1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРЕЗИДІЯ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
24.09.2020 № П-25-1
Про схвалення Угоди про співпрацю між Державною службою України з питань праці та Федерацією професійних спілок України
Керуючись абзацом сьомим пункту 22 Стратегії діяльності Федерації професійних спілок України на 2016 - 2021 роки "Європейський вибір", затвердженої постановою VII З'їзду ФПУ від 24.03.2016 № 7з-3, з метою забезпечення ефективної співпраці Державної служби України з питань праці та її територіальних органів з ФПУ, її членськими організаціями для захисту трудових прав працівників, вжиття спільних превентивних заходів, виявлення та усунення порушень законодавства про працю та охорону праці, Президія Федерації профспілок України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Схвалити текст Угоди про співпрацю між Державною службою України з питань праці та Федерацією професійних спілок України (далі - Угода про співпрацю) (додається).
2. Доручити Голові ФПУ Осовому Г.В. підписати Угоду про співпрацю.
3. Членським організаціям ФПУ забезпечити використання в практичній роботі положень Угоди про співпрацю на галузевому та територіальному рівнях і довести її до відома всіх профспілкових організацій.
4. Контроль за виконанням постанови покласти на Голову ФПУ Осового Г.В.
Голова ФПУ Г.В. Осовий
Додаток
до постанови Президії ФПУ
24.09.2020 № П-25-1
УГОДА ПРО СПІВПРАЦЮ
між Державною службою України з питань праці та Федерацією професійних спілок України
Державна служба України з питань праці (далі - Держпраці) в особі т. в. о. Голови САЖІЄНКА Віталія Валерійовича, який діє на підставі Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 року № 96 (зі змінами), з однієї сторони, і Федерація професійних спілок України (далі - ФПУ) в особі Голови ОСОВОГО Григорія Васильовича, який діє на підставі Статуту ФПУ, затвердженого в новій редакції VII З'їздом ФПУ, з іншої сторони (далі - Сторони),
усвідомлюючи важливість спільних дій щодо забезпечення конституційних прав громадян на належні, безпечні та здорові умови праці, прав і гарантій працюючих, застрахованих осіб, постраждалих на виробництві, ветеранів праці;
прагнучи сприяти збільшенню кількості та покращенню якості робочих місць з гідними та безпечними умовами праці, зокрема шляхом проведення навчання і тренінгів, сприяння реалізації превентивних заходів, запобігання виробничим і професійним ризикам;
прагнучи посилити ефективність державного нагляду і громадського контролю за додержанням роботодавцями законодавства у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, законодавства про працю, зайнятості населення, загальнообов'язкового державного соціального страхування, на випадок безробіття в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення;
бажаючи спільними зусиллями, в межах повноважень, забезпечувати поступову імплементацію законодавства України до законодавства ЄС відповідно до Угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом та ефективне її виконання;
керуючись вимогами законодавства України, принципами верховенства права, партнерства та соціального діалогу, взаємної відповідальності за дотримання визначених зобов'язань і домовленостей, уклали цю Угоду про співпрацю (далі - Угода) про наступне.
I. Зміст та цілі Угоди
1.1. Сторони взаємно визнають повноваження і зобов'язуються дотримуватись принципів соціального партнерства: паритетності представництва, рівноправності сторін, взаємної відповідальності, конструктивності і аргументованості при проведенні переговорів, консультацій в межах своїх повноважень та чинного законодавства у здійсненні державного нагляду та громадського контролю за дотриманням гарантованих Конституцією та іншими законами України трудових прав працівників.
1.2. Сторони домовляються сприяти одна одній у реалізації повноважень і прав, визначених для них законодавством, зокрема здійснювати обмін публічною інформацією про стан охорони праці, рівень виробничого травматизму й профзахворювань, вносити відповідні пропозиції та вживати узгоджених спільних заходів, спрямованих на вдосконалення нормативно-правової бази з питань праці, соціального захисту працівників.
1.3. Сторони підтверджують своє зобов'язання щодо ефективного виконання основоположних та пріоритетних конвенцій Міжнародної організації праці (далі - МОП), які ратифіковано Україною, та Декларації МОП стосовно основних принципів та прав у світі праці 1998 року. Сторони також вестимуть діалог щодо ратифікації та імплементації інших конвенцій МОП, директив Ради ЄС, інших міжнародних актів.
1.4. Сторони посилюють діалог та співробітництво щодо забезпечення гідної праці, політики зайнятості, безпечних та здорових умов праці, соціального діалогу, соціального захисту, соціального залучення, гендерної рівності та недискримінації.
1.5. Сторони спрямовують спільні зусилля на забезпечення безпечних умов праці, зокрема шляхом проведення навчання і тренінгів для посадових осіб Держпраці і представників профспілкових організацій, що входять до складу ФПУ (далі - профспілкових організацій), конференцій з цих питань, сприяння реалізації превентивних заходів, на упередження ризиків великих аварій та управління професійними ризиками.
1.6. У межах компетенції сторони співпрацюють з питань поступового наближення до права, стандартів та практики ЄС у сфері зайнятості, соціальної політики, безпеки і гігієни праці, для забезпечення реалізації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
1.7. Сторони проводитимуть спільні заходи інформаційно-роз'яснювальної роботи щодо вимог законодавства про працю та охорону праці, надання роботодавцям і працівникам необхідних консультацій, розміщуватимуть інформацію правороз'яснювального характеру, зміст якої може становити спільний інтерес на офіційних інтернет-ресурсах Сторін, в друкованих та електронних засобах масової інформації.
1.8. Сторони, в межах повноважень, здійснюватимуть обмін кращими практиками та інформацією з питань, що є предметом Угоди, в тому числі одержаних у результаті міжнародного співробітництва та участі представників кожної Сторони у відповідних заходах, що організовуються уповноваженими органами Європейського Союзу, МОП.
II. Для досягнення результативності у співпраці Сторони, в межах повноважень, реалізують відповідні домовленості та цілі, зокрема шляхом:
2.1. Надання необхідних для роботи матеріалів і нормативних документів з питань, що є предметом цієї Угоди.

................
Перейти до повного тексту