1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
27.05.2021 N 2103/ІПК/99-00-07-05-01-06
Державна податкова служба України розглянула запит щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Згідно запиту Товариство планує здійснювати діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор на гральних автоматах та просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань.
Чи може Товариство здійснювати діяльність з організації та проведення азартних ігор на гральних автоматах, використовувати РРО, який має сферу застосування згідно Державного реєстру РРО - "сфера послуг" (питання 1)?
Який РРО за сферою застосування має використовувати Товариство, здійснюючи діяльність з організації та проведення азартних ігор на гральних автоматах (питання 2)?
Правовідносини у цій сфері регулюються Кодексом, Законом України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР " Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон N 265).
Законом N 265 визначено правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Його дія поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Згідно з п. 2 ст. 3 Закону N 265 суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій або безготівковій формі, зобов'язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).
Пунктом 3 ст. 3 Закону N 265 визначено, що суб'єкти господарювання зобов'язані застосовувати РРО, що включені до Державного реєстру РРО, та/або програмні РРО з додержанням встановленого порядку їх застосування.
Відповідно до п. 4 ст. 9 Закону України від 14 липня 2020 року N 768-IX "Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор" під час здійснення діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор застосовуються РРО у порядку, передбаченому Законом України"Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
Враховуючи зазначене відповідь на питання 1 та 2 одночасно.
На сьогодні у Державному реєстрі РРО немає жодного спеціалізованого РРО із сферою застосування "організація та проведення азартних ігор".

................
Перейти до повного тексту