- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
10.03.2021 N 867/ІПК/99-00-18-04-02-06 |
Державна податкова служба України, керуючись ст.
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) надає індивідуальну податкову консультацію на звернення Юридичної компанії щодо застосування спрощеної системи оподаткування.
Юридична компанія, зокрема, просить надати індивідуальну податкову консультацію з питань визначення доходу юридичною особою - платником єдиного податку третьої групи у разі надання послуг для населення та комунальних закладів на безоплатній основі та чи необхідно сплачувати податок з доходів фізичних осіб та військовий збір з доходів фізичних осіб, що отримали безоплатні послуги.
Відповідно до пп. 14.1.185 п. 14.1 ст.
14 Кодексу постачання послуг - це будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності.
Відповідно до пп. "в" пп. 14.1.185 п. 14.1 ст.
14 Кодексу з метою оподаткування постачанням послуг, зокрема є постачання послуг іншій особі на безоплатній основі.
Частиною першою ст. 901 глави 63
Цивільного кодексу України визначено, що за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Відповідно до частини четвертої ст.
632 Цивільного кодексу України якщо ціна у договорі не встановлена і не може бути визначена виходячи з його умов, вона визначається виходячи із звичайних цін, що склалися на аналогічні товари, роботи або послуги на момент укладення договору.
Продаж результатів робіт (послуг) - це будь-які операції господарського, цивільно-правового характеру з виконання робіт, надання послуг, надання права на користування або розпоряджання товарами, у тому числі нематеріальними активами та іншими об'єктами власності, що не є товарами, за умови компенсації їх вартості, а також операції з безоплатного надання результатів робіт (послуг) (пп. 14.1.203 п. 14.1 ст.
14 Кодексу).
Відповідно до пп. 2 п. 292.1 ст.
292 Кодексу доходом юридичної особи - платника єдиного податку третьої групи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст.
292 Кодексу.
Згідно із п. 292.6 ст.
292 Кодексу датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Для платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.
Платники єдиного податку третьої групи юридичні особи використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень пп. 44.2, 44.3 ст.
44 Кодексу (пп. 296.1.3 п. 296.1 ст.
296 Кодексу).
Підприємства, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, відповідно до податкового законодавства, з метою складання фінансової звітності визнають доходи і витрати за національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку (п. 9 НП(С)БО 25).
................Перейти до повного тексту