- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
19.05.2020 N 7547/7/99-00-04-05-02-08 |
Головним управлінням ДПС в областях та м. Києві
Державна податкова служба України з метою формування єдиного підходу до застосування норм податкового законодавства повідомляє про позицію ДПС (з урахуванням позиції Міністерства фінансів України) в частині правомірності подання річної податкової декларації про майновий стан і доходи (далі - річна податкова декларація) за попередні звітні періоди, щодо яких від законодавчо встановленого граничного строку подання відповідної річної податкової декларації пройшло більше 1095 днів.
Відповідно до ст.
58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Згідно з п. 49.2 ст.
49 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) платник податків зобов'язаний за кожний встановлений Кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Ця норма застосовується до всіх платників податків, в тому числі платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності.
Крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою (п. 54.1 ст.
54 Кодексу).
Відповідно до абзацу першого п. 102.1 ст.
102 Кодексу, крім випадків, визначених п. 102.2 цієї статті, має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації. Відповідно до пп. 102.2.1 п. 102.2 ст.
102 Кодексу грошове зобов'язання може бути нараховане без дотримання строку давності (1095 днів), якщо, зокрема, податкову декларацію за період, протягом якого виникло податкове зобов'язання, не було подано.
Отже, чинним Кодексом не заборонено платнику податків подавати річну податкову декларацію у строки, що перевищують граничний строк визначення контролюючим органом грошових зобов'язань платника податків (1095 днів), у разі якщо така декларація не була подана раніше.
................Перейти до повного тексту