- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
31.08.2021 N 3185/ІПК/99-00-04-01-03-06 |
Державна податкова служба України на звернення товариства щодо отримання індивідуальної податкової консультації про внесення змін до податкової звітності з плати за землю, керуючись ст.
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало про укладені у 2010 році з районною державною адміністрацію 44 договори оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення нерозподілених невитребуваних паїв (далі - Ділянки, Договори). Строк дії Договорів 10 років, але Ділянки надано в оренду не більше ніж на строк до дня отримання їх власниками державних актів на право власності або інших правовстановлюючих документів. На дату звернення на частину Ділянок їх власниками оформлено право власності (здійснено державну реєстрацію права приватної власності).
Товариство без надання текстів Договорів просить надати роз'яснення щодо внесення змін до податкової декларації з плати за землю(земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки держаної або комунальної власності).
Порядок справляння орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності передбачено ст.
288 Кодексу.
Пунктом 286.2 ст.
286 Кодексу визначено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму плати за землю щороку станом на 01 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст.
46 Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Розрахунок річної суми податкових зобов'язань з орендної плати передбачено Розділом ІІ Декларації. Уточнені суми податкових зобов'язань з плати за землю відображаються у Розділі ІІІ Декларації "Розрахунок податкового зобов'язання".
Внесення змін до податкової звітності визначено ст.
50 Кодексу.
Порядок застосування контролюючими органами строків давності при проведенні перевірок з місцевих податків і зборів встановлено вимогами ст.
102 Кодексу. Зокрема, згідно з абзацом четвертим п. 102.1 ст.
102 Кодексу з місцевих податків та/або зборів, за якими передбачено подання річної податкової декларації, контролюючий орган, крім випадків, визначених п. 102.2 ст.
102 Кодексу, має право за результатами перевірки самостійно визначити суму грошових зобов'язань, у разі виявлення ним за результатами перевірки заниження суми визначеного платником податків податкового зобов'язання з цих податків, не пізніше закінчення1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати цих податків, визначених відповідними розділами Кодексу.
................Перейти до повного тексту