- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
20.07.2021 N 2826/ІПК/99-00-21-02-02-06 |
Державна податкова служба України розглянула звернення щодо обліку та оподаткування іноземної компанії як платника податку на прибуток та, керуючись ст.
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Відповідно до інформації, наданої у зверненні, на території України нерезидент діяльність не здійснює, проте має власне приміщення, що надається в оренду. Нерезидент зареєстрований в органах ДПС за місцем розташування об'єкту нерухомості, але платником податку на прибуток не зареєстрований.
У зв'язку з чим, виникли питання:
1. Чи є необхідність реєстрації іноземної компанії платником податку на прибуток самостійно?
2. У разі необхідності реєстрації Компанії платником податку на прибуток, які заяви і документи необхідно подати для такої реєстрації?
3. Чи може нерезидент продовжувати отримувати орендні платежі з утриманням податку на доходи нерезидентів з джерелом їх походження з України?
Щодо питань 1 та 3.
Згідно з пп. "а" пп. 14.1.122 п. 14.1 ст.
14 Кодексу нерезиденти - це, зокрема, іноземні компанії, організації, утворені відповідно до законодавства інших держав, їх зареєстровані (акредитовані або легалізовані) відповідно до законодавства України філії, представництва та інші відокремлені підрозділи з місцезнаходженням на території України.
Відповідно до пп. 14.1.193 п. 14.1 ст.
14 Кодексу постійне представництво - постійне місце діяльності, через яке повністю або частково проводиться господарська діяльність нерезидента в Україні, зокрема: місце управління; філія; офіс; фабрика; майстерня; установка або споруда для розвідки природних ресурсів; шахта, нафтова/газова свердловина, кар'єр чи будь-яке інше місце видобутку природних ресурсів; склад або приміщення, що використовується для доставки товарів, сервер.
Господарська діяльність - діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами (пп. 14.1.36 п. 14.1 ст.
14 Кодексу).
Отже нерезидент, який здійснює господарську діяльність на території України, повинен створити постійне представництво.
Відповідно до п. 60 підрозділу 10 розділу ХХ "Перехідні положення"
Кодексу нерезиденти (іноземні компанії, організації), які здійснюють господарську діяльність на території України та/або які до набрання чинності цим Законом належно акредитували (зареєстрували, легалізували) на території України відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва, і станом на 1 січня 2021 року не перебувають на обліку в контролюючих органах, зобов'язані протягом трьох місяців подати до контролюючих органів документи для взяття їх на облік у порядку, встановленому пунктом 64.5 статті
64 цього
Кодексу.
Пунктом 64.5 ст.
64 Кодексу визначено, що нерезиденти (іноземні юридичні компанії, організації) зобов'язані стати на облік у контролюючих органах якщо вони:
здійснюють в Україні діяльність через відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва;
придбавають нерухоме майно або отримують майнові права на таке майно в Україні;
................Перейти до повного тексту