- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
27.08.2021 N 3137/ІПК/99-00-21-02-03-06 |
Державна податкова служба України розглянула звернення щодо надання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування окремих норм ст.
39 "Трансфертне ціноутворення"
Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та, керуючись ст.
52 Кодексу, в межах своїх повноважень повідомляє наступне.
У зверненні зазначено, що Підприємство (Україна) та інша юридична особа (Російська Федерація) у 2020 році були пов'язаними особами у розумінні Кодексу для цілей визначення контрольованих операцій (одна і та сама фізична особа безпосередньо та опосередковано володіла корпоративними правами у кожній такій юридичній особі у розмірі 25 і більше відсотків), а тому Підприємство зобов'язано подавати звіт про контрольовані операції за 2020 рік.
Також в зверненні зазначено, що Підприємство (Україна) та інша юридична особа (Російська Федерація) не пов'язані між собою за критеріями володіння або контролю, адже не мають у власному володінні часток одна іншої, а також жодна з компаній не відповідає вимогам материнської компанії згідно критеріїв
Кодексу.
Враховуючи вищезазначене у Підприємства виникають наступні питання:
Чи є Підприємство (Україна) та інша юридична особа (Російська Федерація) міжнародною групою компаній, враховуючи наведені вище обставини, відповідно до вимог пп. 14.1.1133 п. 14.1 ст.
14 Кодексу?
Чи потрібно Підприємству (Україна) подавати Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній за 2020 рік разом зі Звітом про контрольовані операції у разі, якщо Підприємство (Україна) та інша юридична особа (Російська Федерація) не підпадають під ознаки міжнародної групи компаній й жодна з цих компаній не відповідає вимогам материнської компанії?
У разі, якщо Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній потрібно подавати, яким чином заповнювати таке повідомлення, враховуючи вимоги пп. 39.4.2.2 пп. 39.4.2 п. 39.4 ст.
39 Кодексу, якщо відсутня більшість відомостей, зокрема: дані щодо материнської компанії міжнародної групи компаній, дані щодо юридичної особи, яка є уповноваженим учасником міжнародної групи компаній на подання звіту у розрізі країн міжнародної групи компаній, інформацію щодо розміру сукупного консолідованого доходу міжнародної групи за фінансовий рік тощо?
Щодо запитання 1 зазначаємо наступне.
Відповідно до пп. 14.1.1133 п. 14.1 ст.
14 Кодексу міжнародна група компаній (далі - МГК) (для цілей статті
39 Кодексу) - дві або більше юридичні особи або утворення без статусу юридичної особи, які є податковими резидентами різних країн та пов'язані між собою за критеріями володіння або контролю таким чином, що згідно з міжнародними стандартами фінансової звітності (далі - МСФЗ) або іншими міжнародно визнаними стандартами фінансової звітності обов'язковою є підготовка консолідованої фінансової звітності або підготовка консолідованої фінансової звітності була б обов'язковою у разі, якщо акції (корпоративні права) однієї з таких юридичних осіб перебували б в обігу на фондовій біржі.
Підприємства, що контролюють інші підприємства (крім підприємств, що становлять суспільний інтерес), можуть не подавати консолідованої фінансової звітності, якщо разом із контрольованими підприємствами їхні показники на дату складання річної фінансової звітності не перевищують двох із таких критеріїв:
балансова вартість активів - до 4 мільйонів євро;
чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) - до 8 мільйонів євро;
................Перейти до повного тексту