підрозділами правоохоронних та інших державних органів.
2. Структура Спеціалізованої екологічної прокуратури
2.1. До складу Спеціалізованої екологічної прокуратури входять:
1) управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення в суді у кримінальних провадженнях у сфері охорони навколишнього природного середовища, нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності у складі:
- першого відділу організації нагляду за додержанням законів у кримінальних провадженнях у сфері охорони навколишнього природного середовища;
- другого відділу організації нагляду за додержанням законів у кримінальних провадженнях у сфері охорони навколишнього природного середовища;
2) відділ представництва інтересів держави в суді у сфері охорони навколишнього природного середовища;
3) відділ організаційно-аналітичного та документального забезпечення.
2.2. Спеціалізовану екологічну прокуратуру очолює керівник, який має двох заступників. У разі відсутності керівника Спеціалізованої екологічної прокуратури його обов'язки виконує один із заступників керівника Спеціалізованої екологічної прокуратури відповідно до наказу Генерального прокурора.
2.3. Управління очолює начальник управління. Обов'язки начальника управління в разі його відсутності виконує один із начальників відділу зазначеного управління згідно з наказом Генерального прокурора.
2.4. Відділи очолюють начальники відділів, які (крім начальника відділу організаційно-аналітичного та документального забезпечення) мають заступників. У разі відсутності начальників відділів їхні обов'язки виконують заступники начальників відділів, а начальника відділу організаційно-аналітичного та документального забезпечення - прокурор цього відділу або начальник одного із відділів Спеціалізованої екологічної прокуратури згідно з наказом Генерального прокурора.
2.5. До штату Спеціалізованої екологічної прокуратури входять прокурори, а відділу організаційно-аналітичного та документального забезпечення - також головні спеціалісти.
2.6. Робота працівників структурних підрозділів залежно від покладених на них обов'язків організовується за територіальним або функціональним (предметним) принципом відповідно до розподілу обов'язків, який здійснюється їхніми начальниками за погодженням із начальником управління, заступником керівника та керівником Спеціалізованої екологічної прокуратури і затверджується першим заступником або заступником Генерального прокурора згідно з розподілом обов'язків між керівництвом Офісу Генерального прокурора.
2.7. Посадові обов'язки державних службовців закріплюються у посадових інструкціях, які підписуються їхнім безпосереднім керівником, погоджуються керівником Спеціалізованої екологічної прокуратури та затверджуються Генеральним прокурором.
3. Основні завдання Спеціалізованої екологічної прокуратури
3.1. Організація і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, вирішення відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження та підтримання публічного обвинувачення у кримінальних провадженнях про кримінальні правопорушення у сфері охорони навколишнього природного середовища (крім проваджень, організація і процесуальне керівництво у яких здійснюються Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, Спеціалізованою прокуратурою у військовій та оборонній сфері, самостійними структурними підрозділами, які здійснюють нагляд у кримінальних провадженнях щодо кримінальних правопорушень, вчинених в умовах збройного конфлікту, та протидії порушенням прав людини у правоохоронній та пенітенціарній сферах, а також вчинених у складі організованої групи або злочинної організації), зокрема:
- передбачені розділом VIII КК України , а також статтею 441 цього Кодексу;
- вчинені особами, які надають публічні послуги, службовими особами юридичних осіб приватного права, працівниками правоохоронних органів, а також органів, які здійснюють державний контроль, нагляд та управління у галузі охорони навколишнього природного середовища, пов'язані із виконанням вимог законодавства про екологічну та радіаційну безпеку; про оцінку впливу на довкілля; про охорону земель; про охорону і раціональне використання вод та відтворення водних ресурсів; про охорону атмосферного повітря; про охорону, захист, використання та відтворення лісів; про використання, охорону і відтворення рослинного світу; про охорону, раціональне використання та відтворення тваринного світу; про природно-заповідний фонд; про охорону, використання і відтворення риби та інших водних живих ресурсів; про охорону та раціональне використання надр; про поводження з відходами; щодо ліцензування (у тому числі видачі дозволів, лімітів та квот) на спеціальне використання природних ресурсів, дотримання їх умов; про біологічну та генетичну безпеку щодо біологічних об'єктів природного середовища при створенні, дослідженні та практичному використанні генетично модифікованих організмів у відкритій системі, що посягають на охоронювані законом інтереси у сфері охорони навколишнього природного середовища;
- щодо протиправного заволодіння, відчуження, приватизації чи розпорядження майном, коштами, що призначені для використання і охорони природних ресурсів, захисту та відновлення навколишнього природного середовища;
- пов'язані із ввезенням на територію України чи транзитом через її територію відходів без належного дозволу, незаконним обігом радіоактивних матеріалів, їх незаконним поводженням, а також з порушенням вимог радіаційної безпеки;
- за фактами ухилення від сплати екологічного податку; рентної плати за спеціальне використання води, лісових ресурсів, користування надрами;
- інші кримінальні правопорушення, що посягають на охоронювані законом інтереси у сфері охорони навколишнього природного середовища та земельних відносин, а саме: земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення; земель лісогосподарського призначення; земель водного фонду; земель рекреаційного призначення.
3.2. Виконання вимог закону під час приймання, реєстрації, розгляду та вирішення заяв і повідомлень про вчинення кримінального правопорушення, своєчасне внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі - ЄРДР).
3.3. Організація та забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування кримінальних правопорушень, оскарження судових рішень на стадії досудового розслідування і судового розгляду кримінальних проваджень, виконання вимог закону про невідворотність покарання за вчинене кримінальне правопорушення.
3.4. Запобігання незаконному притягненню особи до кримінальної відповідальності та необґрунтованому застосуванню щодо неї заходів процесуального примусу.
3.5. Застосування належної правової процедури до кожного учасника кримінального провадження, забезпечення особам, затриманим за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, права на захист, у тому числі в порядку, визначеному Законом України "Про безоплатну правову допомогу".
3.6. Здійснення нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, у частині попередження, виявлення і припинення кримінальних правопорушень, зазначених у пункті 3.1 цього Положення, розшуку осіб, які їх вчинили та переховуються від органів досудового розслідування, суду.
3.7. Забезпечення відшкодування збитків, завданих кримінальними правопорушеннями, передбаченими пунктом 3.1 цього Положення, адміністративними правопорушеннями, пов'язаними з корупцією, у сфері охорони навколишнього природного середовища.
3.8. Здійснення повноважень представництва інтересів держави в суді у сфері охорони навколишнього природного середовища (крім питань, вирішення яких належить до повноважень спеціалізованих прокуратур у військовій та оборонній сфері).
3.9. Здійснення діяльності як спеціально уповноваженого суб'єкта у сфері протидії корупції поза межами кримінального провадження (крім питань, віднесених до повноважень спеціалізованих прокуратур у військовій та оборонній сфері), а також участь у розгляді судами справ про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, у сфері охорони навколишнього природного середовища за протоколами спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції відповідно до компетенції, визначеної наказом Генерального прокурора.
3.10. Організаційне та методичне керівництво діяльністю обласних прокуратур у межах повноважень.
3.11. Впровадження інноваційних методів, позитивного досвіду, документів методичного характеру щодо здійснення прокурором повноважень у кримінальному провадженні та під час представництва інтересів держави у суді у сфері охорони навколишнього природного середовища з урахуванням кращих міжнародних практик.
3.12. Вжиття заходів щодо забезпечення координації діяльності правоохоронних органів з протидії злочинності у сфері охорони навколишнього природного середовища.
3.13. Спеціалізована екологічна прокуратура у межах повноважень також забезпечує:
- участь у плануванні роботи Офісу Генерального прокурора, своєчасне, повне і якісне виконання запланованих заходів;
- підготовку матеріалів на розгляд нарад, організацію та контроль за виконанням прийнятих рішень, а також виконання завдань і доручень керівництва Офісу Генерального прокурора;
- проведення перевірок в обласних прокуратурах, надання практичної допомоги їхнім керівникам, контроль за усуненням виявлених недоліків;
- підготовку проєктів організаційно-розпорядчих документів Офісу Генерального прокурора, листів із зауваженнями, орієнтовного та інформаційного характеру;
- особистий прийом, розгляд і вирішення звернень та запитів, звернень та запитів народних депутатів України, інших осіб, а також скарг учасників кримінального провадження на дії та рішення слідчих і прокурорів, заяв і повідомлень про вчинення кримінальних правопорушень;
- виконання вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації";
- здійснення аналітичної та методичної роботи, участь у заходах щодо підвищення кваліфікації, стажування працівників обласних прокуратур, підготовку методичних рекомендацій та інших документів методичного спрямування, ініціювання і проведення навчально-методичних заходів;
- опрацювання проєктів законів та інших нормативно-правових актів, внесення пропозицій щодо вдосконалення законодавства;
- ведення первинного обліку роботи та формування звітності, своєчасне, повне та достовірне внесення відомостей про результати роботи до ЄРДР, інформаційно-аналітичної системи "Облік та статистика органів прокуратури" (далі - ІАС "ОСОП");
- підготовку інформацій до органів державної влади з питань діяльності Спеціалізованої екологічної прокуратури, матеріалів для висвітлення у засобах масової інформації та розміщення на офіційному вебсайті Офісу Генерального прокурора;
- ведення діловодства, додержання режиму секретності, збереження матеріальних носіїв інформації з обмеженим доступом.
4. Основні напрями діяльності структурних підрозділів Спеціалізованої екологічної прокуратури
4.1. Управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення в суді у кримінальних провадженнях у сфері охорони навколишнього природного середовища, нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності
4.1.1. Перший відділ організації нагляду за додержанням законів у кримінальних провадженнях у сфері охорони навколишнього природного середовища забезпечує:
- організацію і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, вирішення відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження, участь у судовому провадженні та підтримання публічного обвинувачення, у тому числі участь у перегляді судових рішень у судах апеляційної та касаційної інстанцій, у кримінальних провадженнях про кримінальні правопорушення, зазначені в пункті 3.1 цього Положення;
- участь в організаційному забезпеченні, підготовку матеріалів до координаційних, спільних та оперативних нарад у керівництва Офісу Генерального прокурора, контроль за своєчасністю та повнотою виконання ухвалених ними рішень;
- приймання, реєстрацію, розгляд заяв і повідомлень про вчинення відповідних кримінальних правопорушень, своєчасне внесення щодо них відомостей до ЄРДР;
- нагляд за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, у частині попередження, виявлення і припинення кримінальних правопорушень, зазначених у пункті 3.1 цього Положення, розшуку осіб, які їх вчинили та переховуються від органів досудового розслідування, суду;
- нагляд за додержанням законів при проведенні слідчих, негласних слідчих (розшукових) дій у відповідних кримінальних провадженнях;
- участь у розгляді судами клопотань слідчих та прокурорів у ході досудового розслідування, а також з інших питань під час досудового розслідування або оскарження рішень, дій чи бездіяльності слідчих та прокурорів;
- розгляд і вирішення скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчих у випадках, передбачених КПК України;
- вжиття заходів щодо забезпечення відшкодування завданих кримінальними правопорушеннями збитків, розшуку майна, яке стало предметом суспільно небезпечного посягання, а також конфіскації та спеціальної конфіскації у порядку і випадках, установлених законом;
- вивчення стану досудового розслідування у кримінальних провадженнях, підготовку висновків та проєктів рішень щодо доручення подальшого розслідування іншому органу (заміни прокурора, що здійснює процесуальне керівництво досудовим розслідуванням), рішень про скасування незаконних та необґрунтованих постанов слідчих і прокурорів.
4.1.2. Другий відділ організації нагляду за додержанням законів у кримінальних провадженнях у сфері охорони навколишнього природного середовища забезпечує:
- організацію і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, контроль за ефективністю організації досудового розслідування і процесуального керівництва прокурорами обласних прокуратур, вирішення відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження, нагляду за додержанням законів при проведенні слідчих та негласних слідчих (розшукових) дій, участі у судовому провадженні та підтриманні публічного обвинувачення у кримінальних провадженнях про кримінальні правопорушення, зазначені в пункті 3.1 цього Положення;
- організаційне та методичне керівництво діяльністю обласних прокуратур з питань нагляду за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням та участі у судовому провадженні у кримінальних провадженнях про кримінальні правопорушення, зазначені в пункті 3.1 цього Положення;
- вивчення та узагальнення у межах компетенції стану організації процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, а також нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, підготовку пропозицій щодо удосконалення прокурорської роботи, заходів для усунення недоліків;
- підготовку в межах компетенції інформаційних та аналітичних документів, а також проєктів процесуальних документів, які подаються на підпис керівництву Офісу Генерального прокурора та Спеціалізованої екологічної прокуратури;
- проведення перевірок в обласних прокуратурах, надання практичної допомоги їхнім керівникам, контроль за усуненням виявлених недоліків;
- участь в опрацюванні постанов координаційних нарад, проведених в обласних прокуратурах, та вивченні практики здійснення ними координаційної діяльності;
- участь в організаційному забезпеченні, підготовку матеріалів для розгляду на координаційних, спільних та оперативних нарадах у керівництва Офісу Генерального прокурора, контроль за своєчасністю та повнотою виконання ухвалених ними рішень;
- контроль за своєчасністю, повнотою та достовірністю внесення відомостей до ЄРДР обласними прокуратурами, правоохоронними органами;
- стажування працівників обласних прокуратур, ініціювання та проведення навчально-методичних заходів.
4.2. Відділ представництва інтересів держави в суді у сфері охорони навколишнього природного середовища забезпечує:
- безпосереднє здійснення та організаційне забезпечення діяльності органів прокуратури щодо реалізації повноважень з представництва інтересів держави у сфері охорони і використання об'єктів та земель природно-заповідного фонду, поводження з відходами, використання природних ресурсів та охорони навколишнього природного середовища, оцінки впливу на довкілля, виконання державних (національних), місцевих та інших екологічних програм, використання коштів фондів охорони навколишнього природного середовища та інших державних, у тому числі бюджетних, коштів у цій сфері;
- вивчення питань щодо наявності підстав для застосування повноважень, передбачених статтею 23 Закону України "Про прокуратуру", у сфері охорони навколишнього природного середовища, підготовку позовів у порядку цивільного, адміністративного та господарського судочинства, опрацювання матеріалів, що надходять з інших структурних підрозділів;
- підготовку відзивів на позовні заяви, відповідей на відзиви, пояснень, заяв, клопотань, апеляційних і касаційних скарг на судові рішення, заяв про їх перегляд за нововиявленими або виключними обставинами, контроль за ходом і результатами їх судового розгляду у справах за позовами Генерального прокурора, його перших заступників або заступників і в тих, у які ініційовано вступ;
- організацію участі та участь у розгляді судами всіх інстанцій цивільних, адміністративних і господарських справ у сфері охорони навколишнього природного середовища за позовами Генерального прокурора, його перших заступників або заступників і в тих, у які ініційовано вступ;
- організацію участі та участь у розгляді Верховним Судом цивільних, адміністративних та господарських справ за позовами у сфері охорони навколишнього природного середовища (заявами, скаргами) прокурорів, інших учасників процесу в таких справах або у разі вступу прокурорів у ці справи;
- у межах компетенції підготовку заяв і клопотань до суду касаційної інстанції, у тому числі про участь прокурора в судовому засіданні, передання справи на розгляд палати, об'єднаної палати або Великої Палати Верховного Суду;
- ініціювання перегляду судових рішень у справах у сфері охорони навколишнього природного середовища за позовами (заявами) Генерального прокурора, його перших заступників або заступників і в тих, у які ініційовано вступ та забезпечено участь;
- вивчення судових рішень, розміщених в Єдиному державному реєстрі судових рішень, які зачіпають інтереси держави у сфері охорони навколишнього природного середовища та постановлені без участі прокурора, визначення наявності підстав для вступу у справу та їх оскарження в апеляційному або касаційному порядку;
- вивчення стану представницької діяльності щодо захисту інтересів держави у сфері охорони навколишнього природного середовища, вжиття заходів для усунення недоліків при підготовці обласними прокуратурами заяв, скарг та інших процесуальних документів у цивільному, адміністративному та господарському судочинстві, у тому числі передбачених статтею 24 Закону України "Про прокуратуру";
- реалізацію повноважень, передбачених статтею 24 Закону України "Про прокуратуру", як прокуратури вищого рівня;
- вивчення матеріалів, зокрема обласних прокуратур, щодо необхідності здійснення представництва в суді інтересів держави у сфері охорони навколишнього природного середовища в особі Кабінету Міністрів України та Національного банку України, підготовку проєктів відповідних документів;
- вжиття заходів, спрямованих на своєчасне, повне і реальне виконання судових рішень, постановлених у справах за позовами, заявами прокурорів у сфері охорони навколишнього природного середовища, забезпечення належного захисту інтересів держави при їх виконанні;
- отримання виконавчих документів за позовами, заявами, скаргами та клопотаннями Офісу Генерального прокурора (Генеральної прокуратури України) з метою забезпечення виконання судових рішень, постановлених за участю прокурора на користь держави у сфері охорони навколишнього природного середовища;
- організаційне забезпечення діяльності органів прокуратури щодо реалізації повноважень при виконанні судових рішень у справах, у яких прокурором здійснювалося представництво інтересів держави у сфері охорони навколишнього природного середовища;
- безпосередню реалізацію у межах компетенції повноважень при виконанні судових рішень у справах, у яких представництво інтересів держави в суді здійснювалося прокурорами Офісу Генерального прокурора (Генеральної прокуратури України) або прокуратур нижчого рівня, у разі перебування таких рішень на виконанні у структурному підрозділі Міністерства юстиції України;
- стажування працівників обласних прокуратур, здійснення методичного забезпечення представницької діяльності у сфері охорони навколишнього природного середовища, підготовку методичних рекомендацій та інших документів методичного спрямування;
- у межах компетенції ініціювання у встановленому порядку внесення відомостей до ЄРДР про вчинення кримінальних правопорушень;
- моніторинг засобів масової інформації з метою виявлення порушень вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища та ініціювання вжиття заходів представницького характеру або внесення відомостей до ЄРДР;
- участь у розгляді справ про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, відповідно до компетенції, визначеної наказом Генерального прокурора;
- у межах компетенції підготовку подань, передбачених частиною третьою статті 65-1 Закону України "Про запобігання корупції";
- підготовку матеріалів для вжиття заходів представницького характеру поза межами кримінального судочинства з метою відшкодування збитків (шкоди), завданих державі внаслідок вчинення корупційного правопорушення та правопорушення, пов'язаного з корупцією, визнання незаконними нормативно-правових актів, рішень і недійсними правочинів у сфері охорони навколишнього природного середовища;
- у межах компетенції організаційне забезпечення діяльності обласних прокуратур як спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції (поза межами кримінального провадження);
- вивчення проєктів протоколів про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у сфері охорони навколишнього природного середовища, складених уповноваженими особами Національної поліції України, відповідно до компетенції, визначеної наказом Генерального прокурора;
- забезпечення участі в розгляді справ про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у сфері охорони навколишнього природного середовища відповідно до компетенції, визначеної наказом Генерального прокурора;
- ініціювання, за наявності підстав, питання щодо дисциплінарної відповідальності суддів у порядку, визначеному законодавством;
- взаємодію в межах компетенції зі спеціально уповноваженими суб'єктами у сфері протидії корупції та іншими органами з питань, що належать до компетенції відділу.
4.3. Відділ організаційно-аналітичного та документального забезпечення забезпечує:
- узагальнення та підготовку пропозицій до плану роботи Офісу Генерального прокурора, контроль за виконанням структурними підрозділами Спеціалізованої екологічної прокуратури запланованих заходів;
- підготовку у взаємодії з іншими структурними підрозділами Спеціалізованої екологічної прокуратури матеріалів на розгляд нарад, організацію та контроль за виконанням прийнятих рішень;
- облік та контроль за виконанням структурними підрозділами Спеціалізованої екологічної прокуратури завдань, доручень та документів, за якими встановлено контроль керівництвом Офісу Генерального прокурора, керівником Спеціалізованої екологічної прокуратури;
- організаційне забезпечення та облік оперативних нарад у керівника Спеціалізованої екологічної прокуратури, облік оперативних нарад у заступників керівника Спеціалізованої екологічної прокуратури;
- інформаційно-аналітичне забезпечення за участю інших структурних підрозділів Спеціалізованої екологічної прокуратури організаційних заходів, пов'язаних з її діяльністю;
- опрацювання та підготовку за участю інших структурних підрозділів Спеціалізованої екологічної прокуратури проєктів організаційно-розпорядчих документів Офісу Генерального прокурора;
- участь у проведенні перевірок, наданні практичної допомоги керівникам обласних прокуратур, ведення обліку виїздів працівників Спеціалізованої екологічної прокуратури;
- проведення у взаємодії з іншими структурними підрозділами Спеціалізованої екологічної прокуратури аналітичної роботи;
- стажування працівників обласних прокуратур, участь у розробленні структурними підрозділами Спеціалізованої екологічної прокуратури методичних рекомендацій та інших документів методичного спрямування;
- підготовку за дорученням керівника Спеціалізованої екологічної прокуратури та у взаємодії з іншими її структурними підрозділами доповідних записок, довідок, листів інформаційного та орієнтовного характеру, листів із зауваженнями, доручень, завдань та інших службових документів;
- опрацювання проєктів законодавчих та інших нормативно-правових актів, підготовку та узагальнення пропозицій щодо удосконалення законодавства;
- опрацювання, перевірку об'єктивності даних та формування звітності про результати роботи Спеціалізованої екологічної прокуратури;
- організацію, проведення та участь у навчально-методичних заходах Офісу Генерального прокурора, а також в інших заходах щодо підвищення кваліфікації прокурорів у сфері охорони навколишнього природного середовища;
- вивчення у взаємодії з іншими структурними підрозділами Спеціалізованої екологічної прокуратури ефективності діяльності обласних прокуратур у сфері охорони навколишнього природного середовища, надання пропозицій щодо її підвищення;
- вивчення за дорученням керівника Спеціалізованої екологічної прокуратури стану організації роботи у її структурних підрозділах;
- облік роботи щодо висвітлення у засобах масової інформації результатів діяльності Спеціалізованої екологічної прокуратури;
- виконання вимог наказів, завдань і доручень керівництва Офісу Генерального прокурора, Спеціалізованої екологічної прокуратури, управління та відділів з питань діловодства;
- своєчасне передання матеріалів розгляду депутатських звернень і запитів, звернень з особистого прийому Генеральним прокурором, його першими заступниками та заступниками до управління організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів для вирішення питання про зняття їх з контролю або його продовження;
- впровадження сучасних методів обробки документів, контроль за їх оформленням та проходженням;
- участь у виконанні організаційних, програмних і технічних завдань;
- підготовку та погодження з керівництвом відділів номенклатури справ;
- приймання, реєстрацію, облік, зберігання, своєчасну доставку, а також попередній розгляд вхідної та вихідної кореспонденції, надання її для розгляду керівництву Спеціалізованої екологічної прокуратури, управління, відділів і прокурорам, а також іншим структурним підрозділам на розгляд і виконання;
- реєстрацію вхідної, вихідної та внутрішньої кореспонденції в інформаційній системі "Система електронного документообігу органів прокуратури України" (далі - ІС "СЕД");
- внесення до ІС "СЕД" даних щодо документів, які перебувають на розгляді Спеціалізованої екологічної прокуратури;
- друкування та тиражування службових документів;
- своєчасне доведення документів до виконавців, стеження за наближенням строків виконання документів та завчасне інформування керівників структурних підрозділів Спеціалізованої екологічної прокуратури про випадки затримання виконання документів, які перебувають на контролі у керівництва Офісу Генерального прокурора;
- передання матеріалів, які засвідчують виконання документів, що взяті на контроль керівництвом Офісу Генерального прокурора, до підрозділу організаційно-контрольної діяльності Офісу Генерального прокурора для вирішення питання про зняття їх з контролю або його продовження;
- дотримання встановленого порядку відбору, обліку та якості обробки документів для їх подальшого передання до підрозділу Офісу Генерального прокурора, відповідального за зберігання документів;
- формування справ та наглядових проваджень, оформлення і передання їх до відповідного підрозділу Офісу Генерального прокурора;
- оперативний підбір, передання та зберігання документів, ознайомлення з ними працівників структурних підрозділів, вручення їх прокурорам для службового користування та виконання;
- ведення табеля обліку використання робочого часу працівників Спеціалізованої екологічної прокуратури;
- виконання інших завдань та службових доручень керівництва Офісу Генерального прокурора, Спеціалізованої екологічної прокуратури, управління, відділів та їхніх працівників із питань ведення діловодства.
4.4. Структурні підрозділи Спеціалізованої екологічної прокуратури виконують також інші функції, пов'язані з покладеними на неї завданнями.
5. Повноваження працівників Спеціалізованої екологічної прокуратури
5.1. Керівник Спеціалізованої екологічної прокуратури:
- здійснює загальне керівництво діяльністю Спеціалізованої екологічної прокуратури, організовує, спрямовує і контролює роботу підпорядкованих підрозділів з урахуванням планів роботи Офісу Генерального прокурора, рішень нарад, інших організаційно-розпорядчих документів;
- координує діяльність структурних підрозділів Спеціалізованої екологічної прокуратури, забезпечує взаємодію з іншими структурними підрозділами Офісу Генерального прокурора, прокуратурами усіх рівнів, Тренінговим центром прокурорів України та співпрацю з відповідними підрозділами правоохоронних та інших державних органів;
- визначає основні напрями діяльності, характер роботи структурних підрозділів Спеціалізованої екологічної прокуратури відповідно до завдань та функцій, визначених цим Положенням;
- погоджує розподіл обов'язків між працівниками структурних підрозділів Спеціалізованої екологічної прокуратури та подає його для затвердження першому заступнику чи заступнику Генерального прокурора згідно з розподілом обов'язків між керівництвом Офісу Генерального прокурора;
- вносить пропозиції до плану роботи Офісу Генерального прокурора, забезпечує контроль за своєчасним і якісним виконанням планових заходів;
- вносить пропозиції та забезпечує підготовку матеріалів для розгляду на нарадах у керівництва Офісу Генерального прокурора, своєчасне та якісне виконання їх рішень;
- розглядає документи, що надійшли до Спеціалізованої екологічної прокуратури, у тому числі ті, що містять державну таємницю, у межах компетенції підписує, затверджує і візує службову документацію;
- приймає рішення управлінського характеру з питань, що належать до його компетенції;
- організовує та контролює виконання структурними підрозділами Спеціалізованої екологічної прокуратури наказів, завдань і доручень керівництва Офісу Генерального прокурора;
- забезпечує підготовку проєктів організаційно-розпорядчих документів Офісу Генерального прокурора з питань, що належать до компетенції Спеціалізованої екологічної прокуратури;
- організовує та проводить оперативні наради з питань діяльності Спеціалізованої екологічної прокуратури, за необхідності заслуховує звіти працівників щодо виконання службових обов'язків, визначає заходи для усунення виявлених недоліків;
- організовує проведення аналітичної та методичної роботи, заходів щодо підвищення кваліфікації працівників Спеціалізованої екологічної прокуратури, стажування працівників обласних прокуратур;
- виконує повноваження, передбачені частиною другою статті 36 КПК України , а також сприяє керівництву Офісу Генерального прокурора у реалізації повноважень, передбачених частинами третьою-шостою цієї статті;
- організовує в межах компетенції Спеціалізованої екологічної прокуратури представництво інтересів держави в суді, процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, вирішення відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження, нагляд за додержанням законів при проведенні слідчих, негласних слідчих (розшукових дій) у кримінальних провадженнях, контроль за ефективністю процесуального керівництва обласними прокуратурами, нагляд за оперативно-розшуковою діяльністю;
- організовує виїзди працівників Спеціалізованої екологічної прокуратури до обласних прокуратур для проведення перевірок, надання практичної допомоги їхнім керівникам, безпосередньо бере у них участь, забезпечує реалізацію виїздів та контроль за усуненням виявлених недоліків;
- здійснює особистий прийом, організовує розгляд звернень та запитів, звернень та запитів народних депутатів України, інших осіб, скарг учасників кримінального провадження на рішення, дії чи бездіяльність слідчих і прокурорів, заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення;
- розглядає скарги на дії та рішення підлеглих працівників, забезпечує своєчасне та якісне їх вирішення;
- організовує роботу з оприлюднення публічної інформації, розгляд інформаційних запитів з питань, що належать до компетенції Спеціалізованої екологічної прокуратури;
- організовує ведення первинного обліку роботи, своєчасне, повне і достовірне внесення відомостей до ЄРДР, ІАС "ОСОП", перевіряє об'єктивність відповідних даних, формує та підписує звітність про роботу Спеціалізованої екологічної прокуратури;
- здійснює оцінювання результатів службової діяльності державних службовців Спеціалізованої екологічної прокуратури, затверджує індивідуальні програми підвищення рівня їхньої професійної компетентності;
- вносить в установленому порядку пропозиції щодо структури та штатної чисельності Спеціалізованої екологічної прокуратури, призначення, переміщення, звільнення з посад працівників, заохочення чи притягнення (крім прокурорів) до дисциплінарної відповідальності;
- здійснює контроль за дотриманням підпорядкованими працівниками службової (трудової) та виконавської дисципліни, вживає заходів щодо створення належних умов праці;
- за дорученням керівництва Офісу Генерального прокурора представляє Офіс Генерального прокурора в правоохоронних органах, органах державної влади та органах місцевого самоврядування, громадських, наукових, міжнародних та інших організаціях з питань діяльності Спеціалізованої екологічної прокуратури;
- забезпечує додержання режиму секретності та здійснює постійний контроль за охороною державної таємниці у Спеціалізованій екологічній прокуратурі;
- організовує та контролює стан ведення діловодства у Спеціалізованій екологічній прокуратурі;
- виконує інші завдання та службові доручення керівництва Офісу Генерального прокурора.
5.2. Заступники керівника Спеціалізованої екологічної прокуратури:
- сприяють керівнику Спеціалізованої екологічної прокуратури у забезпеченні належної організації роботи структурних підрозділів Спеціалізованої екологічної прокуратури, взаємодії з іншими структурними підрозділами Офісу Генерального прокурора, Тренінговим центром прокурорів України, прокуратурами усіх рівнів, правоохоронними та іншими державними органами;
- погоджують розподіл обов'язків між працівниками структурних підрозділів Спеціалізованої екологічної прокуратури;
- вносять пропозиції до плану роботи Офісу Генерального прокурора, забезпечують підготовку матеріалів для розгляду на нарадах у керівництва Офісу Генерального прокурора та керівника Спеціалізованої екологічної прокуратури;
- контролюють виконання структурними підрозділами Спеціалізованої екологічної прокуратури наказів, завдань і доручень керівництва Офісу Генерального прокурора та керівника Спеціалізованої екологічної прокуратури, планових заходів, рішень нарад та інших організаційно-розпорядчих документів;
- забезпечують підготовку проєктів організаційно-розпорядчих документів з питань, що належать до компетенції Спеціалізованої екологічної прокуратури;
- розглядають документи, що надійшли на вирішення, у тому числі ті, які містять державну таємницю, доручають підлеглим працівникам їх вивчення та виконання, у межах компетенції підписують, затверджують і візують службову документацію;
- за дорученням керівника Спеціалізованої екологічної прокуратури проводять оперативні наради, заслуховують звіти підлеглих працівників, визначають заходи для усунення виявлених недоліків;
- за дорученням керівника Спеціалізованої екологічної прокуратури організовують процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, вирішення відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження, нагляд за додержанням законів при проведенні слідчих, негласних слідчих (розшукових) дій у кримінальних провадженнях про кримінальні правопорушення відповідної категорії;
- виконують повноваження, передбачені частиною другою статті 36 КПК України , а також сприяють керівництву Офісу Генерального прокурора у реалізації повноважень, передбачених частинами третьою-шостою цієї статті;
- за дорученням керівника Спеціалізованої екологічної прокуратури організовують та безпосередньо беруть участь у перевірках обласних прокуратур, наданні практичної допомоги їхнім керівникам, здійснюють контроль за реалізацією таких заходів та усуненням виявлених недоліків;
- забезпечують проведення аналітичної, методичної роботи, заходів щодо підвищення кваліфікації працівників Спеціалізованої екологічної прокуратури, стажування працівників обласних прокуратур;
- здійснюють особистий прийом, забезпечують розгляд звернень та запитів, звернень та запитів народних депутатів України, інших осіб, скарг учасників кримінального провадження на дії та рішення слідчих і прокурорів у кримінальному провадженні;
- розглядають скарги на дії та рішення підлеглих працівників, забезпечують своєчасне та якісне їх вирішення;
- контролюють роботу з оприлюднення публічної інформації, розгляду інформаційних запитів з питань, що належать до компетенції Спеціалізованої екологічної прокуратури;
- вносять пропозиції керівнику Спеціалізованої екологічної прокуратури щодо удосконалення структури та оптимізації штатної чисельності Спеціалізованої екологічної прокуратури, призначення, переміщення, звільнення з посад працівників підпорядкованих управління і відділів, заохочення чи притягнення до відповідальності, преміювання, встановлення надбавок;
- організовують та контролюють стан первинного обліку роботи та звітності на закріплених напрямах, внесення відомостей до ЄРДР, ІАС "ОСОП";
- забезпечують підготовку матеріалів для висвітлення у засобах масової інформації та на офіційному вебсайті Офісу Генерального прокурора з питань, що належать до компетенції Спеціалізованої екологічної прокуратури;
- забезпечують вирішення матеріально-технічних питань, пов'язаних з виконанням функцій та основних завдань Спеціалізованої екологічної прокуратури;
- за дорученням керівництва Офісу Генерального прокурора, керівника Спеціалізованої екологічної прокуратури представляють Спеціалізовану екологічну прокуратуру в органах державної влади, громадських, наукових, міжнародних та інших організаціях;
- виконують інші завдання та службові доручення керівництва Офісу Генерального прокурора і керівника Спеціалізованої екологічної прокуратури.
5.3. Начальник управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення в суді у кримінальних провадженнях у сфері охорони навколишнього природного середовища, нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності:
- організовує роботу очолюваного управління, забезпечує контроль за виконанням його працівниками наказів, інших організаційно-розпорядчих документів, планових заходів, рішень нарад, завдань і доручень керівництва Офісу Генерального прокурора та Спеціалізованої екологічної прокуратури;
- забезпечує взаємодію з іншими структурними підрозділами Офісу Генерального прокурора, Тренінговим центром прокурорів України, правоохоронними та іншими державними органами, експертними та іншими установами;
- погоджує розподіл обов'язків між працівниками відділів управління та подає його для погодження керівництву Спеціалізованої екологічної прокуратури;
- вносить пропозиції до плану роботи Офісу Генерального прокурора, забезпечує підготовку матеріалів для розгляду на нарадах у керівництва Офісу Генерального прокурора, Спеціалізованої екологічної прокуратури;
- розглядає документи, у тому числі ті, які містять державну таємницю, доручає підлеглим працівникам їх вивчення та виконання, підписує, погоджує та візує службові документи;
- проводить оперативні наради з питань, що належать до компетенції управління;
- організовує процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, вирішення відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження, нагляд за додержанням законів при проведенні слідчих, негласних слідчих (розшукових) дій у кримінальних провадженнях про кримінальні правопорушення відповідної категорії;
- забезпечує контроль за ефективністю організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням обласними прокуратурами, вирішення відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження, нагляду за додержанням законів при проведенні слідчих та негласних слідчих (розшукових) дій, участі у судовому провадженні та підтриманні публічного обвинувачення, оскарження судових рішень, реалізації інших повноважень прокурора в судах у кримінальних провадженнях відповідної категорії;
- організовує нагляд за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, у частині попередження, виявлення і припинення кримінальних правопорушень, зазначених у пункті 3.1 цього Положення, розшуку осіб, які їх вчинили та переховуються від органів досудового розслідування, суду, а також контроль за ефективністю нагляду з цих питань обласними прокуратурами;
- виконує повноваження, передбачені частиною другою статті 36 КПК України , підтримує публічне обвинувачення, а також сприяє керівництву Офісу Генерального прокурора у реалізації повноважень, передбачених частинами третьою-шостою цієї статті;
- за дорученням керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури особисто вивчає матеріали кримінальних проваджень;
- організовує участь прокурорів управління у розгляді слідчими суддями скарг на їхні рішення, дії або бездіяльність, перегляді судових рішень Верховним Судом, розглянутих за участю підпорядкованих прокурорів у судах першої та апеляційної інстанцій;
- організовує та бере участь у перевірках обласних прокуратур, наданні практичної допомоги їхнім керівникам, забезпечує реалізацію матеріалів виїздів та контроль за усуненням виявлених недоліків;
- забезпечує проведення аналітичної, методичної роботи, навчально-методичних та інших заходів щодо підвищення кваліфікації підпорядкованих працівників, стажування працівників обласних прокуратур;
- здійснює особистий прийом, забезпечує розгляд та контроль за об'єктивністю, повнотою та своєчасністю розгляду і вирішення звернень та запитів, звернень та запитів народних депутатів України, інших осіб, скарг учасників кримінального провадження на дії та рішення слідчих і прокурорів у кримінальному провадженні;
- за дорученням керівництва Спеціалізованої прокуратури розглядає скарги на дії та рішення працівників управління, забезпечує своєчасне та якісне їх вирішення;
- контролює роботу з оприлюднення публічної інформації, забезпечує розгляд інформаційних запитів з питань, що належать до компетенції управління;
- забезпечує своєчасне, повне та достовірне внесення відомостей до ЄРДР, ІАС "ОСОП", формування звітності;
- забезпечує підготовку матеріалів для висвітлення у засобах масової інформації та на офіційному вебсайті Офісу Генерального прокурора з питань, що належать до компетенції управління;
- вносить в установленому порядку пропозиції щодо удосконалення структури та оптимізації штатної чисельності Спеціалізованої екологічної прокуратури, призначення, переміщення, звільнення з посад працівників управління і відділів, заохочення чи притягнення до відповідальності, преміювання, встановлення надбавок;
- організовує та контролює стан ведення діловодства в управлінні;
- виконує інші завдання та службові доручення керівництва Офісу Генерального прокурора та Спеціалізованої екологічної прокуратури.
5.4. Начальники відділів (у межах компетенції відділів):
- організовують, спрямовують і контролюють роботу очолюваних відділів і підпорядкованих працівників;

................
Перейти до повного тексту