1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
20.04.2021 N 1615/ІПК/99-00-09-03-02-06
Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Товариства стосовно надання індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства, та в межах компетенції повідомляє.
Товариство повідомляє, що перебуває на загальній системі оподаткування, основним видом діяльності за КВЕД є 47.19 Інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах, зокрема у Товариства наявний вид діяльності за КВЕД 47.296 Роздрібна торгівля тютюновими виробами в спеціалізованих магазинах, за для можливості реалізації продукції на підставі діючої ліцензії.
Товариство має на меті почати роздрібний продаж для фізичних осіб (кінцевих споживачів) у власному магазині - Рідин, що використовуються в електронних сигаретах, що може містити або не містити у своєму складі Нікотин, склад рідини з вмістом нікотину наступний: гліцерин, пропіленгліколь, харчові ароматизатори, нікотин (далі - Рідина). Продаж якої Товариство має намір здійснювати в ємностях - по 10 мл кожна, у картонних упаковках, в яких передбачено відкриття тільки зверху упаковки, на яких планується наносити маркування та інші обов'язкові реквізити.
Товариство запитує:
Яким чином Товариство повинно розміщувати акцизну марку на ємностях з Рідиною, що використовується в електронних сигаретах, об'ємом 10 мл, що унеможливлює розміщення будь-якої іншої інформації на ємності, через невеликий розмір самої ємності?
Чи допускається розміщення акцизної марки лише на упаковці для ємності з Рідиною, що використовується в електронних сигаретах без нанесення акцизної марки на саму ємність через неможливість розміщення іншої інформації, у зв'язку з недостатньою кількістю місця на ємності у 10 мл?
Яким чином Товариство повинно розміщувати акцизну марку на упаковках з ємностями для Рідин, що використовується в електронних сигаретах?
Яка інформація повинна розміщуватися на упаковці з ємністю та безпосередньо на ємності для Рідин, що використовується в електронних сигаретах?
Які застереження/попередження повинні розміщуватися на упаковці з ємністю для Рідини, та на самій ємності для Рідини?
Щодо питань 1 - 4.
Підпунктом 14.1.109 пункту 14.1 статті 14 Кодексу надано визначення терміну маркування рідин, що використовуються в електронних сигаретах, як наклеювання марки акцизного податку на ємність (упаковку) з рідиною, що використовується в електронних сигаретах, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України щодо виробництва, зберігання та продажу марок акцизного податку.
Водночас пунктом 23 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року N 1251 (зі змінами) (далі - Положення N 1251), для рідин, що використовуються в електронних сигаретах, передбачено наклеювання марки на картриджі, заправні контейнери та інші ємності для рідин, що використовуються в електронних сигаретах, у такий спосіб, щоб марки обов'язково розривалися під час відкривання.
Згідно із Директивою Європейського Парламенту і Ради 2014/40/ЄС про наближення законів, підзаконних нормативно-правових актів та адміністративних положень держав-членів щодо виробництва, представлення та продажу тютюнових виробів та супутніх продуктів і про скасування Директиви 2001/37/ЄС (далі - Директива 2014/40/ЄС):
"електронна сигарета" означає виріб, який може бути використаний для споживання парів, які містять нікотин, через мундштук, або будь-який компонент цього виробу, в тому числі картридж, резервуар і пристрій без картриджа або резервуара. Електронні сигарети можуть бути одноразовими (перезаправними за допомогою заправного контейнера та резервуара) або такими, що перезаряджаються одноразовими картриджами (п. 16 ст. 2 Директиви 2014/40/ЄС);
"заправний контейнер" означає ємність, що містить нікотиновмісну рідину, яка може бути використана для заправлення електронної сигарети (п. 17 ст. 2 Директиви 2014/40/ЄС).
Електронні сигарети можна класифікувати за такими критеріями:
за частотою використання - одноразові та багаторазові;
за типом картриджа/контейнера для рідини, що випаровуються, - відкритого і закритого типу;
за різновидами автомайзерів;
за типом управління - ручні або автоматичні.
Одноразові електронні сигарети не передбачають заміну чи перезаправку картриджа, а після припинення випаровування аерозолю підлягають утилізації.
Електронні сигарети багаторазового використання відрізняються за розміром, виглядом, елементами живлення, системою випаровування і складом рідини та містять картриджі, які можна перезаправляти.
Система відкритого типу передбачає заправку контейнера багаторазового використання рідиною самостійно користувачем. Системи закритого типу передбачають використання змінних картриджів/контейнерів, які заправлені рідиною виробником та не допускають можливості додавати до них інші інгредієнти. Постановою Кабінету Міністрів України від 29.10.2020 р. N 1037 "Деякі питання маркування марками акцизного податку тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах" (далі - Постанова N 1037) затверджено, зокрема, зразки марок акцизного податку для рідин, що використовуються в електронних сигаретах, вітчизняного та імпортного виробництва.
Згідно з цією Постановою такі марки акцизного податку для рідин, запроваджуються з 01.01.2021 року.
У разі виробництва на митній території України алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, чи ввезення таких товарів на митну територію України платники податку зобов'язані забезпечити їх маркування марками встановленого зразка у такий спосіб, щоб марка акцизного податку розривалася під час відкупорювання (розкривання) товару (п. 226.1 ст. 226 Кодексу).
Наявність наклеєної в установленому порядку марки акцизного податку встановленого зразка на пляшці (упаковці) алкогольного напою, пачці (упаковці) тютюнового виробу чи ємності (упаковці) з рідиною, що використовується в електронних сигаретах, є однією з умов для ввезення на митну територію України і продажу таких товарів споживачам, а також підтвердженням сплати податку та легальності ввезення товарів (п. 226.2 ст. 226 Кодексу).
Відповідно до п. 226.9 ст. 226 Кодексу вважаються такими, що немарковані:

................
Перейти до повного тексту