1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Повідомлення


МІЖВІДОМЧА КОМІСІЯ З МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ
ПОВІДОМЛЕННЯ
21.04.2021
Про порушення та проведення антидемпінгового розслідування щодо імпорту в Україну крохмалю картопляного походженням з Республіки Білорусь
Відповідно до Закону України "Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту" (далі - Закон) Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (далі - Комісія) розглянула:
подану асоціацією виробників картоплі та крохмалепродуктів України від імені Приватного багатопрофільного підприємства "Вимал" (далі - Заявник) скаргу про порушення та проведення антидемпінгового розслідування щодо імпорту в Україну картопляного крохмалю походженням з Республіки Білорусь (далі - скарга);
звіт і висновки Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (далі - Мінекономіки) про результати проведення антидемпінгової процедури щодо імпорту в Україну крохмалю картопляного походженням з Республіки Білорусь.
За результатами розгляду Комісія встановила:
у скарзі наведено достатньо обґрунтованих доказів, на підставі яких можна вважати, що її подано належним національним товаровиробником;
у скарзі наведено достатньо обґрунтованих доказів, на підставі яких можна вважати, що імпорт в Україну крохмалю картопляного походженням з Республіки Білорусь міг здійснюватися за демпінговими цінами і рівень демпінгової маржі не може вважатися мінімальним, а обсяги імпорту - незначними відповідно до положень Закону;
у скарзі наведено достатньо обґрунтованих доказів стосовно того, що імпорт в Україну крохмалю картопляного походженням з Республіки Білорусь здійснюється в таких обсягах і на таких умовах, що може заподіювати шкоду національному товаровиробнику.
Зокрема, відповідно до матеріалів скарги, за період дослідження (2017 р. - 2019 р.):
обсяги демпінгового імпорту з Республіки Білорусь зростали протягом періоду дослідження в абсолютних показниках, при цьому частка такого імпорту у загальному імпорті коливалась від 25,1 % до 84,6 %. Щодо споживання частка демпінгового імпорту коливалася від 9,7 % до 27,8 %, а відносно виробництва - від 15,8 % до 54 %;
ціни демпінгового імпорту були нижчими від рівня цін Заявника протягом періоду дослідження та нижчими від рівня собівартості Заявника в 2017 і 2019 роках.
Аналіз динаміки основних показників фінансово-господарської діяльності Заявника за період дослідження засвідчив, що відбулося погіршення цілої низки показників, а саме: зниження рівня використання виробничих потужностей, збільшення запасів товару на складах, зменшення коефіцієнту ліквідності, зменшення прибутку від продажу товару на внутрішньому ринку, постійне зменшення рентабельності.
У зв’язку із зазначеним та відповідно до статті 12 Закону Комісія прийняла рішення № АД-483/2021/4411-03, згідно з яким порушила антидемпінгове розслідування щодо імпорту в Україну товару, що має такий опис:
крохмаль картопляний, що класифікується згідно з УКТЗЕД за кодом 1108 13 00 00.
Країною походження товару, опис якого зазначено вище, є Республіка Білорусь.
Проведення антидемпінгового розслідування доручено Мінекономіки.
У разі якщо розслідування стосується інтересів фізичних або юридичних осіб, такі особи мають право надсилати до Мінекономіки інформацію, яка може бути корисною для проведення розслідування.
Інформація, що подається Мінекономіки, повинна базуватися на фактах, а не на голослівних твердженнях чи припущеннях. Водночас інформація враховується Мінекономіки у разі подання її державною мовою України та в строки, установлені Законом, Комісією або Мінекономіки.
Протягом 30 днів з дати опублікування цього повідомлення Мінекономіки здійснює реєстрацію заінтересованих сторін розслідування та розглядає вимоги щодо проведення слухань. У запиті про реєстрацію заінтересована сторона розслідування повинна зазначити найменування, юридичну адресу, номер телефону, адресу електронної пошти організації, вид діяльності (виробник, імпортер, експортер тощо), прізвище, ім’я та по батькові контактної особи. Рекомендована форма запиту про реєстрацію заінтересованою стороною розслідування наведена у додатку до цього повідомлення.

................
Перейти до повного тексту