1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
02.07.2021 N 2594/ІПК/99-00-07-05-01-06
Державна податкова служба України розглянула Ваше звернення про надання індивідуальної податкової консультації з питань застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО), і в порядку ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Згідно зі зверненням фізична особа - підприємець є платником єдиного податку третьої групи і надає послуги юридичним особам, оплату за які отримує виключно у безготівковій формі шляхом перерахунку коштів із поточного рахунку замовника на свій поточний рахунок у банківській установі.
1. Чи обов'язково такій фізичній особі - підприємцю використовувати РРО та/або програмні РРО?
2. Чи обов'язково такій фізичній особі - підприємцю використовувати РРО та/або програмні РРО після перевищення в календарному році обсягу доходів у 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року?
Правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР " Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон N 265), дія якого поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та безготівковій формі.
Встановлення норм щодо незастосування РРО у інших законах, крім Кодексу, не допускається.
Згідно з ст. 2 Закону N 265 розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
Отже, обов'язок суб'єкта господарювання застосовувати РРО/програмні РРО при отриманні оплати за товари(послуги) залежить не від форми оплати, а виникає відповідно до способу її здійснення.

................
Перейти до повного тексту