1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
27.05.2021 N 2098/ІПК/99-00-07-05-01-06
Державна податкова служба України розглянула запит щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Закон України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР " Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон N 265) є основним нормативно-правовим актом, що визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) та програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі - ПРРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Встановлення норм щодо незастосування РРО у інших законах, крім Кодексу, не допускається.
Відповідно до ст. 2 Закону N 265 визначено, що розрахунковий документ - це документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, видатковий чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів, отримання (повернення) коштів, торгівлю валютними цінностями в готівковій формі, створений в паперовій та/або електронній формі (електронний розрахунковий документ) у випадках, передбачених цим Законом, зареєстрованим у встановленому порядку РРО або ПРРО, чи заповнений вручну.
Пунктами 1 та 2 ст. 3 Закону N 265 визначає, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій або безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу ПРРО зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, та надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї РРО чи дисплеї пристрою, на якому встановлений ПРРО QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).
По суті заданих питань 1 та 2, поставлених до ДПС Товариством у запиті, вимушені повідомити, що для надання Товариству відповіді по суті, у запиті відсутня інформація щодо конкретних моделей РРО, їх версій програмного забезпечення, та навіть не вказані їх порядкові номери з Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, що відповідають та ідентифікують такі моделі, які використовуються (відповідно до листа) Товариством та не можуть бути доопрацьовані на виконання вимог наказу Міністерства фінансів України від 21.01.2016 р. N 13 "Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов'язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми N ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)" (далі - Положення N 13).
Враховуючи викладене, відсутність у зверненні належної інформації, яка має значення для розгляду питання по суті, ненаведення Товариством об'єктивних причин відсутності технічної можливості доопрацювання касової техніки, ДПС вважає можливим продовжити розгляд зазначеного звернення тільки після уточнення інформації, зазначеної вище.
Так, зосереджуємо увагу Товариства на обов'язковому наданні ДПС інформації про конкретні моделі РРО та їх версій програмного забезпечення, які перебувають в Державному реєстрі реєстраторів розрахункових операцій, використовуються підприємством (в контексті запиту) та не можуть бути доопрацьовані на виконання вимог Положення N 13.
Разом з цим, повідомляємо, що в межах надання адміністративної послуги виробникам та користувачам касової техніки, Державний реєстр реєстраторів розрахункових операційрозміщено на офіційному вебпорталі ДПС та є загально доступним.
Враховуючи обмежені строки, встановлені ст. 12 Закону N 265 та можливу необхідність узгоджувати відповідь на доопрацьоване звернення Товариства з Міністерством фінансів України, рекомендуємо надати інформацію, необхідну для розгляду питання Товариства по суті, в максимально стислий термін.

................
Перейти до повного тексту