1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Меморандум


ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
РАДА БІЗНЕС-ОМБУДСМЕНА
МЕМОРАНДУМ
про партнерство та співробітництво між Генеральною прокуратурою України та Радою бізнес-омбудсмена
м. Київ, 12 листопада 2019 року
ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ (далі - ГПУ) в особі Генерального прокурора, пана Рябошапки Руслана Георгійовича, який діє на підставі Закону України "Про прокуратуру", з однієї сторони, та
РАДА БІЗНЕС-ОМБУДСМЕНА (далі - Рада) в особі бізнес-омбудсмена, пана Марчіна Свєнчіцького, який діє на підставі Положення, схваленого постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 року № 691, з іншої сторони
(далі разом іменовані Сторони та окремо - Сторона),
усвідомлюючи, що встановлення ефективного співробітництва через механізм постійних і прозорих контактів та обміну інформацією відповідає інтересам обох Сторін, та
визнаючи важливість прозорості в діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, підвищення довіри суспільства до правоохоронних органів та зниження рівня корупції як фундаментальних передумов для формування середовища, сприятливого для ведення підприємницької діяльності,
уклали цей Меморандум про таке:
Стаття 1. Мета
1.1. Співробітництво Сторін спрямовано на досягнення позитивних зрушень у забезпеченні прозорості діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, правоохоронних органів, сприянні зниженню рівня корупції та запобіганні недобросовісній (нечесній) поведінці стосовно суб'єктів підприємництва в Україні.
Стаття 2. Напрями співпраці
2.1. Сторони домовились взаємодіяти за такими напрямами співпраці:
2.1.1. Надання ГПУ рекомендацій з питань, які належать до її компетенції, з метою забезпечення прозорості діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, правоохоронних органів, запобігання корупційним діянням та/або іншим порушенням законних інтересів суб'єктів підприємництва.
2.1.2. Підготовка пропозицій із удосконалення законодавства з питань, які належать до компетенції ГПУ.
2.1.3. Участь у громадських обговореннях проектів нормативно-правових актів, які становлять взаємний інтерес.
2.1.4. Сприяння моніторингу порушень законних прав та інтересів суб'єктів підприємницької діяльності з боку посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, правоохоронних органів.
2.1.5. Організація та проведення спільних публічних заходів з актуальних питань.
Стаття 3. Заходи взаємодії та співробітництва
3.1. Для практичної реалізації положень цього Меморандуму Сторони домовились:
3.1.1. Проводити регулярні робочі зустрічі на всіх рівнях.
3.1.2. Обмінюватися наявною у їх розпорядженні інформацією з питань, що становлять взаємний інтерес.
3.1.3. Створити постійно діючу робочу групу з метою періодичного розгляду змісту окремих скарг, поданих суб'єктами підприємницької діяльності до Ради, на дії (або бездіяльність) ГПУ та/або прокуратур нижчого рівня, вжиття заходів щодо усунення таких порушень та притягнення винних осіб до відповідальності згідно із законом.
3.1.4. За потреби створювати спільні робочі групи з метою розробки рекомендацій до проектів нормативно-правових актів із питань, що є предметом цього Меморандуму.
3.1.5. Надавати взаємну допомогу в організації та проведенні семінарів, конференцій, ділових зустрічей тощо.
3.1.6. Оприлюднювати інформацію про свою взаємодію в межах положень цього Меморандуму за попередньою згодою Сторін, у тому числі шляхом проведення спільних заходів із питань, які становлять взаємний інтерес.
3.2. Сторони також домовилися, що для сприяння Раді у реалізації її прав ГПУ з прокуратурами нижчого рівня в межах та у порядку, визначеному законодавством України:
3.2.1. У разі отримання запиту від Ради надає Раді наявну інформацію, документи та інші відомості (з урахуванням обмежень, встановлених законодавством), необхідні для опрацювання скарги, яка є підставою для звернення із запитом та вирішення питань, що стосуються справ, які розглядаються Радою.
3.2.2. Розглядає, в межах компетенції, звернення Ради про факти, які можуть свідчити про порушення законних інтересів суб'єктів підприємницької діяльності та вживає заходів із метою усунення таких порушень.
3.2.3. Для вирішення питань, порушених у зверненні Ради, готує і надсилає Раді письмову відповідь з висвітленням стану його розгляду та вжитих заходів.

................
Перейти до повного тексту