- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
24.05.2021 N 1985/ІПК/99-00-09-03-02-06 |
Державна податкова служба України, відповідно до ст.
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Товариства стосовно надання індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства і повідомляє таке.
У зверненнях Товариство зазначає, що є платником акцизного податку та розпорядником акцизного складу пального.
Пальне з акцизного складу заправляється в бак автотранспорту сторонніх перевізників - суб'єктів господарювання, які не мають місць зберігання пального. Зазначені перевізники залучаються для перевезення врожаю Товариства з використанням пального, що належить Товариству. Продаж пального при заправці в бак автотранспорту перевізника не відбувається, відсутній факт роздрібної торгівлі пальним.
Враховуючи зазначене, Товариство запитує яка адреса місця зберігання пального суб'єктом господарювання-неплатником має зазначатись в акцизній накладній у випадку заправки пального в бак транспортного засобу такого суб'єкта господарювання на умовах, описаних вище?
Відповідно до п. 231.1 ст.
231 Кодексу, платник податку при реалізації, зокрема, пального зобов'язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого, зокрема, пального та зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі - ЄРАН) з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.
Реалізація пального або спирту етилового для цілей розділу VI цього
Кодексу - будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального або спирту етилового з переходом права власності на таке пальне або спирт етиловий чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу / акцизного складу пересувного:
до акцизного складу;
до акцизного складу пересувного;
для власного споживання чи промислової перербки;
будь-яким іншим особам.
До власного споживання також відносяться операції із заправлення пальним за договорами підряду при одночасному виконанні певних умов (пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14):
а) замовники за договорами підряду не здійснюють реалізацію пального іншим особам, крім реалізації бензолу поза межами митної території України в митному режимі експорту;
б) заправлення здійснюється в паливний бак машин, механізмів, техніки та обладнання для агропромислового комплексу, паливний бак транспортних засобів спеціального призначення або паливний бак спеціального обладнання чи пристрою, які:
призначені для виконання робіт на землях сільськогосподарського або лісового призначення, на землях, наданих гірничим підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, а також для виконання робіт з будівництва доріг;
належать іншим особам;
виконують роботи протягом строку дії договору підряду виключно на зазначених у цьому пункті землях, що перебувають у власності або користуванні замовника;
в) транспортні засоби, що здійснюють заправлення в паливний бак машин, механізмів, техніки та обладнання для агропромислового комплексу, у паливний бак транспортних засобів спеціального призначення або в паливний бак спеціального обладнання чи пристрою, зазначені в підпункті "б" цього підпункту, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з такого транспортного засобу.
За договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу. Договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з переданням її результату замовникові (Стаття
837 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року N 435-IV).
................Перейти до повного тексту