1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
31.08.2021 N 3193/ІПК/99-00-09-03-02-06
Державна податкова служба України розглянула звернення Товариства стосовно надання індивідуальної податкової консультації відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та, в межах своїх повноважень, повідомляє таке.
У зверненні Товариство зазначило, що здійснює діяльність пов'язану з реалізацією пального та є платником акцизного податку.
Враховуючи вищевикладене, Товариство запитує:
1. Який порядок заповнення акцизної накладної при реалізації пального неплатнику акцизного податку з пересувного акцизного складу в паливний бак транспортного засобу, обладнання чи пристрою? Якими нормативними документами він визначений?
2. Яким чином така реєстрація проводиться в системі реєстрації акцизних накладних?
3. Який порядок заповнення акцизної накладної при реалізації пального з акцизного складу/пересувного акцизного складу у транспортний засіб - паливозаправник суб'єкта господарювання - неплатника акцизного податку, який не отримував ліцензії на місце зберігання пального, оскільки використовує виключно вказаний паливозаправник для заправки власної техніки?
До зазначених запитань.
Пунктом 231.1 ст. 231 Кодексу визначено, зокрема, що платник податку при реалізації пального зобов'язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі - ЄРАН) з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.
Реєстрація в ЄРАН акцизних накладних здійснюється, згідно вимог п. 231.6 ст. 231 Кодексу.
Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового затверджений наказом Міністерства фінансів України від 27.11.2020 р. N 729(далі - Порядок N 729).
Так, при складанні акцизної накладної під час реалізації пального суб'єктам господарювання - неплатникам акцизного податку у паливний бак транспортного засобу або обладнання, пристрою з акцизного складу пересувного у верхній лівій частині акцизної накладної:
- у полі "Коди операцій для складання в одному примірнику" зазначається:
код "3" - реалізація пального суб'єкту господарювання "неплатнику",
або код "7" - реалізація пального платнику, при якій обсяг пального, на який такий платник може скласти акцизну накладну/розрахунок коригування акцизної накладної, не збільшується (зазначається у випадку, якщо пальне реалізовано суб'єкту господарювання, який на одну із дат операцій (або на дату реєстрації або на дату складання) не зареєстрований платником);
- у полі "Умови оподаткування" - ознака щодо умов оподаткування пального "0";
- у полі "Напрям використання" - напрям "6" - реалізація пального з акцизного складу пересувного у паливний бак транспортного засобу або обладнання, пристрою.
У верхній правій частині у полі "Примірник" зазначаються цифри "1" (номер примірника) та "1" (кількість примірників).
У рядку "Особа, що реалізує пальне" зазначаються реквізити особи - постачальника пального, а у рядку "Особа - отримувач пального" зазначається:
для фізичної особи - прізвище ім'я, по батькові та реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (серія та номер паспорта зазначаються фізичними особами - підприємцями, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта);

................
Перейти до повного тексту